Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szomszédos országok miért...

A szomszédos országok miért magyar ellenesek?

Figyelt kérdés
Ukrajna, Szlovákia, Románia....melyik háborús bűneinkért? Ha ezekért, akkor a németekkel miért nem csinálják ezt? Ők aztán megtették a magukét, mégis, amikor lent vagyunk a Balatonon nyáron, nem egyszer hallani olyanról, hogy a magyarokat ki se szolgálják az étterembe, ha feltűnik egy németül beszélő csapat, csoport, család, úgy nyalják a seggüket. Ha kimegyünk Szlovákiába ott is megesett már párszor, hogy a magyarokat nem szolgálták ki az étteremben, bárban.
2009. márc. 25. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
64%
Nem magyarellenesek.
2009. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy itt mindenki a múltban túrkál, ahelyett hogy a mostani helyzetet nézné. Elképzelhető, hogy a magyarok háborús múltja miatt kiváltott ellenszenv megmaradt jónéhány tudatalattiba "kódolva", de ha nem helyezzük a múltra a hangsúlyt, akkor ez nem éleződik ki!!

Okt 23-án nem vagyunk az osztrák újságok címlapjain, jó ha megemlítik a sokadik oldalon egy kis cikkben (míg a német felkelés főoldalas), és a magyar olimpiai sikerekről sem esik szó errefelé (csodálkoznak, amikor mondom, hány arany van) - szerintem nemzeti szinten "érződik a múlt", de amúgy a privát életben nem!

Itt Ausztriában nem vettem észre, hogy bárkinek bármi baja lenne velem, mert magyar vagyok, egyáltalán semmi magyarellenességet. Megtanultam a nyelvüket, mert itt akarok élni, ehhez kell, ezt választottam, és ugyanolyan kedvesek a boltokban, mintha osztrák vagy más nemzetiségű lennék. DE: barátnőm aki nem beszél németül, kifogásolta, "milyen pofákat vágott" az eladónő (állítólag). (Mintha keresné, hogy diszkriminálják??)

Hogy másik nációt nem szolgálnak ki éttermekben? Egyszer egy teltházas fagyizóban, Sopronban leült a szomszéd asztalhoz egy német nyelvű család, talán svájciak a kiejtésükből gondolva, és mivel 10 percig nem ment hozzájuk a pincér, felállva de JÓKEDVŰEN távoztak, diszkriminációról szó sem esett köztük! Mivel gyakran járunk oda, mi tudjuk, hogy a pincérek közti asztalelosztás miatt többször elment mellettük egy másik pincér - ők mégsem szitkozódtak, hanem megoldották a gondjukat, továbbálltak egy másik fagyizóba.


Arra utalgatok, hogy sok múlik a hozzáállásunkon!

A múltban vájkálás helyett inkább azon gondolkozom, vajon miért épp magyarnak, miért ebbe a testbe, ebbe a környezetbe, ilyen történelmi múltú néphez születtem pont ide, pont ekkor és mi a legjobb amit tudnék tenni?

Szerintem mindenkinek a maga privát dolgait kéne megoldani, ezzel foglalkozni és nem kivetítve nemzeti problémára, csomót keresve a kákán...

2009. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
45%
Csatlakozom az előttem szólóhoz: nem azt kéne állandóan nézni, hogy mi történt a múltban, és hogy kicsesztek velünk. Meg a másik szélsőség, hogy a magyarok hülyék, nem idevalók és amúgy is széthúznak... stb. Ídőpocsékolás ilyen marhaságokkal foglalkozni. Inkább azzal kéne foglalkozni mit lehetne tenni azért, hogy együtt tudjunk élni mint EMBEREK (nem mint nemzetiségek). Én egyébként anélkül is büszke vagyok magyarságomra, hogy állandóan a múltról beszélnék, vagy kiegészítéseket találnák ki a történelemhez.
2009. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
47%

"a szűklátókörűségetekből, az intoleranciátokból, a lenáző viselkedésetekből" micsoda általánosítás....ezen gondolkodás alapján pontosan ezért a véleményetekért és magatartásotokért lett a választás eredménye az, ami...de talán felesleges pénzkidobás volt az egész, ha egyáltalán nem is akartatok magyar állampolgáráságot, mert az nem elég jó nektek...de akkor ki találta ki ezt az egészet, hogy bohóckodjunk ezzel a kérdéssel?

de biztos az én hozzáállásom nem túl jó, talán alázatosnak és szolgalelkűbbnek, magyarabbnak kéne lennem :)


Akkor mindenki csak abba az országba menjen ( vagy csak akkor szólaljon ott meg), ha ismeri az ország anyanyelvét, különben direkt diszkriminatív helyzetbe hozza magát?

de biztos az én hozzáállásom nem túl jó, talán alázatosnak és szolgalelkűbbnek, magyarabbnak kéne lennem :)


Már velem is esett meg, hogy egy étterembe bementünk és ott 5 perc múlva jöttek a pincérek, a táskám az asztalról beledobták az ölembe és elvitték szó nélkül előlünk az asztalt és a német vendégeik számára teríteni kezdték ......de biztos az én hozzáállásom nem túl jó, talán alázatosnak és szolgalelkűbbnek, magyarabbnak kéne lennem :)


Hogy nincs magyarellenesség? Butuska és vakegérke aki így látja, de lehet, hogy csak nem tapasztalta meg szerencsére vagy nem hallott róla ismerőseitől.

Ha átmész pld Szlovákiába és fejbe vágnak,CSAK AZÉRT, mert magyarul szólasz, akkor hol van itt a hozzáállásban és a privát emberi értékben a hiba? Vagy akivel ez esett, az mind hazudik és önvédelemből léptek fel ellenük?

2009. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:

Én sem találok ki kiegészítéseket a történelemhez.

Ami volt, az volt. Én ezt fogadom el, te meg finnugor maradsz életed végéig. Ettől még nem foglak leszúrni ha találkozunk.

2009. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:

Én nem ezt akartam kihozni a mondandómból amit te (20:27) megfogalmaztál. A szavazás eredményét én is nagyon sajnálatosnak találom. Írtam is már ide (persze nem tudhatod ki vagyok), hogy a külföldre szakadt magyarokért mindig ki kell állnunk. Csak az a baj, hogyha ilyen erőszakos módon csináljuk, akkor (szerintem) az ellenkezőjét érjük el. De ez csak az én véleményem bocs, hogy megsértettelek.

Magyarellenesség pedig sajnos tényleg van, ezt folyik mostanában mindenhonnan hogyne hallottam volna róla. Én személy szerint úgy látom, az olyan kijelentésekkel, hogy "foglaljuk vissza a M.o.-ot", meg "Szlovákia nem is létezik"... stb (tudom ilyet itt nem irt senki, csak sokak gondolkodásmódjára célzok) ezekkel ha saját magunknak nem is, de azoknak a magyaroknak akik pl. Szlovákiában élnek ártunk (gondolom tudjátok mért). Nem egyszer hallottam ezt vissza.

A finnugor elmélettel amúgy sosem értettem egyet.


(18:53 voltam)

2009. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:

A 20.27-esnek sajnálom a tapasztalatait, és kiegészíteném az írásomat, mivel úgy látszik, félreérthető: arra gondoltam, hogy ha valaki nem beszéli egy adott ország nyelvét, ez félreértésre adhat okot, mert esetleg nem érti, miért néz furcsán az eladónő, és diszkriminációnak veszi. Nem azt az esetet, amikor elviszik az orra elől az asztalt, mert ez egyértelmű, de ha az a véleménye, hogy "pofákat vágott az eladónő" a fizetéskor, miközben nem is érti, mit akart közölni - ebbe könnyen bele lehet magyarázni, hogy diszkrimináció, miközben esetleg egész másról volt szó!

Sajnos elég általános legalábbis a volt lakhelyemen az a fajta hozzáállás, hogy szidják csak azért a külföldit, mert ezt/azt "hallották" róluk, vagy pl. mert 20 éve (!!!) még sok osztrák átjárt vásárolni (az árkülönbségek miatt könnyen megtehették), és "nem lehetett tőlük közlekedni", na ez már elég ok egyeseknek arra, hogy utálják a másik nemzetet, sértve érezzék magukat és keressék a kákán a csomót. Az is köztudott, hogy az osztráknak ugyanaz drágább-ba kerül, mindenhol. Nemrég még pénzváltásnál is a kiírtnál azért kaptam többet, mert magyar vagyok :))... Csak tudod, ez nemcsak magyarok közt, osztrákok közt is egyre inkább köztudottabb ám! Emiatt egyre kevesebben mennek, kevesebb üzletet hoznak, kevesebb terméket vesznek - jó eza magyaroknak? És hová vezet?

Akik ide írták a negatív tapasztalataikat, az biztos úgy is van, ahogy leírták, biztosan vannak valóban magyarokat sértő tettek, ha én azon szerencsések közé is tartozom, akinek csak jó tapasztalatai vannak mindenféle külföldivel, keleti-nyugatival, ázsiai-afrikai-amerikaival, cigányokkal kapcsolatban is! Csak arra szerettem volna felhívni néhányak figyelmét, hogy ez nem minden esetben így van.

12.30-as

2009. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
62%
Látom, az én hozzászólásomon folyik a vita újabban. Hát gondoljátok ahogy nektek jólesik, de előbb tapasztaljátok meg a kisebbségi létet, két oldalról (Erdélyben kisebbség vagyunk, MO-n pedig románok) és utána tegyetek bármilyen kijelentést.
2009. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim válasza:

Mert valószínűleg ugyan azt kapták tőletek, a szomszédos országok is. Én például Erdélyi vagyok és nagyon sokszor jártam életemben Magyarországon, kb. egy évbe kétszer minden évben. Nem egyszer megtörtént, hogy le hülye románoztak, pedig én büszke vagyok a magyarságomra, és nem tehetek róla, hogy Erdélyt levágták Magyarországról. Ismerek olyanokat is, akik ki költöztek hozzátok és vissza kellett jöjjenek, mert a gyerekekkel az iskolába csúfolkodtak és verekedtek, mert ők románok voltak.

Lett volna egy esély is a kapcsolat javításra, az egy december 5.ei szavazás lett volna. Ezt a "levágott" magyarok soha nem fogják elfelejteni

2009. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, aki az éttermes példát írtam, hogy ez sok esetben félreértés, a nyelvi meg nem értés miatt. Még más konkrét példákat is tudnék írni, amikor olyanok, akik még életükben sem találkoztak osztrákkal (mármint attól eltekintve, hogy az utcán/máshol látták, de semmi kommunikáció velük!), már eleve sértve érzik magukat, már eleve úgy állnak az osztrákhoz, hogy na ők azok akik miatt én szenvedek... (...akik miatt itt felszöktek az árak/...akik miatt lenézve érzem magam az étteremben...stb). Eleve így viselkednek velük - az osztrák meg csak néz, legtöbbüknek fogalmuk sincs a magyarok történelméről (nem tanítják náluk az iskolában), és főleg arról nem, hogy a magyarnak bármi sérelme lenne vele szemben, amikor nem is ismerik egymást személyesen! Persze, hogy aki ellenszenvesnek mutatja magát, nem kelt rokonszenvet benne! Esetleg nem emiatt vannak ellentétek?

Most a kérdés alatti kommentáron gondolkodtam. Szerintem ezt igazán csak azok a pincérek tudnák megmondani, ha ők itt válaszolnának. Személyes véleményem, hogy ez gazdasági dolog, ebbe nem is kéne nemzeti ellentéteket belekeverni, és azért ilyenek ezek a pincérek, mert a németül (vagy máshogy) beszélők hozzák a pénzt, ezáltal több borravalót kapnak, vagy a főnök utasítására, mert ez a több bevételről szól, ebből élnek. Tehát: Magyarorsz-on a magyar eladó/pincér/étteremtulaj a saját SZEMÉLYES ÉRDEKEIT helyezi a magyarok érzelmei elé.

Ha így van, akkor megint csak ugyanoda jutottunk: szerintem nem kellene itt általánosításokkal foglalkozni, hanem magunkkal. Egyáltalán úgy is fel lehetne fogni, hogy mivel ő rendszeresen több pénzt itt hagy, a tulaj/pincér pedig az üzletét előnybe részesíti, de ez nem a vendég hibája - akkor ki tett rosszat a magyarral? A külf-i vendég vagy a magyar tulaj/pincér? Tehát akkor kiből indul ki ez a nemzetek közti ellentét-szítás? Az "ártatlan" külföldi vendégből vagy a magyar tulaj/pincér... szóval akkor megint csak visszataláltunk a magyarsághoz. (Ezért nem utálják az indiánok miatt Amerikát?)

2009. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!