Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szomszédos országok miért...

A szomszédos országok miért magyar ellenesek?

Figyelt kérdés
Ukrajna, Szlovákia, Románia....melyik háborús bűneinkért? Ha ezekért, akkor a németekkel miért nem csinálják ezt? Ők aztán megtették a magukét, mégis, amikor lent vagyunk a Balatonon nyáron, nem egyszer hallani olyanról, hogy a magyarokat ki se szolgálják az étterembe, ha feltűnik egy németül beszélő csapat, csoport, család, úgy nyalják a seggüket. Ha kimegyünk Szlovákiába ott is megesett már párszor, hogy a magyarokat nem szolgálták ki az étteremben, bárban.
2009. márc. 25. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
81%

Nem törölték a válaszomat csak van fent olyan kocka, hogy "szeretnéd látni, a haszontalan kérdéseke is?", és a kedves legelsö válaszolonok igy nem láttam a válaszát, azért irtam azt, hogy az elsö válaszado vok.

Szoval a másidok, voltam, és azt irtam, a környezö országok rablok...

2009. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
69%

Fordítsuk meg: tegyük fel, hogy magyarok helyett a szláv népek alakítottak volna országot, és a magyaroknak kellett volna az ő országukban élni több, mint 1000 évig minden önrendelkezés nélkül kiszolgáltatva az éppen aktuális szláv viszályoknak/háborúknak. Aztán kapnánk egy történelmi lehetőséget saját ország létrehozására azon területeken ahol amúgy is sokszoros többségben vagyunk. Majd ezek után néhány elmmehibbant szláv folyamatosan azzal provokálna minket, hogy nincs történelmünk, csak mert nem volt lehetőségünk saját ország megalapítására több, mint 1000 évig, és amink van azt is csak egy nemzetközi diktátum eredményeként kaptuk, ezért azonnal adjunk vissza mindent, és hajtsuk magunkat ismét szláv uralom alá. Valószínűleg bennünk is felmenne a pumpa.


A szláv magyarellenességet leginkább a magyar szélsőjobb élteti, amikor arról papol, hogy szerezzük vissza az elcsatolt területeket. Ha ez nem lenne, ők is eltűnnének, mert nem lenne mibe belekötni, és mire alapozni a magyarellenes hangulatot Amúgy ha megnézed a legtöbb helyen totál békében élnek egymás mellett a népek, és leginkább már csak röhögnek azon ahogy a politikusok saját érdekeiknek megfelelően gerjesztik a feszültséget.

2009. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem töröltek senkit, csak be kell jelölni, hogy "Szeretnéd a nem hasznosnak bizonyult válaszokat is látni?" négyzetet és minden válasz előkerül.
2009. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
80%
bocs a felesleges pofázásért, én voltam az előbbi válaszoló csak nem néztem meg a következő oldalt.
2009. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim válasza:
50%

Amiota a magyar nep megerkezett a Karpat medencebe, azota nem birjak elfogadni a szomszedai. Hogy miert? Mert a magyar nep mar meglevo kulturaval erkezett a Karpat medencebe, oda ahol akkor meg azt se tudtak mi a kultura. Csizmaba jart, amig a tobbiek bocskorba, barsonyba, amig a tobbiek allatborokbe, tudta hogyan kell tartosittani a hust szaritassal, mire a tobbiek azt gondoltak a lova tomporabolkanyarit ki egy darabot es nyersen ragja azt.

Es valaszolva arra az allitasra, hogy miert magyarellenes a magyar: mert vannak emberek Magyarorszagon akik ugyan magyarul beszelnek, de nem magyarok es megprobaljak kiirtani a meg megloevo magyart. Elo pl. Gyurcsany ferike...

Bocsi nincs ekezetem, remelem azert kibongeszheto...)):-

2009. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
64%

Hát azért nem mondanám azt, hogy olyan fejletlenek voltak 0 kultúrával. Tény, hogy valamiben mi voltunk jobbak, de sokmindent az itteni szlávoktól tanultunk. Még szerencse, hogy őseinknek nem volt szégyen tanulni tőlük, én ezt látom az egyik legnagyobb erényüknek.

Más részről az, hogy a magyar területeken sok szláv lehet az főleg a betelepítéseknek köszönhető, amire azért volt szükség, mert a hábórúk folyamán meggyengült ország nem támaszkodhatott csak a saját lakosaira, pl. tatárjárás után egy akkora országot olyan kevés magyar nem képes megvédeni, egybetartani. Betelepítések nélkül lehet már nem létezne M.o. Mellesleg különböző mesterséget művelő emberekre is szükség volt.. ezt most nem írom le részletesen, szerintem tudjátok miről van szó.

Tehát az, hogy szlávok vannak körülöttünk el kell fogadni akár tetszik akár nem. Régen háborúk voltak, a modern korban más eszközökkel próbálnak területhez jutni, a lényeg leginkább az egyén számít, nem az eszme, h én nagyobb Magyarországot akarok. Leszögezném a trianoni békediktátumot én is igazságtalannak érzem, de akkor is úgy gondolom inkább azon kéne fáradoznunk, hogy jobb viszonyt teremtsünk a szomszédainkkal, hátha ők is elfogadják az ottani magyarokat (példát kell mutatni). Persze a külföldre szakadt magyarokért mindig ki kell állnunk. Szerintem ez a jövő.

2009. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
71%

Mi mindent tanultunk a szlávoktól? Felsorolhatnád.


Én csak azt tudom, hogy ők mit tanulhattak tőlünk. Pár példa: kerék, lószerszámok, alsónemű, öblítéses wc, vár- és házépítés, írás. Csak pár dolog, de lehet, hogy számolni meg a szlávoktól tanultunk.

2009. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
66%

Mivan? A jurtalakó Magyarok tanították meg a szlávokat házat építeni? A Dunán-túlon már több száz évvel a magyarok előtt is városok voltak!

A Magyarok írása botokba faragott rovások voltak. Erre tanították meg a szlávokat?

A kerék és a WC sem a Magyaroktól terjedt el.



Hogy a kérdésre is válaszoljak: Én is a több évszázados Magyar elnyomást látom a környező népek utálatának okaként.

2009. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
91%

A Dunántúlon azért voltak városok, mert az avarok azokat építettek. Őket más néven vár-kunoknak hívjuk. Rokon nép.

Hazaérkező vendégeink sem jurtákban laktak csak.


Az a botokba faragott rovás egy nagyon jól kidolgozott írásrendszer.


A kerékkel tényleg túloztam. Nem kifejezetten magyar, de az őseink találták fel. A Kárpát-medencében találták a legrégebbi korongon készült agyagedényeken. A korong az meg kerék. A Kárpát-medence őslakói rokon népek.


Ellenpéldát viszont egyet sem láttam. Tessék felsorolni, hogy mi minden fontos dolgot tanultunk a szlávoktól.

2009. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
100%

Sajna én nem tudok annyi mindent felsorolni (megyjegyzem amiket te felsoroltál azok nem igazán egyértelműek, hogy ki kitől vette át) de írok egy elég alap dolgot, ha eddig töriből nem tanultad, majd biztos tanulni fogod, ez pedig a földművelés. Ez azért nagy jelentőségű, mert mielőtt letelepedtek a magyarok fogalmuk sem volt hogyan lehet önfentartó életmódot folytatni. Tulajdonképpen elrabolták azt amit megtermelni, elkészíteni nem tudtak. Ez volt az akkori életformájuk. Viszont ahoz, hogy országot alapítsanak így nem élhettek tovább.

Ebből feltételezem, hogy egyéb dolgokat is vettek át a megváltozott életformájuk miatt (nyílván). De azt, hogy ki kitől vette át a dolgokat azt mind pontosan a történészek sem tudják, úgyhogy kár is ezen vitatkozni. A lényeg: kölcsönösen tanultak egymástól.

2009. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!