Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom hihetetlennek,...

Csak én tartom hihetetlennek, hogy sokan még mindig nincsenek tisztában azzal, hogy a mostani szar helyzetért csakis az MSZP-SZDSZ a felelős?

Figyelt kérdés

8 év alatt szétlopták az országunkat. A GDP 30 százalékával növelték az államadósságot, az állami vagyonok nagyrészét elprivatizálták. Csak azokat hagyták meg, amelyek veszteségesek. Munkahelyteremtés helyett munkahelyeket szüntettek meg. Hatalmas megszorításokat vezettek be, azzal hitegettek minket, hogy most 2 évig rossz lesz, azután meg 2 évig jó. Közben a megszorításokból, privatizációkból és hitelekből összejövő pénznek egyszerűen lába kélt. Mindkét kampányt végighazudták, amikor nyertek. Mindennek az ellekezőjét csinálták. Kiszivárgott az öszödi beszéd, amikor gyurcsány (szándékosan írom kisbetűvel) saját maga mondta, hogy "elkúrták".


Ezek ellenére még mindig vannak olyanok, akik rájuk szavaznak, és a Fideszt és más pártokat okolnak a mostani helyzetért. Ezt én egyszerűen felfoghatatlannak tartom.

Ti mit gondoltok?


2011. jún. 19. 22:31
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
58%

Ekkora butaságot már rég hallottam....

Nem gondolod kedves kérdező, hogy ez így eléggé sarkított...

Az élet nem egyszerűen fehér vagy fekete !


Ökörköri

2011. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

ma 12:53


Félre vagy tájékozódva. 2002. évben nőtt először az államadósság. Tudni kell erről a 2002-es évről, hogy a túlnyomó részében már az MSZP kormányzott.

2011. jún. 22. 18:04
 33/43 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem veszed észre, kérdező, hogy a fidesz ugyanúgy kihasznál mint a többi? Szerintem az összes pártot be kéne tiltani. Csak egy példa: Lázár havi félmillás autója.
2011. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
48%

Igazad van kérdező.Számomra is hihetetlen, h vannak még emberek akik akik bíznak az Mszp-ben , akik hisznek ,hinni tudnak gyurcsánynak, vagy ennek az újabbik Paprikajancsijuknak(nem tudom a nevét), vagy Gordonkának aki családok százait tette tönkre annó.

Furcsa , h vannak olyan emberek akik megeszik a szociális maszlagba csomagolt ,kölcsönökből történő ,felelőtlen osztogatásukat.Ebből a célból(is) 8 év alatt annyi bénító adósságot sikerült felvenniük, h 20 év se lesz elég arra hogy annyikát visszafizessünk(mert mi fogjuk állnia cehhet, csak szólok) belőle, h ne fojtson el itt mindent teljesen .Mint most.Bár a magánnyugdíjpénztárak pénzéből fizettünk annyit már az adósságba, h most olyan mintha szalmaszálunk már lenne.... a víz alatt.


Nem érdekel , mik a nézetei (ha vannak egyáltalán:) a politikusoknak de az ésszerűtlenség, a pazarlás ,a politikai prostitúció bosszant.

Az MSZP sem a csatlakozáskor sem utána nem törődött az aktív ,dolgozni akaró lakosság érdekeivel.Sőt, szinte mintha ellenérdekelt lenne. Mert egy jól működő gazdaságban ahol az emberek többsége elégedett ,semmi nem indokolja , h a baloldallal szimpatizáljon. Az ember akkor lesz baloldali amikor, nincs abban a helyzetben , h jobboldali lehessen.Elméletben...de a gyakorlat az minálunk, h érzelmi döntéseket hoznak az emberek és az , h kit miért szeretnek vagy utálnak(nincs ám átmenet:),az egészen változatos baromságokhoz kötődik:))

2011. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Vree ***** válasza:
53%

Azon csodálkozom hogy vannak akik mikor azt hallják hogy "bocs, seggbe*unk titeket, de az Ő hibájából" akkor pucsítanak és hozzá még bólogatnak.


Olvastam egy Fábry-interjút a Fidesz-győzelem után. Ő is kijelentette hogy a Fidesztől hát most nem várható el hogy profitot tudjon termelni...Igen és vajon miért nem? Ha állítólag olyan rossz volt az előző kormány, miért ne kellene azt látnom hogy az előzőekhez képest jobban mennek a dolgok? Persze, látom, kell a pénz, hiszen az összes vezetőt, polgármestert aki az előző elnyomó rendszert szolgálta le kell cserélni, ne zavarjanak már bele a mi szebb jövőnkbe. Ehhez bizony pénz kell. Át kell alakítani a rendszert, mert ami eddig volt az természetesen rossz irányba próbálkozott. Ehhez bizony pénz kell. Én csak zt kérdezem, miért nekünk kell megfizetni, amikor egy párt visszacsinálja amit az előző elért? Nem lehetne, hogy, ha már tényleg ennyire bajban vagyunk, egy kicsit egy vonalon haladjanak?


Ha nem vagyok Fideszes, akkor elsősorban ezért nem vagyok az: mert nem akarnak és sose akartak együttműködni senkivel. Most még azt hiszik, az egypártrendszer mindent megold (így nem kell senkivel egyeztetni), de nem hiszem hogy ez tartós lehet. Nem elég nagy ehhez ez az ország, hogy egy párt egy személyben megváltsa.

2011. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
20%

"Félre vagy tájékozódva. "

Igazad volt mert 2000-től.



[link]


"Azon uralkodó nézettel szemben, mely szerint az ország akkoriban készen állt arra, hogy négy éven belül az euró-övezet része legyen, az államadósság 2000-től újra emelkedett, és a költségvetési hiány meg sem közelítette a Európai Unió Konvergenciakritériumai által előírt 3%-os deficit-korlátot (az utolsó évben, 2002-ben 8,9% volt)."

2011. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

[link]


2002 = Medgyessy-kormány

2011. jún. 23. 21:07
 38/43 anonim ***** válasza:
20%

"Államadósság, a GDP százalékában kifejezve."


Akkor magasabb volt a GDP. Attól függetlenül az államadósság még növekedhetett.


Ha most 20% lenne a GDP szinte teljesen leesne az a grafikon.

2011. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..


Szerintem az utolsó hozzászóló itt elég világosan elmagyarázta az államadósság valódi okait, talán érdemes lenne elgondolkodni rajta, miért nem szólnak a valódi okokról drága politikusaink... Ha jobban belegondolunk, édes mindegy melyik párt van hatalmon, amíg mind hazudozik...

2011. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Nézzük a tényeket!

2002-ben Medgyessi Péter azt mondta,hogy a gazdaság jó állapotban van! Ezt mondta az MSZP-s Miniszterelnök/jelölt!

Ne legyünk elfogultak,hát higgyünk neki!

2002-2010 csak MSZP(08-ig SZDSZ) kormány volt!

Akkor ezen logika alapján, ki is tehet arról,hogy 2010-ben oda jutottunk ahova???? Persze felvették a hiteleket,amiből osztogattak, meg fejlesztettek, de akárhogy is nézzük, az ő kormányuk b@szta el!!!!!!!!!

2012. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!