Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom hihetetlennek,...

Csak én tartom hihetetlennek, hogy sokan még mindig nincsenek tisztában azzal, hogy a mostani szar helyzetért csakis az MSZP-SZDSZ a felelős?

Figyelt kérdés

8 év alatt szétlopták az országunkat. A GDP 30 százalékával növelték az államadósságot, az állami vagyonok nagyrészét elprivatizálták. Csak azokat hagyták meg, amelyek veszteségesek. Munkahelyteremtés helyett munkahelyeket szüntettek meg. Hatalmas megszorításokat vezettek be, azzal hitegettek minket, hogy most 2 évig rossz lesz, azután meg 2 évig jó. Közben a megszorításokból, privatizációkból és hitelekből összejövő pénznek egyszerűen lába kélt. Mindkét kampányt végighazudták, amikor nyertek. Mindennek az ellekezőjét csinálták. Kiszivárgott az öszödi beszéd, amikor gyurcsány (szándékosan írom kisbetűvel) saját maga mondta, hogy "elkúrták".


Ezek ellenére még mindig vannak olyanok, akik rájuk szavaznak, és a Fideszt és más pártokat okolnak a mostani helyzetért. Ezt én egyszerűen felfoghatatlannak tartom.

Ti mit gondoltok?


2011. jún. 19. 22:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
63%
Azt gondolom, hogy tökmindegy melyik párt van hatalmon, egyik se fogja megváltani a magyarokat. Egyik kutya, másik eb.
2011. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
55%

"Csak én tartom hihetetlennek, hogy sokan még mindig nincsenek tisztában azzal, hogy a mostani szar helyzetért csakis az MSZP-SZDSZ a felelős?"


Félig-meddig egyetértek veled.Az MSZP az utóbbi 6 évben(nem 8)súlyos károkat okozott az országnak,ez köszönhető volt részben a rossz gazdaság politika,részben a privatizáció részben a sikkasztásoknak és a lopásoknak.

Ezzel egyetértek.Amit nem tudok elfogadni,hogy a Fideszre és anno az MDF-re meg kis angyalként tekintenek,holott ők is okoztak bőven károkat.



"vagyonok nagyrészét elprivatizálták. Csak azokat hagyták meg, amelyek veszteségesek. Munkahelyteremtés helyett munkahelyeket szüntettek meg. Hatalmas megszorításokat vezettek be, azzal hitegettek minket, hogy most 2 évig rossz lesz, azután meg 2 évig jó"


Ha ezt a szövegrészletet kivesszük az eredeti szövegkörnyezetből és odaadjuk egy független olvasónak,akkor garantálom neked,hogy nem fogja tudni eldönteni,hogy most a Fideszről vagy az MSZP-ről beszélsz.

2011. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
61%

- "8 év alatt szétlopták az országunkat. "


Dunaferr, Ezüsthajó, Kaya Ibrahim, Josip Tot, beléptetőrendszer, Tokajhegyalja, 12 állami vállalat gyors privatizációja 2002 tavaszán, "ne mi nyerjük a legtöbbet"... ismerős? Bocs, de ez mind a Fidesz sara.


- "A GDP 30 százalékával növelték az államadósságot, az állami vagyonok nagyrészét elprivatizálták."


A pénzt részben beruházásokra (pl. autópálya-építés), részben szociális kiadásokra költötték. Mellesleg ezeket a drága Fideszed is megszavazta.


- "Munkahelyteremtés helyett munkahelyeket szüntettek meg."


A Fidesz mit csinál? 10 év alatt egymillió új munkahelyet ígértek, ehelyett az elmúlt egy évben a töredékét sem voltak képesek megteremteni.


"Hatalmas megszorításokat vezettek be, azzal hitegettek minket, hogy most 2 évig rossz lesz, azután meg 2 évig jó."


Te hogy neveznéd azt, hogy az alacsony keresetűektől több ezer forintot vettek el, miközben Orbán Viktor egyedül havi félmillióval többet visz haza?


"Mindkét kampányt végighazudták, amikor nyertek. Mindennek az ellekezőjét csinálták. "


Na, most őszintén: a Fidesz hány százalékot kapott volna, ha a kampányában csak a felét elárulja annak, amit most művel?


"Kiszivárgott az öszödi beszéd, amikor gyurcsány (szándékosan írom kisbetűvel) saját maga mondta, hogy "elkúrták"."


Írd nyugodtan kisbetűvel, a te bajod. Ő legalább bevallotta, hogy hazudott, és azt sem titkolta, hogy megszorításokat vezetnek be. Orbán meg röhögve a képedbe hazudik, mondván, hogy a Fidesz az emberek pártján áll, és nem ismeri a megszorításokat, miközben kilopja a pénzt az egyszerű dolgozók zsebéből. Te pedig most tapsolsz nekik. Ha Gyurcsányék ugyanezt tették volna 5 éve, meg ott vonyítottál volna a Kossuth-téren.

2011. jún. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
68%

nem az mszp-t akarom védeni, de közbe volt egy gazdasági világválság is.

arról meg nem az mszp tehet (bár én hallottam olyan hozzászólásokat, hogy az mszp tehet a világválságról is)

2011. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként pedig örülök, hogy egyre több az ilyen, és hasonló kétségbeesett kérdés. Mindez párhuzamot mutat azzal a ténnyel, hogy a Fidesz népszerűsége a hazugságaik nyilvánvalóvá válásával zuhanórepülésbe kezdett, és most görcsösen próbálják áthárítani a felelősséget az előző kormányra. Eddig is össze-vissza hazudoztak államcsődről, rommá lőtt országról, meg csontvázakról, de csupán a forintot tudták vele bedönteni, alátámasztani nem voltak képesek az állításaikat.
2011. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
66%
Simon Patriknak igaza van. Bár az MSZP sokmindent rosszul csinált, nagyon sokat vétett, de azért 100%-ban nem hibáztathatók. Nekik nem volt 2/3-juk, mint most a Fidesznek, így az ezelőtti összes parlamenti párt okolható a mostani helyzetért, az összes, beleértve a Fidesz is. Ők sem megváltók, sem kisangyalok, az ő kezük is bennvolt és van rendesen a privatizációban, a lopásban, az ország tönkretételében. Még mindig nem tudok egy olyan dolgot sem felhozni, ami igazán hasznos lett volna az országnak, és a Fidesz érdeme. Több, mint 1 év alatt egy igazán hasznos dolgot sem tettek. Én csak annyit látok, hogy az egy év alatt megnőtt a kéregetők és a hajléktalanok száma a városban. Nem kell a Fideszt mártírnak és tökéletesnek beállítani. Ugyanis ők is felelősek azért, ami most megy. Az undorító stílusukról nem is beszélve: hülyére veszik a magyar embert, ez lerí a beszédeikből. Na meg arról se beszéljünk, hogy annak idején hány javaslatot lefújjoltak, amit az MSZP tett, most meg ugyanazokat meglépik, most már pozitívumként beállítva. Ja, és a parlamenti közvetítést nézve mást sem látni, mint hogy fújjolják még mindig az MSZP-s 8 évet. Ehelyett foglalkoznának azzal, mit tehetnének a következő 3 évben!!! Egy szó, mint száz: egyik párt sem kisangyal és nem kell egyszerre bűnbakokat keresni, a dolgok nem feketék-fehérek, ahogy az emberek, és a pártok sem.
2011. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%

"Mindkét kampányt végighazudták, amikor nyertek. Mindennek az ellekezőjét csinálták. "



-"Orvosok 400% fizetés emelés."

-"Megvédjük a nyugdíjpénztárakat."

-"Nem lesznek megszorítások."

-"Egymillió új munkahely."

-"Iskolát minden faluba, nem lesznek iskolabezárások."

-"A rendőrség megerősítése ."

2011. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
39%

gondolkozz kicsit...

1998-2002 a Fidesznek volt 4 éve, ami alatt simán le lehetett volna tenni az asztalra valamit. vagy azt mivel magyarázod, hogy az a 4 év rosszabb volt, mint az azt követő MSZP-s 8 év összesen?

egyébként se a múltba keressük a hibát, a jelenben élünk és egy év alatt simán érezni kellene már a különbséget az előző kormányzáshoz képest. én érzem a különbséget: sokkal rosszabbul élünk, mint bármikor


egyébként szavazz a Jobbikra, én ezt fogom tenni. más lehetőségünk már nincs, ide igazi rend kell.

2011. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg nem az MSZP a felelős.

Ők csak kis szilánkok azokhoz a romboló erőkhöz képest, amik már jó ideje itt működnek ebben az országban.

2011. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
22%

"egyébként szavazz a Jobbikra, én ezt fogom tenni. más lehetőségünk már nincs, ide igazi rend kell."


22:52-es vagyok

Egyetértek ezzel. :) Ide változás kell, azt pedig a vitatott 2 párt, sem az MSZP, sem a Fidesz nem fogja elhozni. Én is már a Jobbikban bízom, eddig egész jól helytálltak, lásd pl Gyöngyöspata.

2011. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!