Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell a kormánynak...

Miért kell a kormánynak kártérítést fizetni a gazdáknak a jég kárra?

Figyelt kérdés
Nem értem,miért adnak ki több milliárdokat kártéritésként a gazdáknak jég kár fejében?Ha egy gazda termel valamit,akkor azzal tisztában kéne lennie,hogy azt az időjárás tönkre is teheti,ez vele jár!Az időjárást nem a kormány befolyásolja,akkor miért követelőznek?Ennyi erővel akkor egy fuvaros is kérhet kártérités,mert szállított az kamionjával és a melegben felforrt a hűtővize,ezáltal tönkre ment a motor!
2011. jún. 19. 11:09
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Meddő a vitatkozás... ha van biztosítás ok!akkor van kártérítés(arányosan!)ha nincs az a veszteség!!
2011. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell kártalanítani a gazdákat mert különben csődbe mennek. Ha csődbe mennek akkor jövőre nem lessz termés. Ha nem lessz termés akkor mit fogsz zabálni? Spanyol almát német uborkát? Aztán meg sírsz hogy fosol 1 hétig, meg sok benne a növénvédőszer stb.
2011. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Azért kell kártalanítani a gazdákat mert különben csődbe mennek.


Na és kit érdekel?Menjen,ha olyan hülye a gazda,hogy csak egyet termel,nem többfélét és igy az egyik pótolná a másik kárt!Akkor nem érdekelte a gazdákat a csődbemenés,mikor pont azért fizettek nekik milliókat,hogy ne termeljenek cukorrépát,csak hogy bezárhassák a gyárakat!Jól megtömték a zsebüket,akkor egy sem lázadozott,hogy nem tud termelni cukorrépát!


Ha csődbe mennek akkor jövőre nem lessz termés.


Szóval nem lesz,mi?Most van szerinted?Én benne vagyok ebben,tudom jól mit tesznek a megtermelt terménnyel,eladják külföldre,akkor igy nem halok éhen,mert nem tudok zabálni?


Aztán meg sírsz hogy fosol 1 hétig, meg sok benne a növénvédőszer stb

2011. jún. 20. 22:06
 34/38 A kérdező kommentje:
Nem egy gazdát ismerek,akik bio termelők,de csak elméletileg,mert ugyanugy vegyszerezik a jobb termés reményében a terményt,akkor miről beszélsz?Te pontosan tudod mit eszel,mi van benne?Remélem a te adódból pótolják az összes kifizetett kárt,csak hogy ne menjen tönkre a gazda!
2011. jún. 20. 22:10
 35/38 anonim ***** válasza:
na, az én adómból osztán még hideg vizre se telne nemcsak a gazdáknak, de senkinek' :)
2011. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Úgysem tudjuk a kérdezőnek megmagyarázni....fölösleges vele vitázni. De üzenem neki: ha valami nem tetszik, akkor termeld meg magadnak a tejtől a kenyérig mindent, aztán majd rájössz. Addig meg ne szidd a gazdákat, aki megtermeli neked a szarnak valót. Ennyi.
2011. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Amikor a tehenészetet tönkre tették,bezártak a csarnokok,nem volt hová tenni a tejet,akkor azoknak az állat tartóknak miért nem járt kártérités?El kellett adniuk a gazdáknak a jószágállományt,mert nem volt más lehetőségük!Ja ők nem termeltek!Ennyit a tejedről!A búzáról meg ne oktass ki,hogy mi lesz a kenyérrel,mert mikor tavaly 2hónapig csak azt hordtuk kolegáim segitségésvel 1000tonna számra a csepeli kikötőbe hajóba,ami ment ki innen külföldre,azt hiszem abból sem sok kenyeret ehettem volna itt belőle!Benne vagyok én barátom rendesen ebben a témában és átlátok a szitán,tudom én nagyon jól,hogy milyen huncutságok mennek a gazdáknál,csak hogy luxusban éljenek!Ja és hogy tudd,van földem és meg termelem magamnak ami kell,a zöldségtől,a burgonyáig mindent!Ugyhogy ne is vitázz velem,mert addig még te sírsz a káraid miatt,addig én megoldást keresek a problémámra!
2011. jún. 26. 12:11
 38/38 anonim ***** válasza:

Magyarázkodás,a sok szöveg.. aki termel az tudja (és jó gazda az tudja),hogy rizikó is van a mezőgazdaságban.

Agrárország voltunk/vagyunk! az árakba benne lesz a jégkár is!DE MAGYAR ÁRÚT ESZÜNK!! TÁMOGASSUK!!!

2011. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!