Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell a kormánynak...

Miért kell a kormánynak kártérítést fizetni a gazdáknak a jég kárra?

Figyelt kérdés
Nem értem,miért adnak ki több milliárdokat kártéritésként a gazdáknak jég kár fejében?Ha egy gazda termel valamit,akkor azzal tisztában kéne lennie,hogy azt az időjárás tönkre is teheti,ez vele jár!Az időjárást nem a kormány befolyásolja,akkor miért követelőznek?Ennyi erővel akkor egy fuvaros is kérhet kártérités,mert szállított az kamionjával és a melegben felforrt a hűtővize,ezáltal tönkre ment a motor!
2011. jún. 19. 11:09
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
11:52-es te meg gondolom gazda vagy és fáj az igazság!
2011. jún. 19. 11:53
 22/38 anonim ***** válasza:
Tőőőőzsde :D Meg raktár :D Vegyük a gyümölcsöst példának. Ha egy családnak ez adja pénzt a megélhetéshez, és az időjárás nem olyan, mint kellene, akkor miből fog élni?! Arra nem gondolsz, hogy senki nem fizet annyit, hogy meg is éljenek, meg az elpusztult fát pótolni is lehessen? Ne legyél már értetlen. Liba.
2011. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
11:51-es leirta a jó példát,köszi!Itt senkinek nem jár semmi,csak a gazdák követelőznek mindig!
2011. jún. 19. 11:56
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagyok gazda. Nem fáj nekem semmi, csak az emberi butaság. Jelen pillanatban a tied.
2011. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyümölcsösöm és mégis kétkezi munkával el tudom tartani a családot,még ha nehezen is!Gyümölcsössel meg az foglalkozzon,akinek van tőkéje is hozzá,ha nincs,akkor vágja ki és adja el,csináljon mást!Más vállalkozások is ha tönkre mennek,nem mennek állambácsi elé követelőzni!
2011. jún. 19. 12:00
 26/38 A kérdező kommentje:
Majd a te butaságod is akkor fog fájni neked,ha az állam lehuzza rólad még az utolsó bőrt is adó formájában!
2011. jún. 19. 12:01
 27/38 anonim ***** válasza:
Arra azért válaszoljon már az egyik kérdezőt szidó, hogy ezeknek a jégkáros gazdáknak miért is nem kell biztosítást kötni!
2011. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos itt senki sem érti a lényeget.

A legnagyobb probléma az, hogy a sok zsírosparaszt földet akart, és szétverték a termelő szövetkezeteket. Így mindenki kapott egy viszonylag kis földet, és csak 1-2 dolgot termel rajta. Ha pl. van egy ember, aki csak gyümölcsöket termel, és jön abban az évben 5 nagy jégeső, akkor biztos, hogy nagyon veszteséges lesz abban az évben. De ha ennek az embernek lenne búzája is, akkor az csökkentené a veszteségeket, és ha nemis nagylábon, de meg tudna élni a jövő évig.És ha az egész egy termelő szövetkezetben lenne, akkor hiába volt az adott évben rossz gyümölcstermés, ha jó volt a búzatermés. Mert ugye olyan ritkán van, hogy mindenből rossz a termés. De mivel itt mindenki 1 fajta termést termel, ezért óhatatlan, hogy néhány évente ne legyen abból az egyből rossz termés. Akkor pedig már jár a pofája a parasztnak, hogy neki fizessenek.

És ezért csak a sok buta zsírosparaszt a hibás, mert ők "földet akartak". Akkor tesség, ottvan, termeljenek, ahogy tudnak. Ők akarták így.

Ez a legnagyobb hiba a magyar mezőgazdaságban, hogy mindenz szétosztottak. Pedig ez csak együtt tud működni. Hiába kapott valaki 100 hektár földet, ha a traktorokat és egyéb felszereléseket egy másik paraszt kapta meg. és hiába van a másik parasztnak 10 traktorja és egyéb felszerelése, ha nincs földje.

De ti akartátok így parasztok. Hát most szívtok. Az ilyen buta embereket nem tudom sajnálni.

2011. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"A súlycsökkenési károkat a hozam-kártalanítás szabályai szerint, a tőkiveréses, tőkipusztulásos károkat a biztosítási összeg 20%-áig, téli fagykár-biztosításnál a többletszolgáltatás igénybevétele esetén a biztosítási összeg 25%-áig térítjük, míg az állagkárokat a kár tényleges mértékének megfelelően, de maximum a biztosítási összegig."


Lehet ilyet kötni, de ha figyelmesen elolvasod, ez nem a legjobb konstrukció. És elég szemetek a biztosítók is. Csak azt nem értem nincs földed, akkor neked miért fáj, ha más kártérítést kap. A te zsebedből veszik ki? Erős szavak, a kétkezi munkádból vastagon tele lehet a zsebed ha eltartod ezeket az ingyenélő gazdákat. Na ne röhögtess. Ha te kapnád, te lennél az első aki a taknyán csúszna a hivatalban, ismerem a típusod.

2011. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
12:42-es!Miért nem az én zsebemből veszik ki?Vagy te nem ebben az országban élsz?Pont arról van a szó,hogy már igy is ugy megszoritották a kisembereket adókkal,csak hogy csökkentsék az államadoságot,hogy már kenyérre is alig futja a pénztárcánkból és mire már örülnénk,hogy ettől rosszabb nem lehet már,mert ezekből az adókból csak csökken az adóság,akkor jönnek a gazdák és követelőznek!Persze meg is kapják a milliárdokat és akkor mi lett az én megszoritásommal?Semmi,mert mégjobban megszoritanak,ugyanis ezt a kifizetett összeget pótolnia kell valakiknek,ezesetben az igy is nem épp bőségben élő kisembereknek,mert akinek van a zsebben bőven pénz,az nem fogja megérezni nagyon!Tehát erről van itt szó és persze,hogy a gazdák lesz@rják,hogy kin huzzák majd be azt az összeget,nekik csak egy a lényeg,hogy jövőre is meg tudják tankolni az 50-60milliós traktorjaikat és terepjáróikat!
2011. jún. 19. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!