Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi Erdély fővárosa?

Mi Erdély fővárosa?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 21:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

"testvéreink megtagadtak minket azon a bizonyos dátumon szerintem egy iszonyatosan nagy csalódás volt az erdélyiek számár"


De azt gondolom nem tudtad, hogy fordítva volt feltéve a népszavazáson a kérdés, a sok IQ betyár meg nem értette meg?

2011. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:

"e hiszem azt, hogy ezt nem az igazi magyarok akarták, nem az igaz testvérek, nem a táposabbik fajta, hanem azok a Judapestet kívánó, "magyar" zsidó emberek."


menjél már a fenébe!


Milyen Judapest, de kis ostoba csipsz@r?

Budapest, nem Judapest!

mi az hogy táposabbik?

itt nincs ilyen szó.

2011. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:

istenem, miken vagytok képesek problémázni, mikor a határok már nyitva állnak és még így is sz@r a helyzet?

Hát igen, itt örökké Balkán lesz, az biztos...

2011. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

"vannak olyanok akik Erdély függetlenséget akarják(nálatok FIDESZ), "


azóta kiderült, hogy csak szavazatot akarnak...

2011. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
Erdélynek nincs fővárosa!
2011. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
0%
Temesvár
2011. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
71%

Az 1828-29-es orosz-török háború után Oroszország néhány évre megszállta a két román fejedelemséget, s Törökországgal közösen gyakorolta a hatalmat. 1831-32-ben született a Szervezeti Szabályzat, lényegében alkotmány.

1859 ben közös fejedelmet választott Moldova és Havasalföld.

így egyesült.

Románia teljes függetlenségét az 1878-as berlini kongresszuson ismerték el a nagyhatalmak. 1881-ben államformája királyság lett.Addig fejedelemség volt.



Erdély fővárosának Kolozsvárt tekintették , Mátyás király születése óta.

Hogy aztán ki mit akar és kivel,érez együtt és kivel nem az az ő dolga.A magyar meg nem úgy lesz ám , h annak vallja magát és kész is van:) Ha a környezete nem fogadja el magyarnak, mondhat akármit.

Úgy vettem észre a magyarországiak műveltebbik része fel sem tesz ilyenféle a kérdést az erdélyi magyarokkal kapcsolatban. Mert annyira nyilvánvaló és szemmel látható.

De ne feledjük el , h jelenleg 3 millió analfabéta is él Magyarországon akik lehet , h tudnak írni olvasni de soha nem írnak és soha nem olvasnak , csak nézik a retek klubbot és a tv2-t és amit ott látnak onnan van a világképük .Na meg a hasonló beállítottságú ismerőseiktől.

2011. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:

Szia 2009-03-16 22:07!


A kérdésed jogos! Dél-Alföldnek fővárosa lehetne mondjuk Szeged, vagy Kecskemét!

2012. febr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
Kolozsvár
2012. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A külterületeink fővárosai a következők:


Felvidék: Pozsony

Kárpátalja: Ungvár

Erdély: Kolozsvár

Délvidék és Vajdaság: Nándorfehérvár

Őrvidék: Miklóshalma

2012. júl. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!