Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem szereti Magyarországot...

Aki nem szereti Magyarországot, miért nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 20:46
1 2 3
 1/28 valakiakitnemismersz ***** válasza:
52%
Azért mert a nyugati kúltúra mindent felzabál és a sok hülye megy kifele Amerikába mert ott kolbászból fonják a kerítést.Így pedig az országa semminek se tűnik meg a nemzeti öntudat már csak nagyon kevés emberben található meg... 14/f
2011. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%

Én nem magát az országot nem szeretem, hanem inkább az emberek mentalitását.


Az összes körülöttünk lévő országban (Ausztriát és Szlovéniát kivéve persze) rosszabbak az életkörülmények, mint nálunk, mégis mi vagyunk az az ország, ahol mindenki állandóan búskomor, morcos, belétáplált ordas eszméken túl nem látó, egysíkú gondolkodású, múlton rágódó.

2011. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%
Az első válaszoló tökéletes példa mellesleg, erre az "átlagmagyar" embertípusra.
2011. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%
Csak ne lenne és ne szaporodna a sok cigány ! Akkor sokkal jobb volna nem lenne ekkora bűnözés, stb.
2011. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 valakiakitnemismersz ***** válasza:
44%
Gondolj amit akarsz.Meg igen a múlton rágódunk és arra vagyunk büszkék mert arra igen is büszkék lehetünk amit most a jelenben már nem mondhatunk.
2011. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%

Külföldiek szemével a magyarok nagyon arrogánsak.


Magyar szemmel pedig:


"Apádnak ott a bor,

Anyádnak a konyha,

Nem is tudják,

hogy Őket valaki kirabolta"


Fenti sorokban benne van a lényeg, feltehetőleg ha 30 év múlva zajlanának azok az események amik jelenleg akkor azok az emberek akik ebben részt vesznek evidens hogy börtönbüntetést kapnának.

De ez majd 30 év múlva lesz igy, addig ezt nyugodtan megtehetehetik.

És hogy akiket megloptak azok ez idő alatt eltűnnek a süllyesztőben? Hogy komplett családokról van szó? Kit érdekel?

Megtehetik, mert ezek az emberek nem értik mi zajlik körülöttük és mindez miért zajlik. Nem elég műveltek ahhoz hogy ezt megértsék. Biznak az államban, ahogy valóban lennie kéne, hogy az állam kötelessége megvédeni az állampolgárait.

Sajnos, itt erről szó sincs.


30 év múlva ezek az események minden bizonnyal történelemkönyvekben fognak szerepelni, ahogy most elhűlve olvasunk Ceausescu 'munkásságáról' vagy a Kádár rendszerröl.

2011. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
megmondom őszintén, a cigányok miatt. nem vagyok az a hőbölgő rasszista, békeszerető ember vagyok, de amit ezeknek a többsége művel, az kritikán aluli. nem az én feladatom megítélni, hogy miért pont ők képtelenek kulturáltan viselkedni, de így van.
2011. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

Pár éve tök utáltam itthon lenni, bunkó emberek, kevés pénz, stb. Ki is mentem külföldre. Eltelt pár hónap és észrevettem hogy igazából semmivel sem jobb nekem külföldön mint Magyarországon. Pedig szerettem a munkámat. Ez az otthonom, ma már eszembe se jut hogy utáljam, inkább ahol tudok segítek.

Az utálat akkor volt bennem mikor tehetetlennek éreztem magam, most jól elvagyok, nem panaszkodom.

2011. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%

szerintem, nehéz itt és nem szeretik, mert nem tudnak/akarnak áldozatot hozni érte

mint, ahogy Ady tudott:


"Jöttünk, mert hítt a nyugati Vagyon,

De erőnk nincs a küzdelemre

S nyilaktól vérezünk agyon.


S mégis szivesen áldozunk velőt,

Mert tragikusabb és szebb sors nincs

Isten és emberek előtt. "


Más fajta nép roboghat tova,

De ily szép, álmos, láncolt fajnál

Poétább faj nem élt soha."


/Ady E.: Szép magyar sors

[link]

2011. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Magával az országgal semmi bajom, de azzal igen, hogy párttól függetlenül, a hatalomért mindent megtéve a politikusok megosztják az embereket, és a saját üzleti érdekeiknek megfelelően szemrebbenés nélkül tönkreteszik az országot.

Nem tetszik, hogy élősködő népcsoportok minden támogatást megkapnak, nem tetszik a sok illegális bevándorló (nem a színükkel van bajom!), és nem értem, mi a francot keresnek még itt a szekta jellegű csoportok, akik szintén rombolják a nemzetet.

Sajnos ma az a nézet, hogy aki büszke a származására, a kultúrájára, az büdös náci, pedig nem így van. Még a kommunista Kínában is büszkék az emberek a történelmükre, és arra, hogy milyen régóta létezik az országuk.

Igaz, hogy az eddigi történelmünk során a vezetők hoztak rossz döntéseket, de az is igaz, hogy szándékosan nyomorítanak meg minket.

2011. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!