Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért bűn ma Magyarországon,...

Miért bűn ma Magyarországon, ha valaki nemzeti érzelmű?

Figyelt kérdés
Felháborít, hogy ha egy rendezvényre pl. koncertre valaki kimegy egy magyar zászlóval azt ordibálják rá, hogy fasiszta illetve neonáci. Miért??? Az emberek többsége miért nem viseli a nemzeti ünnepünkön a kokárdát, miért néznek rám furcsán, ha velük ellentétben nekem ki van tűzve a szívem fölé, és miért fordulnak meg utánam? Amerikában minden tanítás előtt eléneklik a himnuszukat, nálunk az emberek többsége szinte alig tudja a szövegét. Lenéznek, ha valami magyar jelkép van nálam, ellenben az nagyon trendi, ha Pistike pólóján Anglia színei láthatók. Miért ciki Magyarországon magyarnak lenni?
2009. márc. 15. 22:14
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtatok egy páran.

Különösen tetszett, amit a kedves erdélyi hozzászóló írt. Sajnos tényleg igaz, hogy a "határon túli" magyarok sokkal magyarabbak, mint a magyarországi magyarok. Pedig ők azok, akiknek lehetne okuk az elkeseredésre és az asszimilációra, ők mégis büszkén vallják, hogy magyarok. Még akkor is, ha ezért minden nap számolniuk kell kellemetlenséggel. Ugyanakkor a magyarországi magyarokra nézve szégyen, hogy a többség kokárdát sem hord, mert "kisajátította" egy párt, vagy egyéb indokok.... Nem. Akárki is hordja, ez a nemzet színe. Ezt hordhatja jobboldali, balliberális, cigány... És hordja is, ha magyarnak érzi magát. Vagy ha a városháza felé sétáltok, rosszul lesztek, ha meglátjátok a piros-fehér-zöld színű magyar zászlót? Arra gondoltok, hogy kopaszra borotvált fejű bakancsos neonáci fasiszta csőcselék ül odabent? Ha a magyarok már a nemzeti jelképeiket sem ismerik el, mit várjunk ettől a világtól? És ezek után csodálkoztok, ha valaki azt gondolja, nem is vagytok magyarok?

2009. márc. 17. 19:02
 22/44 anonim ***** válasza:

Kölföldi vagy?

Ha tényleg a konkrét választ kérdezed: Nem, nem arra gondol. Hanem ha meglátja rajtad a nemzeti színt, arra gondol (az idétlenje), hogy azokhoz húzol, akiken ugyan ilyen színt látott, és akik majdnem (!!!) kiütötték őt vagy családját a húsosfazék mellől.

Ezért vörös posztó a nemzeti szín. És mivel csak majdnem, ezért ez az állami politika.

Ez a visszarendeződés durvább, mint az eredeti volt.

2009. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Ha rám gondoltál, nem. Magyarországon élek születésemtől fogva.
2009. márc. 17. 19:30
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Az nem a mult rendszer,hibája,hanem ezé,igaz a Himnusz mellett énekeltünk sok marhaságot is.Kötelezően.Én azt várom hogy mikor lesz ünnep a Hálaadás napja ,mert "Valentájn !!!"napunk már van "hepibirtdájunk"is.idétlenebbnél,idétlenebb reklámon felnövő nemzedékünk is alakul már a drog remekül fogy .

Igaz hogy a tankönyveből egyre fogy a magyar történelemmel kapcsolatos anyag.Csak nem egy haza szeretö magyart akarsz nevelni a gyerekedből,meg fognak szólni az ismerősök.

2009. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
50%

Miért van az, hogy ma Magyarországon az ember, tartozzon bármilyen népcsoporthoz, vallhatja a legkülönfélébb nézeteket, vallást stb. elnyomva és kirekesztve érzi magát, és szeret emiatt nyilvánosan nyavalyogni, mindenkit vádolva ezért? Azt már ne is említsem, hogy idővel mindig kifejezi a másik oldallal szembeni lenézését...

Ezen érdemes volna elgondolkozni.

2009. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
29%

Az az igazság, hogy valamiért semmilyen lelkiismeret-furdalásom nincs mert nem érzek semmiféle vonzódást egy ilyen elmebetreg ország iránt. ...

De sajnos ösztönös, nem tudok változtatni rajta, sőt ahogy elgondolkozom, túl az ösztönökön, elég racionális alapú is ráadásul.

Most akkor ez miért baj? Én azt i sbevállalom, hogy legjopbb megoldás lenne, ha beolvadnánk a frászba, aztán szűnjön meg ez a kupleráj ahog yvan, és az a helyzet, hog yez is ismét csakis tapasztalat, ugyanis valami okacsak van annak, hogy ha Dániában vagy Spanyolországban meg X nyugati országban vagyok, akor valamiért ott eg yjóval intelligensebb átlagemberrel találom magam szemben és sajnos el kell ismernem, hogy valamiért kellemesebben érzem magam ott. Nos ennek is tán oka van nem? Akkor mégis én vagyok a hibás?

De mondjatok csak 1-2 rcionális dolgot ami miatt itt ma nekem jól kellene éreznem magam a hétköznapi élet során! ?

2009. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Idézem: "Na, ha még Kárpátiát is hallgatsz, akkor már végképp csak náci fasiszta garázda futballhuligán lehetsz a saját hazádban."


Nos, aki már hallgatott Kárpátiát, az tudja miről beszélek. A Kárpátia zenekar erdélyi népdalokat és katonai indulókat, ill. verseket zenésített meg nemzeti rock stílusban. Kedves válaszadó, nem tudom, hogy nálad a fasiszta mit takar, de nagyon hiányos a tudásod ezek szerint. A Székely himnusz, a Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország vagy épp a Délvidéki szél és hasonló hangvételű dalok miért is fasiszták?

Egy Kárpátia koncerten a rajongók tábora 3 évestől 100 évesig megtalálható. Zömében harmincas és ötvenes korosztály a rajongói tábor, de láttam már veterán bácsit is mankóra támaszkodva, ugyanúgy mint Erdélyből érkezett székely családot.

Tehát akkor ők is fasiszták? Ajánlom figyelmedbe a Kárpátia zenekar honlapját, azon belül a galériát, és nagyon figyelmesen nézd meg a képeket!

Mellesleg kikérem magamnak, hogy lefasisztáztál. Én egy 35 éves édesanya vagyok, van egy férjem és egy 6 éves lányunk.

2009. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
90%

Az ember a szívében, a gondolkodásában és a tetteiben magyar.

Azért nem tartasz "igazi" magyarnak, mert március 15-én nem tűzök kokárdát? Hmmm.

Akárki akármit mond: tisztelem az őseimet, szeretem a magyar kultúrát, de amíg szemellenzős barmok vannak az országban, addig nem vagyok hajlandó kokárdát tűzni márc. 15-én és ezzel vállalva azt, hogy konfrontálódjak. Mint ahogyan az állami ünnepségeket is tv-n keresztül nézem, ahol nem kell azon aggódnom, hogy a következő sarkon milyen emberekkel találkozom, hogy véletlenül belefutok egy nem épp békésen kukákat borogató csürhébe, hogy a rendőrség ebbe a csürhébe sorol engem is (hozzáteszem, jogosan, mert nem fogják egyesével megkérdezni, hogyan került oda az ember). Így én békésen, az otthonomban, a szívemben ünneplek.

A határon túli magyarokról: mivel erőszakkal csatolták őket el Magyarországtól az egy ösztönös viselkedés, hogy ragaszkodnak Mo-hoz. Biztos vagyok benne, ha még most is ide tartoznának, fele ennyi "magyar" sem lenne.

2009. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyet értek veled.

Egy a lényeg, mindenki vall valamilyen nézetet, mindenki hisz valamiben, mindenki szeretne valahová tartozni.

Én vallom a saját nézetemet, hogy magyarnak lenni jó, elmegyek a Kárpátia koncerte, elmegyek a magyar szigetre, érdekel az ősmagyarok kultúrája, történelme, szeretem a régi magyar ékszereket, amelyeket viselek is, van turulmadaras pulóverem, mint ahogy a gyermekemnek is nemzeti színű karkötője, és a páromnak magyar címeres pólója. Vallom a saját nézeteimet a saját stílusomban, gyerekemet is ennek jegyében nevelem, de semmiképpen sem erőltetem másokra az én nézeteimet.

És ha megkülönböztetnek ez miatt, akkor tegyék! Emeljenek ki a sorból, nevezzenek fasisztának, én akkor is magyar vagyok! Hiszen csak én tudom, hogy milyen értékrendet képviselek!

Szép napot nektek!

2009. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Hat en az az Erdelyi vagyok aki egy par sorral elobb irtam.Sajnos sokan MO-n sem vallaljak azt ,hogy Magyarok ,de az az illeto aki azt irta,hogy fasiszta meg ..stb aki Karpatiat hallgat ,az szerintem "ISTEN VALASZTOTT NEPEHEZ" tartozik ,tehat zsido ,nem magyar szepen fogalmaztam ,nehogy megbantsam obaromsagat.Legyen barmi engem...minket !!!!arra tanitottak apaink ,hogy semmi szin alatt ne adjuk fel Magyarsagunkat , es ha ok kitartottak kinzasok ellenere is mi is ki fogunk tartani .! Tartsatok ki ti is testvereim ,es harcoljatok azok ellen akik el akarjak bennetek nyomni azt az erzest ,hogy MAGYAR!Szebb jovot!!!!!!!!!!
2009. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!