Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért bűn ma Magyarországon,...

Miért bűn ma Magyarországon, ha valaki nemzeti érzelmű?

Figyelt kérdés
Felháborít, hogy ha egy rendezvényre pl. koncertre valaki kimegy egy magyar zászlóval azt ordibálják rá, hogy fasiszta illetve neonáci. Miért??? Az emberek többsége miért nem viseli a nemzeti ünnepünkön a kokárdát, miért néznek rám furcsán, ha velük ellentétben nekem ki van tűzve a szívem fölé, és miért fordulnak meg utánam? Amerikában minden tanítás előtt eléneklik a himnuszukat, nálunk az emberek többsége szinte alig tudja a szövegét. Lenéznek, ha valami magyar jelkép van nálam, ellenben az nagyon trendi, ha Pistike pólóján Anglia színei láthatók. Miért ciki Magyarországon magyarnak lenni?
2009. márc. 15. 22:14
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
84%
Én 13 külföldi országban voltam, ezáltal van összehasonlítási alapom. Viszont az ilyen emberek, mint te, akadályozzák Magyarország, és a magyarok összekovácsolódását, szóval ha annyira tetszik külföldön, akkor légy szíves ott maradni, nagy szívességet tennél nekünk.
2009. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
66%
mert,mint az izraeli exminiszterelnök is mondotta felvásárolták magyarországot. és ezt sújkoják belénk,hogy minél nagyobb lóvét le tudjanak akasztani. ha nagyobb(megnőne) lenne a nemzeti öntudatunk akkor bizony az összes villanypóznán ott lógnának és ezt ők is tudják.
2009. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
36%

Szia!

Én azért nem hordok már évek óta kokárdát, mert anno a március 15.-ét követően a kokárdát az egyik párt kisajátította magának.


Nem tartom helyesnek ha egy nemzeti ünnepet (mindegy, hogy melyiket) valamelyik párt magáévá teszi, az ünneplést/megemlékezést nem a párt népszerűsítésére, a nép hergelésére, hanem az ünneplésre/megemlékezésre kell(ene) használni.


Azt gondolom, hogy lehet ellentétes vélemény nagyon sok mindenben, de ha máskor nem, akkor a nemzeti ünnepünkkor egységesnek kéne lenni és nem egyik pártvezető itt, a másik ott tartson beszédet a "saját népe előtt", hanem közösen összefogva kéne ünnepelni.


Egyébként abszolút megértem, hogy mit érzel, gondolsz, engem is már illettek (szélső)jobboldali jelzővel, mert én úgy gondolom, hogy a gyermekeimnek magyar nevet adok, tetszenek az ősmagyar jelképek, nem szeretek idegen eredetű szavakat használni, ha van magyar megfelelője stb. Holott abszolút nem vagyok sem szélső- sem jobboldali, (igazán bal sem), de ezeket fontosnak tartom.

Ha van nálam valami magyar, akkor fasiszta vagyok, ha nincs akkor kommunista. Ez kísértetiesen hasonlít a van rajta sapka vagy nincs rajta sapka esetére. Egyes emberek akkor is a másikba akarnak kötni, ha a fene fenét eszik.

2009. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
88%

Nem ciki, hanem büszkeség magyarnak lenni, csak a média nyomatja ennyire, és átveszik az emberek. Kb a médiában a magyar a fasiszta szinonimája és a nemzetiszín meg a horogkereszt ugyan az. A lányomat is leszólták az osztálytársai a kokárdáért, de el kell mondani nekik, neki is ezt mondtam, szégyellje az aki nem tűzött.

Ő 3 éves korától néptáncolt, 12 órákat próbált, véresre taposta a lábát a magyar kultúráért. (nem csak táncolni tanították, Gyimesbe is elvitték, Szlovákiába is, megtanították viselkedni is: ő magától tűz kokárdát. S érdekes, a reppernacis fiú társai kalapot hordanak. A lányok meg lányként viselkednek, s a fiúk fiúként.

Nagyon sokat adott nekik, hogy a magyar hagyományokat ismerik. Ma itt a csonka Magyarországon felnövünk Isten s haza nélkül. Jobban jártak a kinnszakadtak, ott a családok meg tudták őrizni a szívükben a magyarságot.

De amíg van pörkölt meg palacsinta, és somlói, addig ne aggódj, magunkra találunk még...

Az az igazság, nem csak a magyarság kérdésében, de nagyon sok mindenben rombol az a maszlag amit csak úgy gondolkodás nélkül átveszünk tv-ből, újságból, s az erkölcsi nevelés hiánya is látszik mindenütt.

83-ban tiniként III.15-től ápr.4-ig hordtuk a kokárdát(forradalmi ifjúsági napok)Akkor eltűrték, ma alig. Azért is hordani fogom, még kötök egy vörös-zöld pulcsit is fehér lóval a közepén. Amúgy konszolidált 40-es nő vagyok. De nekem is fáj, hogy szinte pironkodnom kel, ha kiderül hazámban hogy magyar vagyok. Pedig a Jamaikai zászló pl. elfogadott.

2009. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
78%
Hat en Erdelyi vagyok es buszken hordom a kokardat ,meg kiteszema Magyar zaszlot is ,meg akkor is ha buntetes jar erte, Ha ez fasizmus akkor az vagyok !!!!!De egy olyan orszagban ahol a nemzeti szineket viselni szegyen ... ott baj van ... NAGY.BAJ!!!!!!!!!Az az orszag mar nem az az orszag!Az mar egy kezdodo n???IZRAEL ??? KINA???? VAGY TALAN mas orszag??? gondolkodjatok el Magyarok sajat magatokrol es ne foglaljozzatok velunk es az autonomiaval... legyszi ....JO?
2009. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
89%
bocs a helyesirasert
2009. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
81%

Mit tegyek, ha a kollégám lerománozza a nagyváradi kolleginát az ebédlőasztalnál? Aki oviskorában suttogva őrizte a titkot, hogy a szekrény aljában van egy nemzeti lobogó? És úgy jött ide, mint a Kánaán földjére, olyan vágyakozással? És ha a nyugdíjas aszonyok sms-ben követelik a helyi újságban, hogy tegyenek már valamit az illetékesek, mert a szomszéd erkélyen hónapok óta kinnfügg a magyar zászló?

És ha rámszólnak a kollégák márc. 16-án, hogy vegyem le a kokárdát?

Hogy élje túl, akit megcsonkítottak, és eladták a szivét?


Szóltam, de nem tudom, mennyit ért.

Az én gyerekem kereste otthon a zászlót múlt héten.Hogy felhúzza.De az utcára nem tudom, kiengedném-e vele? Bevinnék a rendőrök, mert összeegyeztethetetlen az ünneppel?

Mit mondjak a barátnőmnek, ha nem meri kitenni a címeres mézeskalácsot, mert elriasztja a vevőt?

2009. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
82%

Jómagam is magyar nemzeti érzelmű vagyok, és nem szégyellem, sok mindenkivel ellentétben. Magam is hordok magyar jelképeket, és örömmel megyek el Kárpátia koncertre is, ahova a 6 éves lányomat is viszem. Szívesen éneklem a magyar himnuszt, érthetően és nem tátogva, ahogy azt sokan tették most is március 15én, és szívesen és szívből éneklem a székely himnuszt, amit sajnos sokan nem is ismernek. Volt nálam zászló, és kitűztem a kokárdát, megnéztem a Magyar Gárda avatását és átsétáltam a Jobbik rendezvényére is, több ezer magyarral együtt. Nem borogattam kukát, nem kiabáltam be hangosan, és nem szóltam be rendőrnek...

Mégis már az első kordonnál félreállítottak a párommal együtt, csak mert a ruházat és nemzeti hovatartozás nem illett az állami ünnepségre.

Nos, ez nem ciki! A ciki az, hogy magyar ünnepre, magyar érzelmű embereket nem engedtek be, mert megint általánosítottak! Nekünk sikerült bejutnunk!

Örülök, hogy magyar lehetek, és büszkén viselem a jelképeket!

Nem vagyok fasiszta...

2009. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
70%

"Mégis már az első kordonnál félreállítottak a párommal együtt, csak mert a ruházat és nemzeti hovatartozás nem illett az állami ünnepségre. "


Ez a baj! Hogy magyar nem illik az állami ünnepre! Meg '48 eszmeisége sem illik az állami ünnepre.

Emlékszik még valaki arra, hogy "Nem engedünk a '48-ból!"???

2009. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
67%
Na, ha még Kárpátiát is hallgatsz, akkor már végképp csak náci fasiszta garázda futballhuligán lehetsz a saját hazádban.
2009. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!