Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbikosok szavazótábora...

A Jobbikosok szavazótábora 2014-re valóban jórészt a mostani fiatalokból lesznek?

Figyelt kérdés
Én 17 éves leszek, jómagam is a Jobbikra szeretnék majd szavazni. Azonban honnan lehet tudni, hogy valóban a kortársaim körében népszerű e párt? Van valami statisztika? Honnan tapasztaltátok? :)
2011. ápr. 27. 22:45
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
16%
Nem hiszem. A gyerekeim és a baráti körük,évfolyamuk (egyetemisták) eléggéutálják.Nem bírják a demagógiát és a meggondolatlan vagdalkozást. Talán vidéken.... de pesten biztos nem.
2011. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
70%

Jajj bocsánat, 22:58-as vagyok.

Nem a kérdezőre gondoltam, csupán elkéstem a válasszal. :D A 15 éves fiúra értettem.

17 évesen már nyugodtan foglalkozz politikával, ha sokat olvasol, tájékozódsz, kialakul majd egy saját kép benned a dolgokról. Egyébként pedig én sok fiatalt ismerek, aki úgy tűnik, eléggé a Jobbik felé húz. Mi még csak 3-4-en voltunk a 18 fős osztályból jobbikosok, de szerintem ez a szám nőni fog. A másik meg, hogy az osztálytársaim anyuci-apuci által pénzelt, elkényeztetett, gazdag gyerekek voltak (én sem vagyok különb igazából, de engem érdekel az ország, ahol élek, illetve a politika is), csak néhány volt tisztában, mi megy az országban (vállalkozók gyerekei, falun élők stb.).

2011. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
6%

Szépen le lettem pontozva a kor miatti ignorálásból ó igen...


Itt vidéken Eger környékén az LMP erős. Mondjuk ők itt az egyetlenek akik csinálnak is valamit, ami nem az évi műemlék felújítás kikiáltása... Persze itt is él, hogy SZDSZ=LMP de erről szó sincs, főleg az SZDSZ nem is volt jelen a városban az LMP előtt. Szóval nem csak Pesten vannak értelmes emberek. :)

2011. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemistákat inkább hagyjuk, én is az vagyok, de az ottaniakról is megvan a véleményem. Dettó gimi. Elkényeztetett, gazdag gyerek a nagy része, akik burokban élnek, nem is igazán érdekli őket a politika, abból alakítanak véleményt, az "értelmiség" véleményét, ami átjön nekik a tv-n, interneten keresztül - ami lássuk be, érdeklődés nélkül meglehetősen kevéske, abból is az elfogultabb fajta. Kevés az egyetemista, aki ténylegesen foglalkozik a politikával és ezáltal reális képet alkosson. Közgazdasági szakra járok, ismerem a csoporttársaim, jóban vagyok velük, de politikával kapcsolatosan sík hülyék.
2011. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
93%
Nem jellemzően. Én például negyven körüli vagyok az ismerőseim kollégám is hasonló korúak, de olyan embert nem ismerek aki nem jobbik szavazó a környezetemben, egyetlen fideszest kivéve.
2011. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
90%

"Megkérdezhetem miért tetszik neked a Jobbik? A kivitelezhetetlen gazdaságpolitika vagy a már most megbukott szociálpolitika? egyébként 15/f voltam..."


Hát tizenöt éves korodra valóban hatalmas gazdasági és szociálpolitikai szakember lehetsz...

2011. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
16%

2 lehetőség van. Vagy nem értenek a fiatalok gazdaságtanhoz vagy direkt rosszat akarnak Magyarországnak...

A Jobbik vulgármarxista gazdaságpolitikája 1 hónap alatt csődbe vinné az országot. Jól hangzik hogy űzzűk ki jól az összes multit, nem fizetjük senkinek vissza az államadósságunkat. Ezek csak jól csengő szlogenek, amire vevő a témában kevésbé jártas alany.

A folyamatos zsidózás, cigányozás és tegyük szeptember 11-ére az arab-magyar barátság napját jó divathóbort a fiataloknak.

Persze van gond a cigány kultúrával, de a bűnözést kell visszaszorítani nem a cigánybűnözést.

Az is igaz, hogy alá vagyunk rendelve a nyugatnak, de nem az a megoldás, hogy Iráni forradalmárokat hívunk az országba és ami nyugat az rossz.

Papolnak arról hogy nincsen szólásszabadság, mert szerintük elnyomják, de Vona -az ő szavaival élve- ledózerolná a tv székházakat.

Keresztény pártnak állítják be magukat, de nem keresztényi cselekedet a naponta megesendő gyűlőlködés, illetve tele van sámánistákkal.

A másik meg hogy ókonzervatív középkoristák.

2011. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
90%

"Többször levezettem már miért jobb a Fidesz gazdasági programja és miért rossz a jobbiké, és egyébként 3. vagyok a politikában szóval annyira csak nem lehetek hülye hozzá..."


Megnyugtatlak az vagy. Attól hogy levezetem neked az a termonukleáris reakciót még én sem leszek atomfizikus.

2011. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
46%

"Hát tizenöt éves korodra valóban hatalmas gazdasági és szociálpolitikai szakember lehetsz..."


Te pedig szakavatott kötözködő? Érdekes ahol nem írtam oda a koromat elfogadták véleményem, és nem ignoráltak.

Mi zárja ki, hogy lássak gazdasági összefüggéseket tizenöt évesen?

2011. ápr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
90%

"A Jobbik vulgármarxista gazdaságpolitikája 1 hónap alatt csődbe vinné az országot. Jól hangzik hogy űzzűk ki jól az összes multit, nem fizetjük senkinek vissza az államadósságunkat. Ezek csak jól csengő szlogenek, amire vevő a témában kevésbé jártas alany. "


Azért valljuk be őszintén neked sem a Jobbik programjának sokszori újraolvasásától romlott el a látásod..

2011. ápr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!