Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a kommunista a régi alkotmá...

Mi a kommunista a régi alkotmányban?

Figyelt kérdés

Valaki tud erre válaszolni?

Egy amolyan vérfideszes haverral vitázok aki szerint nincs jobb náluk. Mert ha az mszp maradt volna, akkor katasztrófa lett volna ha ők írnak őj alkotmányt.

Mondom miért írnának? Régen is volt rá lehetőségük nem tették.

Erre, hogy "persze, nekik jó a régi komcsi alkotmány"


Tleg érdekelne, valamelyik fideszes mondja már el nekem melyik pontja komcsi. Mert hallottam ezt máshonnan is már.


2011. ápr. 27. 20:16
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

bocs, én kérdeztem előbb:)


kapok értelmes választ?

2011. ápr. 29. 22:13
 32/35 anonim ***** válasza:
Kapsz. Semmi kommunista nincs a régi alkotmányban. Most te jössz, mit kifogásolsz az újban?
2011. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 bumbi02 ***** válasza:

Visszalépés az előző alkotmányhoz képest

- nem garantálja a szociális jogokat az embereknek

- a hatalmi ágak összefolynak a Fidesz kezében - azzal hogy bizonyos posztok kijelölését magukhoz kötötték .

-befolyást gyakorolnak a Költségvetési Tanáccsal a későbbi kormányokra is akár

- külföldi magyar állampolgárok is szavazhatnak, bár ők nem fizetnek se adót, se semmilyen más járulékot, és még csak nem is itt élnek

- a munka kötelezettség, nem pedig jog. Nekem ez kicsit kommunista jellegünek tünik.

- a kereszténység beleírása szerintem kicsit diszkriminativ velünk nem keresztényekkel szemben

- a forint beleírása, az euro bevezetését később politikai alkuknak fogja kitenni

- kötelességem a szüleimről gondoskodni. (ez egy szép és igaz dolog, csak nem alkotmányba való, nem is törvénybe, ez erkölcsi dolog, mi van ha valaki 20 éve nem beszél szüleivel? van rá sok példa)

- az élet a fogantatástól kezdődik. egy sor újabb kérdést vet fel, (pl mi van ha valakit megeröszakolnak, ha valakinek a gyermeke előreláthatólag súlyos testi-szellemi fogyatékossággal születik?)

- nem volt konzultáció, és semmilyen hatástanulmány. Másfél hónap alatt dobtak össze egy alkotmányt, még egy törvényhez is legalább 1 hónap munka kell, hiszen kell hatástanulmány: Mi van ha ezt bevezetjük..

- nem kérdezték meg a népet, hogy akar-e új alkotmányt


most ez csak így hirtelen jutott eszembe az alkotmányból, de ha van még egészítsétek ki.


Remélem hogy kielégítette a kérdésedet hogy mi nem jó az új alkotmányban.

2011. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Korrekt lista, mégha nem is mindennel értek egyet.
2011. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Minden kommunista, mert csak ők érezték azt, hogy a népnek jogokat kell adni. Ezért az 1000 éves Magyarországnak 1947-ben lett először alkotmánya, amit Buharin írt.
2011. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!