Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a kommunista a régi alkotmá...

Mi a kommunista a régi alkotmányban?

Figyelt kérdés

Valaki tud erre válaszolni?

Egy amolyan vérfideszes haverral vitázok aki szerint nincs jobb náluk. Mert ha az mszp maradt volna, akkor katasztrófa lett volna ha ők írnak őj alkotmányt.

Mondom miért írnának? Régen is volt rá lehetőségük nem tették.

Erre, hogy "persze, nekik jó a régi komcsi alkotmány"


Tleg érdekelne, valamelyik fideszes mondja már el nekem melyik pontja komcsi. Mert hallottam ezt máshonnan is már.


2011. ápr. 27. 20:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

"...megtalálható benne a régi alap..."

Ez nem igaz. Tételesen MINDEN pontját átírták. Egyedül a törvény száma maradt meg, a tartalmát (MINDEN cikkely MINDEN bekezdését) újraírták a rendszerváltás után.


Úgyhogy CSAK a neve (törvény száma) volt eredeti, a tartalma már nem.


Pedro

2011. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
22%
Az a hatalmas különbség nemis olyan hatalmas!!!Mert építettük a szoc..és leraktuk a komcsi alapjait ami még rohadtab lett volna!
2011. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

még mindig nem tudom mitől kommunista, mi a baj vele.

lehet én vagyok hülye, de még nem tudtam kibogozni, hogy VALÓJÁBAN miért komcsi a régi alkotmány.


a srác már nem válaszolt rá, csak annyit, hogy a fidesz ezt meg azt mondja, meg miért nem nézek hírTV-t.

2011. ápr. 27. 20:55
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Idővel rájössz.
2011. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
aha, nah avass be plz...
2011. ápr. 27. 20:59
 16/35 A kérdező kommentje:

nah haver 2 dolgot tudott kierőszakolni magából. egyik, hogy az új alkotmányba bekerült, h az államadósság miatt ez meg ez lehet blabla, meg, hogy most mennyire jó, hogy az euro ennyire alacsony, mert régebben soha nem volt 300 alatt.


igaz, hogy adtam neki egy 5 évre visszamenőleges diagramot, de azt mondja meg se nézi, mert ő emlékszik fejből, hogy mi volt, meg nem hisz a diagramnak. hát erről ennyit, nem tudok kommentálni tényleg.

2011. ápr. 27. 21:07
 17/35 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez hülyeség amit a haverod mond. Na mind1. A kérdéseket olvasgatva arra kellett volna rájönnöd, hogy semmi kommunista sincs bent, csupán kommunizmus időszakában íródott az alap, amit rendszerváltozáskor átírtak. És ha sokan nem tudják, minek új alkotmány, azoknak ajánlom, hogy nézzék meg a mostani alkotmány 1949. XX. törvény "bevezetését". És benn van a válasz.


Tehát, a mostani alkotmány NEM KOMMUNISTA! csak kommunizmus időszakában íródott alapja van.

2011. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

ez még nem indok egy full új alkotmányra, hogy van egy bekezdés, hogy ez ideiglenes.


ugyanis az az indoka a fideszeseknek meg fidesznek ,h azért kellett új mert a régi szar és kommunista.

ennyi.


a bekezdést vajon miért nem tudták kivenni egy alkotmánymódosítással ha csak ennyi a gond?

2011. ápr. 27. 21:16
 19/35 anonim ***** válasza:

Kamumail:


Ugyan már... Aber warum einfach wenn er kompliziert sein kann? (Hát minek egyszerűen, ha bonyolultan is lehet?) :-D


Pedro

2011. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
veled (szinte) mindig egyetértek Pedro :)
2011. ápr. 27. 21:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!