Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem pont ellene megy a józan...

Nem pont ellene megy a józan észnek a felső 20% támogatásával a Fidesz?

Figyelt kérdés

Egy társadalom ( mint meghatározó összesség) boldogulását meg a szürkék, akik nem lógnak ki csak éppen hogy esetleg a sorból, kell a hátukon elcipelni. Amíg ők nem élnem meg, a pék szkmunkástól a tescó pénztárosig a jövedelmükből úgy hogy lehessenek más szolgáltatással kapcsolatban is megfizethető igényeik és legyen lehetőségü előre látni, tervezni, gondolkodni, addig nincs lehetőség ebben az országban. Ugyanis a " hangya" emberek a társadalom alapjai, akikre a kereskedelem a szolgáltatás, a hazai fogyasztású termelés épülhetne.

Pontosan ezeket az embereket húzgálja most a Fidesz, és ez végzetes.


2011. ápr. 16. 22:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

23.01. Amit írsz,azt nem egészen értem.

Az egykulcsos adóval a munkáltatód jövedelme nőtt,nem a vállalkozásé. Sőt,ha az embereinek emelte a bérét,akkor automatikusan több járulékot kell fizetnie utánuk.

Nagyon jó szívű lehet,vagy nem tud számolni.

2011. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%

23:13

Bocs ha kicsit kuszán fogalmaztam! A főnököm sokkal jobban ért hozzá nálam, úgyhogy többet inkább meg se szólalok! Egy biztos (ezt az ő tulajdon szájából hallottam): a cég jobban jön ki az új adórendszerrel, így jutott egy kicsivel több mindenkinek. Még ha sokan lepontoznak érte akkor is!

2011. ápr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%
Így van, ahogy nőtt az én cégvezetői keresetem, úgy emelkedett a dolgozóim eddig sem csekély több mint 300 ezres nettó fizetése is. Érdekes, pont ezt írtad le nekem kérdező az egyik beszélgetésünkben az imént. Nincs ezen mit számolni. Némi jószívűség persze hogy van benne, de ezért vagyunk emberek.
2011. ápr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok, akkor te sem kereshetsz rosszul, biztos okos ember lehetsz, ráadásul nem is vagy önző, mert simán adhatnál te is minimálbért, senki nem róhatná fel neked. Nekem is nőtt a keresetem az új adórendszerrel, én biológus vagyok, pályázatokat írok, kutatásokat végzek, tanítok, tulajdonképpen alig alszom valamit. Sajnos ez az ára annak hogy az ember jól éljen anyagilag, csak élvezni is jó volna néha valamikor, talán majd ha esetleg abba tudom hagyni, mert már annyi pénzem lesz, de az még odébb van. Meg engem visz előre az új dolgok felfedezése, szóval számomra ez nem robot. 35 éves vagyok, úgyhogy még van időm. Az első gyerek most van útban, úgyhogy én elégedett ember vagyok. De megértem azokat is, akik csalódottak, hiszen nagyon kevés átlagban a fizetés, és a munkahely is nagyon kevés. És valljuk be, nem kedvezett mindenkinek az új adórendszer, de a kompenzálására tett intézkedések remélhetőleg sikeresek lesznek.
2011. ápr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%
Egy kis kiegészítés: A második gyerekem van útban, egy már van, 2,5 éves. Hiába, késő van, fáradok.
2011. ápr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
33%

"Nem pont ellene megy a józan észnek a felső 20% támogatásával a Fidesz?"


1. Döntsétek már el, hogy felső tízezer vagy felső 20%. Eléggé nem mindegy.


2. Ha a felső 20%-ot támogatja, az jó, mert az országot elsősorban a felső 20% viszi előre. De a valóságban a Fidesz a felső 30-40%-ot támogatja.


"Ugyanis a " hangya" emberek a társadalom alapjai...

Pontosan ezeket az embereket húzgálja most a Fidesz, és ez végzetes."


A Fidesz a segélyből élőket és inaktívakat "húzgálja", akik egyáltalán nem alapjai a társadalomnak, hanem potyautasok a fedélzeten.

2011. ápr. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
30%

Mások annyi adót fizetnek be, mint amit az általatok említett "többség" nem is keres meg 1 hónapban. És mit kap ezért? Ugyanazt a szar EÜ ellátást kapja, ugyanazon a szar utakon jár... Neki semmivel nem mutatkozik meg pozítívabban a közteher viselése, csak annyiban, hogy még egykulcsossal is sokkal többet fizet be, mint mások. Itt nincs másról szó, csak a jónép irigységéről...


Styloo

2011. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
18%
Nem a tehetősebbeket kellene szidni meg ócsárolni a "többségnek". Mindenkinek lehetősége van olyan munkára amit megfizetnek, csak tanulni és tenni kell érte! Persze megértem, hogy könnyebb a másikra mutogatni, hogy ő miért keres ennyit meg annyit! Igaza van az előzőnek, még így is több adót fizetek, mint amit ti megkerestek egy hónapban, és ezért sem a kórházban, sehol nem kapok plusz szolgáltatást.
2011. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

De a tehetősebbek megtehetik a magánrendelésre való járást, magánkórházakat. Igaz, az utakkal nem lehet semmit sem csinálni, de az a fránya kátyús út is elviselhetőbb egy vadiúj Audiban, mint egy Ladában... Ráadásul egy gazdag, ha adózik 20ezer Ft-tal többet, max annyit szenved el, hogy nem Hawaii-ra megy nyaralni, hanem csak Görögországba vagy Tunéziába mondjuk. De egy szegénynek az a 20ezer Ft a napi betevőjét jelenti. De ha arányosan nézzük, ha a szegény adózik mondjuk 5ezerrel többet, azt is súlyosan megszenvedheti.

Középosztály beli vagyok, nem élek rosszul, de azért látom, milyen igazságtalanság folyik az országban. Vannak milliomos ismerőseim, illetve vannak szegények, akiknek épp árverezik a házát. Vannak, akik saját maguknak köszönhetik, hogy idáig süllyedtek, de vannak, akik csupán az előző 5-6 vagy akárhány év intézkedéseinek estek áldozatul. És még most sem látja senki sem a kiutat.

2011. ápr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Minek az adóügyekbe a személyeskedést, vagy az egyén affinitását a témához bekavarni?



Egyszerüen, ostobaság a mai magyar gazdaság és társadalomszerkezet esetén az egykulcs.


A Jobbmódu vállalkozókat " közép" az hozná igazán helyzetbe ha nőnének a megrendeléseik az alacxsonyabb réteg fogyasztásától idikálva, és nem az ha csökken az adójuk. Mivel ez nem fog bekövetkezni, az egész bukta lessz. Az alacsonyabb jövedelmüek között egyre gyakoribb lessz a feketézés a munka világába, hogy így pótolják a veszteségeiket " amit a fogysztás csökkenése okoz".

És lessz egy pont amikor Orbánék nem tudják tartani ezt az egész baromságot, mivvel közel nem lessz akkora bevételük mint amit vártak.

Ekkor jön a keserűleves, mert ugye a szegényebbek újabb megsarcolása kontraproduktív lenne, ezért marad a közép.


Bukta bukta bukta!

2011. ápr. 17. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!