Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ismeritek az alábbi levelet?...

Ismeritek az alábbi levelet? Vélemény?

Figyelt kérdés

Ezt egy tanult cigánylány írta egy fórumba:

\'Én roma vagyok. Főiskolára járok. A következő a véleményem. Hiába lázadnak egyesek a cigányokkal kapcsolatban. Már késő ! Hosszú évtizedek alatt kiközösítettek bennünket ebben az országban.

Ma már nem akarunk magyarok lenni. Volt idő amikor még azzá szerettünk volna lenni. Ma már romák akarunk lenni, a saját hazánkban, itt. Mint látható mi sokkal gyosabban fejlődünk mint a magyarok. Lassan megteremtjük a magunk értelmiségét, és a magunk nyelvét beszéljük.Ebben az országban. Egyre többen vagyunk és egyre többen leszünk. Hosszútávon mi nyerjük meg a versenyt. Néhány évtized, és mi leszünk a többség.

Nem fenyegetőzni akarok ezzel, csak megállapítom mint tényt.

Eleinte még egymás mellett fogunk élni mi cigányok és magyarok.

Lassan érvényt fogunk szerezni annak, hogy a cigány nyelvet is elfogadják hivatalos nyelvnek. Mi nagy család vagyunk, és nagyon nagy a közösségi szellem, az együvé tartozás érzése. Nagy a gyermekáldás. A magyarokról ez nem mondható el. Világos hogy mi fog történni. Lassan ,és biztosan mindinkább miénk, romáké lesz ez az ország. Mi, vigyázunk majd a magyar kisebbségre. Adunk nekik munkát a saját országunkban.

Európa, és a világ olyan követelményeket támaszt ahhoz, hogy Magyarország bekerülhessen Európába, amelyek megteremtik a feltételeket hozzá, hogy mindez így legyen.Annyi nép eltűnt már a történelem során amikor az adott kor domináns hatalmai ebben érdekeltek voltak. A magyarokat sem fogja megsiratni senki. Miképpen a magyarok sem siratták meg a besenyőket annak idején.

Ez a vita ezen a topicon ebben az értelemben tehát már értelmetlen.

Nem csak a jelen, de már jövő is determinált ebben az irányban.

"Béke veletek"


2009. febr. 27. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Hát, nem tudom, hogy ez igaz vagy nem, én ezt már kb. 2 éve is láttam, e-mailben keringett.

Az a félelmetes, hogy nem kellenek ahhoz évtizedek, hogy ők legyenek uralmon, már most is uralmon vannak, ha nem is hivatalosan, mert rettegésben tartják a rendes embereket. Nem képesek normálisan viselkedni - tisztelet a kivételnek, én ugyanis ismerek olyan romákat akik dolgoznak, az otthonuk szép tiszta a padlóról lehetne enni, és nincsenek benne balhékban, de sajnos ezekből nagyon kevés van. A többi meg..... törvényfelettinek tartják magukat, mert nekik saját törvényeik vannak, mindent megengednek magunknak.

Viszont azért hozzáteszem, amikor terhes voltam, felszálltam tömegközlekedésre, ŐK átadták a helyet. Lehet, hogy a rendesebb fajta volt, nem tudom.

Az a baj, hogy tényleg azok vannak többségben akik a balhékat csinálják, és követelőznek a mellüket verve, mert ők romák és az nekik jár.

A roma kérdést a romák csinálják, mint ahogy amcsiban a négerek a néger kérdést (úú, szabad ilyet mondani, hogy néger??). Nem azért rekeszti ki őket a társadalom mert romák, hanem azért, mert nem tudnak normálisan alkalmazkodni.

2009. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%

ja igen ezt én is olvastam IWIW-en..nem is tudom az elején azzal egyetértettem h.nem akarnak magyarok lenni,helyes...(lassan már a magyar se akar magyar lenni:-)amúgy én nem látom így ezt a helyzetet.igazából az elején nagyon provokatívnak tartottam a szöveget aztán belegondoltam h az azért tiszteletreméltó(igenis az) ahogy ők közösségben tudnak élni,mi meg nem... lehet h.ebben áll a az erejük??__vegyes érzelmeket kelt bennem a szöveg.nem vagyok rasszista,de a "lassan ,és biztosan mindinkább miénk, romáké lesz ez az ország"-kijelentés annyira nem toleráható részemről...


próbáltam úgy fogalmazni hogy mindkét állásőpontot képviseljem,remélem senki lelkébe nem gázoltam,nem akarok uszítani senkit.ha lepontoztak így jártam:-)


szép napot mindenkinek..

2009. febr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Én pedig ezt találtam, nem kommentálom, de megosztom veletek:


Kedves Cigány !

>

> Levelem azért íródik, mert a köztünk lévő

> ellentét már-már mérhetetlenné válik. Nem azért

> írok, hogy ezt tovább fokozzam.

> Azért írok, hogy értsük egymást végre. A nyílt beszéd szükségszerűen fog olyan mondatokat

> tartalmazni, melyekre ráfoghatjuk,hogy rasszista. De ne feledjük, te is rasszista

> vagy (ilyen alapon), ha magyarnak nevezel engem.

> Most az egyszer lássuk be, hogy komoly különbségek vannak közöttünk.

> Most az egyszer tartsuk ezt evidenciában, és ne a szavakon lovagoljunk. Nem szeretlek téged. Miért ?

> Talán mert mások vagyunk ? Részben igen. Én törekszem a másságunkat a magam oldaláról kezelni.

> Segítelek. Milliárdokban mérhető az az összeg, amit havonta a számládra utalok. Te ebből annyit érzékelsz,

> hogy "rajta vammá a családi a kártyán". Ezért a pénzért nekem keményen meg kell dolgoznom.

>Hogy ne menjen ez így a végtelenségig,gyermekeidet csekély műveltsége és szellemi képességei

> ellenére beerőltetem iskolákba,hogy tanulhasson, szakmája legyen, és képessé váljon az önellátásra.Tanárt verni nem épp a hála megfelelő formája.

> Óriási különbségek vannak köztünk. Neked az ideálod a mérhetetlen gazdagság. Persze az ehhez vezető tisztességes út

> megtételére képtelen vagy. Engem pedig ezért irritál, amikor a gazdagság külső jegyeit magadon

> hordod. Meg vagy rakva arannyal, szép autód, krokodilbőr csizmád van. Palotában élsz. Te ezt úgy hívod, sukár.

> Én úgy, cifra nyomor.

> Nem vagyok irigy. Csak tudom, hogy az ehhez szükséges összegre hogyan tettél szert.

> Bűncselekményekkel(elveszed, amiért más megdolgozott), és a törvény által számodra nyitva hagyott kiskapukon

> ( elveszed a közös asztalról anélkül, hogy bármit is tennél oda). Nem csak téged hibáztatlak ezért. Ezt neked valakik megengedik.

> Az én rovásomra. Törvényesen, vagy törvénytelenül, de elveszed azt, ami az enyém .

> Cserébe utálatot, fenyegetést, bántalmazást, erőszakot, halált kapok érte. Félnem kell tőled. Miért ?

> Munka... igen, ez gyakori magyarázat a szádból... Hogy a cigány nem kap munkát sehol. Igazad van. Nem adok neked munkát. > Miért ? Nem azért, mert cigány vagy. Azért nem, mert nem értesz semmihez. Nem tanultál szakmát, vagy ha tanultál is,

> az elvégzett munkádban nincs köszönet. Gyakori kifejezés egy összecsapott, szakszerűtlen munkára a "cigánymunka" ..

> Szerinted ennek miért pont ez a neve? Ha téged alkalmazlak esetenként, a végeredmény mindig ugyanaz.

> Bevételkiesés, sokszoros időbeni csúszás, elégtelen kivitelezés, munkaeszközök, alapanyagok eltűnése.

> Tehát nekem, munkáltatónak jobb, ha csak eltartalak az adómmal. Akkor legalább nem hátráltatsz.

> Az a szörnyű, hogy nem is törekszel rá, hogy változtass ezen.

> Acsarkodsz, rasszistázol, hisztizel, hogy milyen rossz neked.

> De nem akarsz kilépni a saját árnyékodból, pedig mindkettőnknek jobb lenne.

> Mind a ketten tudjuk nagyon jól, mi lenne a vége, ha magadra hagynálak. Nem lenne kit lehúzni szociális

> alapon, vagy bicskával.

> Rövid időn belül éhen halnál, vagy a saját mocskodba fulladnál bele. És barátom, nem sok időd van

> már. Lassan az összes cérnám elszakad. Minden nap elkövetsz valamit ellenem, még ha nincs is benne a

> híradóban.

> Rövidesen eljön az idő, amikor hirtelen megvonok tőled minden kedvezményt. Akkor aztán "romázhatsz", ahogyan jólesik.

> Szerintem ne akard ezt elérni. Jobb, ha megvagyunk békességben egymással. Mit várok tőled ?

> 1. Feltétlen tiszteletet, mert én vagyok a kenyérkeresőd.

> 2. Erőszakmentességet, mert ha egyszer én visszacsapok a tesóimmal, az neked nagyon fájni fog...

> tudod, még mi vagyunk többen (már bocs, de úgy tudom, ezt a nyelvet beszéled).

> 3. Törekvést az önellátásra. Tanulást, tanulni akarást, pontos munkavégzést . Ez a sikeredhez

> szükséges 20%. A maradék 80% legyen az én gondom, meg fogom

> oldani. Minden segítséget megkapsz.

> 4. És végre fejezzük be ezt a rasszizmusról szóló ökörködést, hisz mind a ketten tudjuk jól, hogy

> nem a barna bőröd zavar engem.

>

> Baráti tisztelettel: A MAGYAR

> Beszélni lehet, de a tettek minősítenek."

2009. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
89%

:O:O:O EZ hülye!!

Micsoda? Az ő országa?? Mióta??

Felháborító b_a_z_d_m_e_g.

Elvagytok ti kanászosodva.

2009. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy valami komolyabb főiskolán tanulna, vagy, hogy egyáltalán tanulna. Az bugyuta demagóg ideológiáinak a cáfolatát saját bőrén fogja érezni, amikor már mindenkinek elege lesz az élősködő cigányokból. Mert bizony vannak tisztességesek is, természetesen én itt most nem róluk beszéltem.
2009. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Ez csak egy lázító propagandaszöveg. Évek óta kering a világhálón. Hol felbukkan, hol eltűnik.

Kitaláció az egész.

2009. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Remélem még bővül a Magyar Gárda!

Csak tudnám, hogy ha minket magyarokat akarnak kissebbségnek, ki a f*szom fogja őket eltartani!?

2009. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

reakciom a levélre ..:


tudod miért van cigányál nagy gyeremekáldás?? mert arra kapnak segélyt..és szülnek össze vissza.

de mi , magyarok megpróbáljuk megteremteni a feltételeket, és csak ezután vágunk bele. épp azért amiért ilyen az anyagi helyzet, azért nem vállalunk ész nélkül gyereket.akikkel utána nem foglalkozunk. mi tanítatni akarjuk őket. és a jóra nevelni, nem erőszakra. de sajnos már nem is merünk szülni, mivel egyre ötbb erőszakos gyerek születik, és egyre több erőszakos ember lesz közületek. ebbe a világba hogy merjüünk szülni?? szóval igen mi is lehetnénk sokan....ha nem kellene attól félnünk, hogy egy baleset és félreértés miatt megölnek minket a két gyermekünk szeme láttára

2009. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

4 éve került fel a netre, a terminál egyik fórumára. Kimoderálták persze miután elterjedt, de persze nem biztos, h valóban roma írta és valóban főiskolára járó roma stb.


Itt egy másik levél, tessék elgondolkodni rajta fajvédők:

Utállak! Ez az ÉN véleményem.

Nem a bőröd színével van a bajom. Az életeddel.

Tele vannak veled a börtönök. Ellopod, amiért megdolgoztam.

Bántasz engem, bántod a gyermekemet. A feleségemet molesztálod.

Büdös, mosdatlan vagy.

Ha visszaütök, ha véleményt mondok, meghurcolnak. Benne leszek a

tévében, hogy rasszista vagyok.

Pedig nem azt utálom, aminek születtél. Azt utálom, ami lett belőled.

Ha a vonaton mellém ülsz többedmagaddal, félelem és undor fog el.

Nem tudsz emberek közt viselkedni. Ha tudnál, lenne munkád is.

A jogaiddal tisztában vagy, de a nevedet nem tudod leírni.

Folyamatosan segítő jobbot nyújtunk neked, de kihasználsz.

Csak a segélyt látod.

Nem is akarsz több lenni, mint ami vagy: Cigány.

Cigányból csak akkor lesz roma, ha meg tanul EMBERKÉNT ÉLNI!!!!

Van belőled néhány, akiknek sikerült. Mert ő is akarta.

Én őket hívom romának. És elismerem őket. És szívesen dolgozom velük.

De téged megvetlek. Azt akarom, hogy elmenj!

2009. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Igen, és a legjobb vicc, hogy mert kipréselt magából egy bármely gyengeelméjű által elvégezhető főiskolát, már azonnal értelmiséginek tartja magát, holott ez a mantalitásából azonnal látszik, hogy erről szó nincs.


Na azért hogy ilyen bőr legyen valakinek a képén az durva.


Igaz az a tény, hogy a magyar se nagyon akarja magát magyarnak tartani, vagy legalábbis nyugatra kacsintgat ez tuti aki értelmesebb, de figyelj csak ide drága!

Nyugati országokban nézd meg a népszaporulatot, minél fejlettebb egy ország, annél kevesebb gyereket vállalnak, éppen ez a probléma. Na most ti aztán szaporodhattok, ha egyszer a kultúrált, civilizációt még messziről se ismeritek ...

Véleményem pedig megoldásként, hogy be kellene vezetni (ahogy egyébkéntz nagyon sok külföldi országban) az ilyen segélyezéseket, de nullára !! Dolgozzon meg ahog ybárki más, ill. szabályozni kellene a szaporulatot is, és pl. kettőnél több gyerek esetén számnítson bűncselekménynek, hiszen így valóban az lesz, hogy idegen barbárok szorítják ki a magyarokat a saját hazájukból ... De végül is ha csak az ész nélkülki segélyezéseket is megszűntetnék, máris megszűnne ez a hatalmas szaporulat sztem. Kész, nagyon egyszerű, holnaptól nulla Ft, keressen munkát magának aztán a minimálbérből éljen meg a 10 tagú család ... ahogy más is próbál ...


Ez az az eset amikor nem elég h megtűrjük, segélyezzük őket, de akkor cserébe megfordul a helyzet, és a fejünkre nőnek. na hát ennek kellene véget vetni.


Ismerek egy megyeszékhelyet ahol nagyon jól egy városzéli gettoban él szinte az összes mert a városba nem igen mernek bemozdulni, ott meg jól elvannak egymás között. Na ez így rendben is van, ezt kellene mindenhol megcsinálni, módszeresen. Ez abbana városban olyan szinten jól működik, hog ymaguk a cigányék nem igen mernek kimozdulni a gettójukból, mert a legelső rendőr megállítja őket igazoltatni, és persze 10-ből 9 úgyis kőrözés alatt áll, a gettóba pedig maga a rendőr se nagyon mer bemenni, csak csapatostól. Na ezt nevezed te civilizált értelmiséginek? Én voltam ott, bemerészkedtem, megvallom féltem, de kb azt éreztem, mintha valami afrikai elmaradott város szlének bádogvárosában lennék, félkómásan sörösüveggel a kezében támogatta mindegyik a kerítést és csak nézett ki a fejéből ... Hát egy igazi élmény volt, ott nem ismernek olyat, hogy rendszám meg jogsi, ááá frászt, végig ott álltak a ladák rendszám nélkül, és mondom, amíg nem jönnek onnan ki, addig nincs is baj ezzel.

Nem lehetne ezt minden városban bevezetni vagy akár külön várost létre hozni és azt pedig kőkeményen a hadsereggel védetni? Mármint hogy ne jöjjenek onnan ki? Sztem olcsóbb megoldás lenne mint ez az agyba-főbe segélyezés a semmiért.


Méghogy értelmiségi ....... hahaa

2009. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!