Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kaptam egy levelet a apehtől...

Kaptam egy levelet a apehtől hogy nem adtam be a szja bevallásomat. Kapok bűntetést?

Figyelt kérdés

Egyáltalán minek nekem adót bevallani??? Nem is kaptam semmit sem!!!

Diák vagyok 21 éves, egyetemen tanulok, kb 20.000 ftot dolgoztam össze mint diák, de szerintem ez igen nagy extrém túlzás, mert alig jut időm tanulás mellett. Ösztöndíjat, bursat, meg szoctámot kaptam...most arról adózzak???

Mennyi lesz a bűntetés összege?? Nem lehet valahogy fellebbezni? Mikorra kellett egyáltalán leadni?? Nekem eddig sosem kellett...


2011. okt. 10. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

"kb 20.000 ftot dolgoztam össze mint diák,"


igen, adózni kellet volna.


Bursa Hungaricát kapsz, de adózni nm tudsz.

2011. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az ösztöndíjból, bursaból és szoc.támból nem kell adóznod.

Sőt még abból sem biztos, hogy kell adóznod, amit a munkádért kaptál, de bevallanod be kellett volna.

"Egyáltalán minek nekem adót bevallani??? Nem is kaptam semmit sem!!!"

Azért kell adót bevallanod, mert adóköteles jövedelmet kaptál.

A munkáltatódtól kellett kapnod igazolást az adóbevalláshoz.

"Mennyi lesz a bűntetés összege??"

Mi van a levélben, amit a NAVtól kaptál? Először határidősen fel szoktak szólítani a bevallás benyújtására, ha azt sem teljesíted, akkor büntetnek. Hogy mennyire, az sok mindentől függ: van-e APEHos "előéleted", mennyit késtél, eleget tettél-e a felszólításnak, van-e adóhátralékod...

"Nem lehet valahogy fellebbezni?"

Fellebbezhetsz, csak nincs értelme. Nem teljesítetted az adóbevallási kötelezettséged.

"Mikorra kellett egyáltalán leadni??"

május 20-ig.

"Nekem eddig sosem kellett..."

Mindig van egy első eset.

Eddig valószínűleg nem volt adóköteles bevételed.


Amúgy egy 21 éves egyetemistától elvárható, hogy meg tudjon csinálni egy egyszerű adóbevallást.

2011. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem eddig sosem kellett..."


Pedig minden évben kellett volna, amikor jövedelmed volt. Május végéig kellett volna elkészíteni. Menj be a papírjaiddal egy NAV ügyfélszolgálatra, kérj egy bevallást, és segítséget a kitöltésben.

Van a neten is nyomtatványkitöltő, de ha soha életedben nem csináltál ilyet, jobb a hivataltól segítséget kérni, pláne most, hogy késésben vagy.

2011. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 asmosys ***** válasza:
100%

Bevallás elmulasztása. Bírság: 200.000 Ft-ig

Ha adót is kellett volna fizetned:

Elmaradás + kamat + másik bírság.

Nagyban függ az ügyintézőtől. Lehet hogy nem lesz szinte semmi, csak egy jelképes 5000 Ft-s bünti/esetleg se/ de ha ott is „Egyáltalán minek nekem adót bevallani???” mondattal kezdesz, emlékezetes éved lesz. :))

2011. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy egy 21 éves egyetemistától elvárható, hogy meg tudjon csinálni egy egyszerű adóbevallást.

"


ott a pont

2011. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

volt jövedelmed?

volt

adóbevallást kellett volna készítened


ha szerencsés vagy akkor megúszod a be nem fizetett összeg felével, ha ezt a stílust nyomod mint most akkor a duplájával, plusz eljárás dija, stb


asztalverés helyett legyél inkább buta és hülye, és hogy nem gondoltad volna, meg még soha nem adóztál stb

lényeg, hogy szánalmat ébressz a navos dolgozóban

2011. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

illetve asmosys tudja jól, szal lehet a büntetés sokkal magasabb is, akár 200k

csak kezdj el hangosan kiabálni

2011. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Évi 100.000 Ft bevételig nem kell adózni. Bevallani sem kell semmit magánszemélyként. Cégként viszont a 0-t is be kell vallani.
2011. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!