Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan 1 év telik el, hogy a...

Lassan 1 év telik el, hogy a Fidesz hatalmon van, de még mindig ugyanakkora sz. Rban vagyunk. Most akkor mi van?

Figyelt kérdés

-Cigányok még segélyen élnek.

-Munkahely nuku.

-Elszámoltatás nuku.

-A fekete munka jól megy. (Főnököm úgy kezdte állásinterjún, hogy 4 órába elég lesz e bejelenteni... )

-A magyar árak egyre inkább elviselhetetlenebbek.



Eddig mit tud felmutatni, aminek volt is értelme?


2011. márc. 15. 16:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Az eddigi kormányok idején nem csak Szíjjártót tudtad volna sorolni a kétmilliós bérhatár felett (aminek a csökkentésére egyébként éppen ő maga nyújtott be törvényjavaslatot), és ha nem csak a propaganda fröcsögés hatolna át a tudatodon, akkor azt is tudnád, hogy rengeteg pazarló juttatást megszüntetett már a kormány a közszférában. Megszüntetik pl. azt a gyakorlatot, hogy a fel nem használt szabadságukat pénzben fel tudták venni, és a felére csökken a szabadságuk ideje is. Megszűnt a sikerdíjazás, megszűntek a százmilliós végkielégítések, ja és Lázár is már rég visszaadta az Audiját. (Persze ez neked nem hír, csak az, hogy egy hétig volt neki.)"


Kedves Leiah!

Csak erre válaszolnék, mert minden hülyeségre, amit elhittél a Fidesznek nincs időm. Egyébként fentebbi kommentelő szerintem erre gondolt, hogy ezért vagy hülye, de ezt nem az én tisztem eldönteni.


Igen Szíjjártó maga nyújtotta be a javaslatot, de csak miután nem emlékszem pontosan hány hónapig mondogatta, hogy állami szférában nem lehet 2 millió forint fölött keresni. Netán addig nem nézte meg mennyi pénz érkezett a számlájára? És a történet úgy volt, hogy nyilvánosságra hozták a vagyonnyilatkozatokat és akkor vette észre MÁS, még akkor se ő.


Miért volt baj, hogy a fel nem használt szabadságot kifizették? Mit csináljanak vele, vegyék el?


Miután kitudódott Lázár autója mennyibe kerül Hmvh-nek (300 ezer + benzin fele), azt mondta Lázár, hogy ez így marad, mert úgy gondolja, hogy a választóktól megkapta erre a felhatalmazást, mert 70% fölött szavaztak rá. Aztán mondták neki a választók, hogy nem. (Nálam hír volt).


A többi megnyilvánulásodban is voltak csúsztatások, de nem hiszem, hogy a te hibád, mert pont ugyanazokat hallottam a Fidesztől is, gondolom benyaltad.


Alkotmánybíróság hatáskörének szűkítéséről mit gondolsz?

Kitalálom, azokat az intézkedéseket visszadobták volna, pedig jók. És ami jó az nem feltétlenül alkotmányos:D

2011. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Ki mondta, hogy amint Fidesz kormány lesz, azonnal lesz tejjel-mézzel folyó Kánaán? Senki."


Dehogynem... Az MSZP...


"Miért szerinted mit kell olvasni?Gondolom csak a Fidesz.hu-t."


Ez ilyen "mindenki magából indul ki" kérdés?


"Főnököm úgy kezdte állásinterjún, hogy 4 órába elég lesz e bejelenteni... "


És te erre azt mondtad, hogy igen...

2011. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

20:00


"Ez ilyen "mindenki magából indul ki" kérdés?"


Igen.

2011. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Egyébként fentebbi kommentelő szerintem erre gondolt, hogy ezért vagy hülye, de ezt nem az én tisztem eldönteni."


Leiah szerintem nem hülye, csupán az Orbánba vakon szerelmes rajongó nő iskolapéldája :)


[link]

2011. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

Semmit, kíváncsi lennék, ha most lennének a választások, akkor hány%-a lenne a Fidesznek...

az a baj, h valószínűleg kormányon maradnának, mert nincs alternatíva.

2011. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt 19:39:


"Igen Szíjjártó maga nyújtotta be a javaslatot, de csak miután nem emlékszem pontosan hány hónapig mondogatta, hogy állami szférában nem lehet 2 millió forint fölött keresni. Netán addig nem nézte meg mennyi pénz érkezett a számlájára? És a történet úgy volt, hogy nyilvánosságra hozták a vagyonnyilatkozatokat és akkor vette észre MÁS, még akkor se ő."


Engem nem az érdekel, ki vette észre, hogy Szíjjártó túl sokat keres. Nekem az számít, hogy észrevették, és módosítottak rajta, mert jogtalanul sok volt a fizetése. A Fidesz előtt ugyanis az volt a gyakorlat a kormányzásban, hogy a képviselők kölcsönös alapon szemet hunytak egymás dolgai felett, és falaztak egymásnak. (Bár ezt éppen az MSZP - és szimpatizánsai - felejtette el a leghamarabb, ugyanis most pont ők kiabálnak a leghangosabban, miközben a régi embereik közül minden második ellen folyik valami eljárás, általában "hűtlen kezelés" miatt...) Most, ha valakiről kiderül, hogy visszaéléseket követ el, az ellen vizsgálat indul, akkor is, ha egyébként a kormánypárt padsoraiban ül. Érdekes módon nektek ez most mégis kevés, miközben az MSZP idején szó nélkül beletörődtetek, hogy a politikában mindent lehet. Nekem nincsenek illúzióim, ennél többet egyetlen párttól sem várok el. Ezt viszont elvárnám a többitől is.


Ami Lázárt illeti: nem ő az első, akinek kocsit béreltek. Viszont ő az egyetlen, aki megkérdezte a szavazóit, hogy mi a véleményük erről, és aztán hallgatott rájuk, és visszaadta a kocsit. Mutassatok nekem árkit az eddigiek közül, aki ugyanígy cselekedett!


Különben szerintem igenis megérdemelte volna azt a kocsit. Számomra az a felháborító, hogy ebben az országban csak akkor jár minden egy képviselőnek, ha MSZP-s. Ha Fideszes, akkor semmit sem kaphat, mert azonnal rákiabálják. Ha valami, akkor ez a csőlátás. Csak a rosszat látni, csak ítélkezni, zsigerből.


"Alkotmánybíróság hatáskörének szűkítéséről mit gondolsz?"


Ha ez kell ahhoz, hogy vissza lehessen szerezni az elsikkasztott állami pénzeket, vagy hogy ne lehessen milliós végkielégítéseket kifizetni, akkor áldásom rá. Ha vissza akarnának élni vele, első leszek, aki felemeli ellene a hangját, eddig azonban mindig hallgattak a szép szóra, és minden esetben változtattak a törvényeken annyit, hogy csak arra vonatkozzon, akinek szánták. (Lásd pl. a tanárok végkielégítésének esetét.) Azonban röhejesnek tartom, hogy éppen azok féltik a leghangosabban a demokráciát a Fidesztől, akik eddig a legnagyobb ívben tettek rá (egy olyan párt utódai, akik annak idején a tömegbe lövettek, akik szerint a demokráciába belefér végighazudni a kormányzást, akik folyamatosan lopkodták, sikkasztották az állami pénzeket, akik tönkretették, majd eladósították a gazdaságot, stb.).


Én nem is értem, hogy ennyi tudatos, becsületes, erős erkölcsi értékrenddel megáldott, szavazójoggal rendelkező magyar állampolgár mellett, amilyenekkel itt a GYIK-en naponta találkozom, hogy a fenébe lehetett nekünk 8 évig MSZP-kormányunk?


"Miért volt baj, hogy a fel nem használt szabadságot kifizették? Mit csináljanak vele, vegyék el?"


Ezzel a mondatoddal önmagad ellen beszélsz. Ugyanis ez éppen egy olyan juttatás volt a képviselők számára, amire nem volt semmi szükségük, és ami sokkal többe került az országnak, mint pl. Lázár autója.. Senki, sohasem tudta kivenni a teljes szabadságát, ellenben ha nem vette ki, bődületes összeget kapott érte cserébe. Ennek semmi értelme nem volt, egyike volt az értelmetlen, pazarló intézkedéseknek, ezért felezik most meg a szabadság idejét. Persze, tudom, ennek sincs hírértéke, hiszen emiatt nem lehet szidni a kormányt, ráadásul ez az intézkedés az MSZP-nek is fájni fog... Mint ahogy fájni fog neki a 2014-es ciklustól kezdődően a megfelezett (200 fős) Parlament is, mert egy csomó képviselőjük mehet majd munkanélkülire tekintve, hogy semmihez sem ért.

2011. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

<covenant> Tegnapelőtt 19:13:


"A Szélkakas tervben levő 2300 milliárdot is az emberektől fogják elvenni. Többek között pont az idősektől, rokkantaktól, diákoktól, tehát azoktól, akik leginkább rászorulnának."


Már megbocsáss, de ez megint a jól bevált "A Zemberekezős" MSZP-propaganda, ami egy bődületes hülyeség. A nyugdíjasok között sem mindenki havi 30 ezerből tengődő kisnyugdíjas. Jó páran vannak, akik több százezreket kapnak havonta. Szerinted ők rászorulnak pl. az ingyenes utazásra??? Vagy szerinted normális dolog az, hogy manapság bevett gyakorlat, hogy aki nem akar dolgozni, az fizet az orvosának, és leszázalékoltatja magát, miközben teljesen egészséges??? Vagy az normális, hogy pl. egy autófényező, aki évtizedekig nyeli a mérgező festékgázt, le kell, hogy dolgozza az egész életét, (és ez csak egy szakma, de tudnék sorolni százat is akár) miközben pl. a rendőrségtől egészséges 40 évesek nyugdíjba mehetnek, kiemelt összegű nyugdíjjal( miközben egyébként rengeteg olyan falu van az országban, ahol nincs elég rendőr)??? Ezeket az intézkedéseket nevezed te megszorításnak?


"Amikor a Fidesz volt kormányon, végig lázított az efféle intézkedések ellen, ugyanakkor ő is megszavazta azokat a jóléti kiadásokat, amelyeket utólag ő is ostoroz, egyedüli felelőssé téve érte az előző kormányt."


Nem "efféle" intézkedések voltak, hanem ésszerűtlen, lukakat foldozgató, sehová nem vezető kapkodó, átgondolatlan, hosszú távon kártékony intézkedések voltak. Arról nem is beszélve, hogy feleslegesek is voltak, mivel az adósságunk egy fillérrel nem csökkent tőle, és a gazdaság sem élénkült meg, pedig ez kellett volna, hogy legyen a célja. Az MSZP megszorításai csak arról szóltak, hogy rövid távon ne omoljon össze a gazdaság. Mindenkinek rossz volt. Az embereknek is, a gazdaságnak is. A Fidesz azonban úgy csoportosít át pénzeket, hogy hosszú távon a gazdaság is beinduljon, az adósság is csökkenjen, és még csak ne is érezzék meg mindezt olyanok, akik már nem bírnának el több megszorítást.


"És ami tragikus: te és a hozzád hasonlók mindezt a mai napig elhiszik..."


Nem. A tragikus az, hogy a hozzád hasonlók gondolkodás helyett lelkesen visszakiabálják azt, amit a szájukba adnak ahelyett, hogy azt néznék, mi az ország érdeke hosszú távon.

2011. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!