Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan 1 év telik el, hogy a...

Lassan 1 év telik el, hogy a Fidesz hatalmon van, de még mindig ugyanakkora sz. Rban vagyunk. Most akkor mi van?

Figyelt kérdés

-Cigányok még segélyen élnek.

-Munkahely nuku.

-Elszámoltatás nuku.

-A fekete munka jól megy. (Főnököm úgy kezdte állásinterjún, hogy 4 órába elég lesz e bejelenteni... )

-A magyar árak egyre inkább elviselhetetlenebbek.



Eddig mit tud felmutatni, aminek volt is értelme?


2011. márc. 15. 16:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Marhára megvédték a magyar érdekeket! Szlovák cukrot kell venni duplaáron! Nincs bajom a szlovákokkal,de nem is én hangoztattam,hogy mekkora nagy nemzeti összefogás lesz itt!


2Lassan 1 év telik el, hogy a Fidesz hatalmon van, de még mindig ugyanakkora sz. Rban vagyunk. Most akkor mi van?"


-másfajta sz@rban vagyunk ennyi!

2011. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudjatok, de az előző fidesz kormánynál is a választások után megmondta a viktor, hogy az volt a választási ígéret. Most is csak választási ígéret volt.
2011. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
Semmi.Mi lenne?Azok az emberek akik rájuk szavaztak érezzék magukat felelősnek,akik nem azok csak röhögjenek a markukba,hogy mi megmondtuk.Nem tudom,hogy te kérdező a Fideszre szavaztál-e vagy nem,de ha igen akkor kérdem én: te elhitted azt sok üres ígéretet?
2011. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%

Ki mondta, hogy amint Fidesz kormány lesz, azonnal lesz tejjel-mézzel folyó Kánaán? Senki. Aki a Fideszre szavazott, nem is ezt várta. Ezt azok várták, akik nem a Fideszre szavaztak, azoknak pedig éppen azok sugallták, akik miatt most ott tartunk, ahol tartunk.


Egy gazdaságilag tönkre vágott, eladósodott országban senki kormányzása alatt nem fogsz érezhető javulást látni egyetlen év alatt. Ha csak nem újabb hitelekből. A gazdaság talpra állításához idő kell, ráadásul nem ártana az államadósságot sem csökkenteni, mert amíg ilyen magas, addig hiába is termelünk, a kamataink el fogják vinni a mindenkori hasznunkat. Tudom, hogy az osztogató-megszorító, hitelekből dorbézoló emeszpés "gazdaságpolitikához" szokott átlag földi halandó számára sokszor túl nagy falat hosszú távban gondolkodni, de a saját érdekében mindenki megtehetné. Ha ugyanis három év múlva a nagy elégedetlenségben megint arra kerül a legtöbb szavazat, aki a legnagyobbat tudja ígérni, akkor eláshatja magát az ország.

2011. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

"Egy gazdaságilag tönkre vágott, eladósodott országban senki kormányzása alatt nem fogsz érezhető javulást látni egyetlen év alatt."


Annyira tönkrement az ország, hogy máris félmillióval többet vihet haza a drága miniszterelnök, na meg a többi jómódú, Szíjjártónak 2 millió feletti a fizetése, Lázár pedig Audi 8-assal furikázik. És mindemellett a 3,8%-os hiány is tartható, pedig nemrég még 7%-ról sírtak...


Tudom, hogy a Fidesz most arra apellál, hogy olyan rossz helyzetben van az ország, hogy 50 év Fidesz kormányzás sem lenne elég a helyretételéhez, de sajnos ezek a majmok még a látszatra sem adnak. Nem mindenki veszi be a "rombadőlt ország" dumát.

2011. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

"Egy gazdaságilag tönkre vágott, eladósodott országban senki kormányzása alatt nem fogsz érezhető javulást látni egyetlen év alatt."


javulást nem is, de azért mégiscsak...


egyébként, a FIDESZ saját bevallása szerint készen állt a kormányzásra, rendelkezett pontos, részletes tervvel arra vonatkozólag, hogy mit is kellene tenni, csak éppen nem mutatják meg, mert a komcsik lenyúlnák. és persze ez teljesen más, mint a mit a komcsik csináltak.


ehhez képest teljes káosz, bizonytalanság a köbön mindenütt. látszatintézkedések, cirkusz.


szerintem a kérdező felvetése teljesen jogos.

2011. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%

<covenant> 18:03:


Gazdasági fellendülés abból nem lesz, ha több segélyt osztunk ki. Fellendülés abból lesz, ha érdekeltté tesszük azt, aki dolgozik, hogy dolgozzon/adózzon még többet, és ami már nem kell neki a megélhetésre, azt fektesse be legálisan. Fellendülés akkor lesz, ha újra lesz erős középréteg, és ők gyerekeket vállalnak. Nem tartozom közéjük, de józan ésszel be tudom látni, hogy attól nem lesz az országnak hosszú távon jobb (de még nekem sem lesz érezhetően jobb életem), ha havonta pár ezerrel több segélyt hoz nekem a postás. Jobb attól lesz, ha végre lesz legális munkahelyem, normális fizetéssel...


Az eddigi kormányok idején nem csak Szíjjártót tudtad volna sorolni a kétmilliós bérhatár felett (aminek a csökkentésére egyébként éppen ő maga nyújtott be törvényjavaslatot), és ha nem csak a propaganda fröcsögés hatolna át a tudatodon, akkor azt is tudnád, hogy rengeteg pazarló juttatást megszüntetett már a kormány a közszférában. Megszüntetik pl. azt a gyakorlatot, hogy a fel nem használt szabadságukat pénzben fel tudták venni, és a felére csökken a szabadságuk ideje is. Megszűnt a sikerdíjazás, megszűntek a százmilliós végkielégítések, ja és Lázár is már rég visszaadta az Audiját. (Persze ez neked nem hír, csak az, hogy egy hétig volt neki.)


Az a baj a hozzád hasonlókkal, hogy csak és kizárólag egy sajtóból tájékozódnak, és abban a sajtóban csak az a hír, ami "felháborító", az is csak akkor, ha Fidesz-közeli emberről szól a hír. A sajátjaitok tehetnek tízszer akkora pofátlanságot is, abból sosem lesz hír. A helyreigazítás, a bocsánatkérés szintén nem kenyere ennek a típusú sajtónak, így a hírek sajnos szűrve mennek át rajtuk.

2011. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%

"Lassan 1 év telik el, hogy a Fidesz hatalmon van, de még mindig ugyanakkora sz. Rban vagyunk."


Én nem. Nekem, családomnak, barátaimnak emelkedett a nettó fizetésünk.


"Eddig mit tud felmutatni, aminek volt is értelme?"


Új adórendszer. Több ezerrel nőtt a rendőrség létszáma. Szigorúbb törvények. Megszorítások, takarékosabb államháztartás. Ez még csak a kezdet. Sok ember helyzete máris érezhetően javult, a többség helyzete is javulni fog a következő 2-3 évben. Végül mindig lesznek mindenben csak a rosszat látó, depressziós nyafogógépek, akiknek úgysem lehet a kedvében járni, és mindig lesznek ellenérdekelt csoportok, pl. a kamu rokkantnyugdyíjasok, akik fel lesznek háborodva.


Amúgy meg nem értem a háborgásotok célját. Azért, mert nem javult érezhetően a helyzet 9 hónap alatt, vissza kell hozni Mesterházyt vagy Gyurcsányt? Komolyan? Okos gyerekek vagytok.

2011. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
10%

18:17


"ehhez képest teljes káosz, bizonytalanság a köbön mindenütt. látszatintézkedések, cirkusz"


Aki népszabit vagy indexet olvas, az persze így hiszi, de az úgyis képezhetetlen :)))

2011. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%

18:17:


"egyébként, a FIDESZ saját bevallása szerint készen állt a kormányzásra, rendelkezett pontos, részletes tervvel arra vonatkozólag, hogy mit is kellene tenni, csak éppen nem mutatják meg, mert a komcsik lenyúlnák. és persze ez teljesen más, mint a mit a komcsik csináltak."


Mi ez a "komcsik lenyúlnák" szöveg? Ekkora butaságot régen nem hallottam. Akkor, amikor nem a Fidesz kormányzott, akkor is rengeteg beadványt tettek le az asztalra, ezek azonban már a kezdeti stádiumban le lettek szavazva, még vita stádiumig sem jutottak el.


Most pedig azt teszik, ami egyedüli járható út a jelenlegi helyzetben. Megszorítások helyett megadóztatták az eddig sérthetetlennek hitt bankszektort, adót csökkentettek, adókedvezménnyel támogatják a gyermekvállalást, létrehozták az Új Széchenyi-tervet, olyan gazdaságpolitikát dolgoztak ki, amivel csökkenteni lehet az ország eladósodását (Széll Kálmán tervnek hívják), mindezt pedig bravúrosan úgy csinálják, hogy a mindennapi életünkben a lehető legkevésbé lehessen azt érzékelni, hogy kevesebb pénzből gazdálkodik az ország, mint eddig. Ja, és nem mellesleg közben voltak árvizek, volt egy vörösiszap-katasztrófa, szóval ha újabb válság nem is, de baj akadt bőven.


A "bizonytalanság" érzése pedig azért van, mert amit lehet, ésszerűsítenek, átalakítanak.

2011. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!