Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lesz címeres zászló?

Nem lesz címeres zászló?

Figyelt kérdés
"A nemzeti szimbólumok (címer, himnusz, zászló) maradnak, és az is maradt az alkotmányban, hogy Magyarország fővárosa Budapest."
2011. márc. 10. 10:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%
Te meg hülye vagy, de nagyon. Az kerülne pénzbe, hogy kicseréljék az összes zászlót, ami a középületekről lóg, az összes zászlót, amit a társasházak ünnepekkor kiraknak. Nem tudom feltűnt-e, hogy az USA és Szlovákia amióta megalakultak, azóta nem változtatták a zászlót. (az USA valójában igen, de nem olyan okból, mint mi tennénk) Gondolkodjunk már, mielőtt írunk.
2011. márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
DNS...hű, micsoda frappáns, fantáziadús zsidó stílusú gúny, remélem nagyot élveztél közben, idióta... Különben szerintem is felesleges ezzel foglalkozni, de az ilyen szinten arrogáns, gőgös, nagyképű, mindent-tudó, "mindig a helyes utat járó" ellenzőktől hányingerem van. Én nem ellenzem, csak nem érdekel, teljesen mindegy, hogy címeres, vagy címer nélküli zászló alatt pusztulunk ki. A franciáknak is egyszerű a zászlajuk, még sincsenek identitás-problémáik, mint nekünk. Nekünk konkrétan nincs is identitás-tudatunk, illetve van: mi vagyunk a szarmagyarok, akiknek még a nyelvük is ciki. Igaz, hogy fejlettebb (tárgyrag, nincs kötött szórend, körbeírás nélkül, csak egy-egy szóval, raggal, vagy a mondat fókuszának megváltoztatásával is árnyalható) és régebbi, mint az angol, de akkor is ciki, mert mi nem gyarmatosítottuk a fél világot.
2011. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
65%

Gondolkodjunk már, te azt állítod, hogy amióta kirakták az első zászlót, akármelyik középületre, azóta az lóg ott?! Vagy esetleg lehetséges, hogy "néha" le kell őket cserélni, mert mondjuk elhasználódtak? Milyen érdekes... az is mennyibe kerülhet... és ha már lecserélik, mekkora összegeket emésztene fel másik mintájú zászlót rendelni, biztosan rengetegbe!


Magyar címer nélküli zászló 100x200 cm 4500 Ft


Magyar címeres zászló 100x200 cm 5200 Ft


Kemény összegek ezek... Mondom, hogy még jobban járnánk, csak két, vagy esetleg egy színnel, akkor még spórolhatnánk zászlóként 200 Ft-ot:D És akkor lenne elég pénzünk, hogy az egyik budapesti utca egyik sávjában eltűnjenek a kátyúk mondjuk... Vagy mire jutna több szerinted ebből a rengeteg pénzből?:)

2011. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
És szerinted egyszerre használódik el mind?
2011. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Na jó, látom így visszaolvasva, hogy elég gyökér stílust vettem fel én is, úgyhogy elnézést kérek a kedves előttem válaszolótól! Továbbra is az a véleményem, hogy nem igazán ingatná meg a költségvetést, viszont felesleges...
2011. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Líbiának meg csak egy színű, zöld :D
2011. márc. 10. 13:20
 17/28 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy áll össze. Hanem hogy oké, csak 5 ezer Ft egy zászló (bár szerintem ha váltanánk, kiírnának rá közbeszerzést és mindjárt felugrana 40-re), de elég sok van belőlük szerte az országban. Aztán egy csomó helyen váloztatni kéne a zászlóra való utalást, az is pénz, mert mindent át kell nézni, a munkaidő sincs ingyen.

De leginkább az a kérdés, hogy mi értelme van? Ma is az a helyzet, hogy a hivataloson nincs címer, de aki akar, az címereset rak ki. Ennyi. Ha jól emlékszem, még a jelenlegi alkotmányban benne is van :)

2011. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Csak megjegyezem, hogy a 12.57-es válaszoló nem azonos a 13.03-assal.
2011. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy hasonlóan indokolható a címeres zászló használata, mint az új alkotmány bevezetése.


1946-ig ugyanis a címeres zászló volt használatban, majd átmenetileg a Kossuth-címer volt a koronás címer helyén, aztán bevezették a Rákosi-címeres zászlót és így tovább.


Hagyománya leginkább a címeres zászlónak van, ugyanis ezt használták a tanácsköztársaság előtt is (pajzstartókkal), és után is.


A címer (önmagában, tehát nem a zászlóban lévő) értelemszerűen nem változik, de területi változással (ahogy történt az első bécsi döntés után) az sem lenne indokolatlan (ahogy akkor sem volt az).

2011. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"A címer (önmagában, tehát nem a zászlóban lévő) értelemszerűen nem változik, de területi változással (ahogy történt az első bécsi döntés után) az sem lenne indokolatlan (ahogy akkor sem volt az)."


Mi van?

2011. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!