Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vezessük be a királyságot? Ki...

Vezessük be a királyságot? Ki legyen a király?

Figyelt kérdés

Jó lenne meg tetszene nekem is az alkotmányos monarchia, mivelhogy történelme során Magyarország szinte végig királyság volt. Briteknek, svédeknek, hollandoknak, dánoknak, spanyoloknak, stb bejött, szóval nem olyan idejétmúlt dolog ez.

Node ki legyen a király? Kit tartotok méltónak arra, hogy Magyarország uralkodója lehessen?

Sztem pártpolitikusokat alapból kizárhatjuk, szóval Orbán, Schmitt Pál, és hasonló válaszok kíméljenek.


2011. márc. 3. 19:12
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem mivel senkinek sincs ötlete, írjunk ki egy pályázatot. Benne IQ teszt, általános műveltségi kérdések, országismeret, diplomácia, vezetői képességek vizsgálata. Amire egy királynak szüksége van.

A legjobb 12 mehet a döntőbe, ahonnan minden héten emeltdíjas SMS-ben kiszavaznak valakit. :)

Amúgy viccet félretéve a legtöbb pontot elérők közül a legjobbakat egy bizottság választaná ki, és a megmaradt néhány emberből népszavazással dönthetnénk.

Nem örökletes királyság lenne, hanem választott.

Kinek tetszik az ötlet?

2011. márc. 3. 22:58
 22/29 Sz1u ***** válasza:

Ki legyen a király... ki legyen a király...?


Hááát, Király Viktor!


(...értsd, ahogy akarod! :) )

2011. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Vagy király gábor!!! de lehetne puskás öcsi vmelyik rokona...
2011. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Hamar Istvan legyen Pal...basszus majdnem Palfit irtam,pedig Szellot akartam.
2011. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy "Palffy" de mondom hogy nem ot akartam
2011. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Daka József!!!
2011. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A Habsburgok amugy sem voltak jogos uralkodóink. Az ónodi országgyűlésen trónfosztották őket..

Nem támogatom, de ha nagyon kell mondani valakit, akkor az Árpád -ház női ágán valaki. De ha még vannak is ilyen leszármazottak, szinte lehetetlen kideríteni.

2011. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Tuti hogy vannak ilyen leszármazottak, nagy valószínűséggel mondasz egy random embert az országban, és ő is az lenne. Ugyanis az Árpád-ház férfi ágának kihalása olyan rég volt már (700 éve), és a népesség azóta annyira keveredett egymással, hogy a nőági leszármazottak génjei az országban kb mindenkiben megtalálhatóak. Szerintem. De lehet hogy utána kéne számolni a dolognak.
2011. márc. 4. 22:57
 29/29 anonim ***** válasza:

az árpád háznak utánaszámoltak már, női ágon fenmaradt, és mais élnek utódai, de asszem csak egy család... én is őket találnám a a potenciálisan alkalmas uralkodónak, de azért szegezzük le, hogy nem olyan királyságot képzelek el mint ami az gazi árpádháziak idején volt, hanem inkább egy angol vagy dán mintára formázottat...


de szerintem végülis ilyen gazdasági helyzetben mint most van az ország, ne siessünk annyira vele.

2011. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!