18 helyett 15 év lesz a tankötelesség, vélemények?
Azokban az esetekben nem tud a szülő a gyerekre hatni, mikor ő sincs teljesen meggyőződve a dologról. Lehet, hogy nagyon akarja, de igazából a szíve mélyén talán még büszke is a gyerekre, amiért független, vagy ilyesmi. Persze van, aki tényleg ennyire független, de 15-16 évesen ez a kisebb rész. Persze mindezt a saját ismeretségi körömre alapozom, lehet hogy máshol ez kicsit máshogy működik.
Jóéjt mindenkinek
;)
Én egyetértek döntéssel.
Remélem, hogy akik bennmaradnak az iskolában azok jó szakemberek lesznek. Inkább foglalkozzon a tanár kevesebb normális diákkal mint rugdalja át a vizsgán a sok renitenst.
Egyik oldalon lesznek képzetlen lusta disznók, a másik oldalon meg talán jobban képzett szakmunkások.
Legyen becsülete a szakmáknak és igenis küzdjön meg a diák a bizonyítványért. Akinek nem tetszik mehet az utcára. Azt mondjuk vissza kell állítani a munka becsületét. Ezt az iskolában kell kezdeni. Ki kell dobni a deviáns egyedeket.
Mit nyerünk ezzel ? Talán kevesebb lesz a panasz a "szakira" aki megjavítja az autót, villanyt, vízvezetéket.
Csak azt nem értem , hogy miért jó ha 18 éves koráig ül a suliban (vagy mellette) és ugyanúgy nem tud se írni se olvasni amikor kijön .
Összekeveritek azt , hogy attól mert valaki bent ül a suliban nem biztos , hogy tanult lesz .
DE és itt a nagy de . Inkább ne menjen be az a 10-ből mondjuk 2 diák , de hadja békén a többi 8 -at és azok had tanuljanak , mert az a 2 lezülött gyerek még vagy 2-3 gyereket fog rossz útra vinni .
És inkább legyen 2 semmirekellő és 8 normális tanult ember , minthogy kényszerítsük ezt a 2-t benn ülni és magával rántson még pár diákot . Bár tény hogy a 15 év szerintem se a legjobb , inkább vissza kéne állítani a 16 évet az egy teljesen jó rendszabály volt .
Ja és annó minket pont azzal fenyegettek , hogy elzavarnak az iskolából 16 éves korunkban és ránk ez hatott és ez minket inkább megfélemlített .
Összesen 1 diák volt aki elment dolgozni , de neki is első sorban családi problémák miatt kellett , de legalább el tudott menni és tudott segíteni a családján , és azóta is dolgozik .
Szóval a 18 év igenis hülyeség , de abban is igazatok van hogy a 15 nem a legmegfelelőbb én is inkább a 16 -ra szavaznék , de a 18 -nál még a 15 is jobb .
Gyakorló, pedagógusként állítom, hogy aki az általános iskola nyolc osztályának elvégzése után sem tudja az általad vázoltakat produkálni, (nem tud, írni, olvasni, számolni…) az akkor sem lesz ezekre képes, ha 17-18 éves koráig az iskolapadban ül.
Csak bomlasztja az osztály közösséget, dühíti a tanárait és azokat a diáktársait, akik azért járnak iskolába, hogy tanuljanak, és nem pedig azért, hogy szüleik megkapják utánunk a családi pótlékot, de eközben a megszerezhető tudás abszolút nem érdekli őket.
Nekünk még, igaz az „átkos kádár-rendszerben”, azt sugallták a szüleink és a PEDAGOGUSAINK!, tanáraink, hogy nem az iskolának, nem is a tanároknak és szülőknek tanulunk, hanem azért, hogy megszerezzük azt a tudást, amire a pályánkon és a normális, napi emberi kapcsolatokban szükség van. Ha akkor bevált az, hogy aki a nyolcadik osztály elvégzése után, a 3 éves szakmunkásképzőt választja, szakmát tanul, majd a szakmunkás-bizonyítvány megszerzése után, tanulmányi eredménye és szorgalma alapján, úgy dönt, hogy még is szeretne leérettségizni, különbözeti vizsga után, a középiskola nappali tagozatán a 3. osztályban folytathatta a tanulmányait. Így, bár 1 évvel később, mint a hasonló korú, de 8. osztály után azonnal középiskolát megkezdő diáktársai, de leérettségizett.
Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy azért előnyben van a „csak érettségizett” társaival szemben, mert már egy, talán megélhetést nyújtó szakmával gazdagabb náluk!
Nekem is, volt olyan ált. iskolai oszt. társam, aki szakmunkásképzőbe ment, hasonló megfontolásból, plusz anyagilag is rá voltak szorulva, hogy minél előbb szakmunkásként dolgozhasson, de továbbtanulva, már munka mellett, felsőfokú végzettséget szerzett és jelenleg az egyik egyetemen műszaki tanárként tanít…
Summa summárum: aki tanulni akar, az élete végéig is, tanulhat, a lehetőség adott, aki meg nem akar, azt ne erőltessük, mert csak az oktatás színvonala, osztálytársai és tanárai látják kárát.
Arról nem beszélve, hogy fiatalságunk egyre hangosabban és erőteljesebben követeli, hogy a nagykorúság, szavazati jog, B-kat. jogosítvány, stb… ne kössék 18 életév betöltéséhez, hanem csökkentsék le 14 éves korhatárra. Ugyanakkor, hallani sem akarnak arról, (kikérik maguknak, ombudsmanhoz szaladgálnak, ha még is megtörténik), hogy 14 év felett, bűncselekmény elkövetésekor, ugyanolyan büntetési tételek terheljék őket, mint a 18 évet betöltött, állampolgárokat!
az előző válasz megírásának kényszere, főképpen erre a válaszra reagálva született:
"Ez mind szép és jó,csak ha sok hü.lye járkál az utcán,jó ha összeadni-kivonni,szorozni-osztani tud,nem olvasni,írni.
De hogy 9év legyen az általános iskola?!?Elég már a fideszből,lassan egy éve vannak hatalmon,és én már unom!"
A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:07
Akkor éhen döglenek és máris nem lesz akkora a munkanélküliség .
És az olyan hülye gyerekek had dögöljenek már meg ott ahol akarnak akik még a szüleikre se hallgatnak ...
Akkor éhen döglenek és máris nem lesz akkora a munkanélküliség .
És az olyan hülye gyerekek had dögöljenek már meg ott ahol akarnak akik még a szüleikre se hallgatnak
jó felfogás.. és nem lehet hogy inkább kényszeriteni kellene őket még 1-2 évet tanulni, hogy legyen szakmájuk? változhat még a gyerek mentalitása... én anno 10.ben 2,6os tanuló voltam, annyit lógtam hogy jegyzőnél feljelentettek, tehát volt velem probléma.. ma 4,8as tanuló vagyok, érettségire készülök, és emellett egy szakács tanfolyamot is végzek. 14-15 évesen az ember még abszolut éretlen ahhoz hogy felfogja mivel játszik ha nem végzi el a sulit. ezért törvénnyel kötelezni kell, aztán majd olyan 18 éves kora környékén kezdi érteni.
kedves, bumbi02!
(igaz, már régen nem a kérdezőnek válaszolunk, csak egymást győzködjük, ki-ki, a saját igazát bizonygatva.)
"jó felfogás.. és nem lehet hogy inkább kényszeriteni kellene őket még 1-2 évet tanulni, hogy legyen szakmájuk?"
Az olyan "szakemberre", aki KÉNYSZERÍTÉSBŐL (kényszerítés hatására) szerezte meg a szakmunkás bizonyítványát, őszintén... Te rámernéd bízni a nagyértékű, háztartási, hiradástechnikai, stb. gépeid, esetleg az autód javítását?, vagy pl. az új családi házad építését, vagy a már meglévő felújítását?
A hozzászólásaidban nyílvánul meg, ott látszik, hogy még nagyon fiatal, és tapasztalatlan vagy a témával kapcsolatban... (a TE példád, tapasztalatból mondom, (szakiskolában is tanítottam), jó, ha a diákok 1 ezrelékére érvényes!
/Ha mindenképpentudni szeretnéd, az a tendencia, hogy a fiú középiskolás diákok, nagyobbik része az 1 - 2. osztályban bukdácsolgatnak, enyhén szólva gyengén teljesítenek, de 3.-tól javítanak... (valószínű, kezdik felfogni, miért is tanulnak), DE a lányoknál ez a folyamat pont fordított. Az első két osztályban még elég jól teljesítenek, és ahogy haladnak az érettségi, vagy a szakmunkásvizsga felé, úgy romlik a tanulmányi eredményük, Őket már, egészen más érdekli, mint a tanulás.... esetleg rájöttek, hogy az életben a "külső adottságaikkat" kihasználva könnyeben boldogulnak (tisztelet a nagyon kislétszámú, kivételnek)./
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!