Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a cigány bűnözés?

Mit jelent a cigány bűnözés?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 07:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

22:26-os válaszoló


Szerintem senki nem születik azonnal bűnözőnek, hanem a szociális helyzete teszi azzá.

Például én roma vagyok, mégse ölök embert, nem lopok meg senkit, hanem főiskolán tanulok, és mellette munkát keresek.

Igaz, anyámnak és apámnak van munkája.

A másik amit kérnék, hogy ne személyeskedjünk már egymással, mert leszarom ki a liberális és ki a nemzeti érzelmű.

Válaszokat várok, és indokokat.Köszönöm.

2011. márc. 3. 00:06
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Szarkasztikus Ákos


Majd neked is lopják szét a dolgaidat, verjék meg a fiadat és molesztálják a lányodat. Ha fel próbálsz lépni ellene, akkor rasszista vagy. Ez megy ma Magyarországon. Jah és ha cigányt bántalmaznak, akkor miért kell feltüntetni a hovatartozását, ha nem is az volt az elkövető indítéka? Akkor már fontos??


Styloo

2011. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
3%
a kérdező az élő példa hogy nem szabad általánosítani...
2011. márc. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

A cigányokat nevelni kell! de csak rezervátumban.

A törvények egyformán érvényesek az emberekre teljesen min-

degy,hogy sváb,magyar v. cigány....

2011. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy ők a legbrutálisabbak az szerintem túlzás.

Nem cigányok között is vannak aljas emberek."


Valóban a hollók közt is akad fehér tollú.De a hollók többsége fehér tollú?Nem,mert fekete.


Ugyanígy van a magyaroknál,nálunk is akad aljas ember,de a cigányoknál 50-szer több.


Még a magyarok közt az a feltűnő ha vki szemét,a cigányok közt meg az a feltűnő ha vki rendes,normális ember.


Ehhez nem kell statisztika,a szemünkkel látjuk ezt.

2011. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a cigánybűnözés a cigányság létszámához képest megnövekedett bűnözési arányt jelenti. Vagy a bűnelkövetők között a cigányok részaránya növekedett meg.
2011. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Oké és szerinted, a cigányok közt miért van annyi nem rendes ember?

Van aki szerint, azért mert a vérükben, szerintem meg pusztán az, hogy többségük putrikban lakik, és nincs munkája, és nem is keres, mert nem talál.

Egy nem cigánynak is mocsok nehéz ma munkát kapnia, hát még egy romának.

És nem azért, mert a főnök rasszista,(engem már hajtottak el emiatt), hanem pusztán az, hogy nem kapnak oktatást, pályatanácsadást, nem látják, hogy mire mehetnének az életben.

Ezért el kezdenek bűnözni, mert úgyis le van szarva minden a részükről.

Ha ezen változtatnának, lehet, hogy a magyarok se lennének elutasítóak.

Csak ahhoz kéne egy csapat, ami meg megtanítja őket élni.

2011. márc. 4. 00:58
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy minek teszel fel ilyen kérdést, ha a válaszokra egyáltalán nem vagy kíváncsi. Bárki bármilyen érvet hoz fel, te nem tudod felfogni, csak fújod a saját véleményedet.

Ha már így kérdezed, bizony tudósok kimutatták, hogy benne van a génjeiben az újszülöttnek, hogy bűnöző lesz, vagy nem. Van erre példám is, de nem töltöm ezzel az időt.

Attól, mert te épp rendes cigány vagy, a többi 99% nem az.

Magyarok közt is van sok szegény, mégse mennek azonnal lopni.

De aki szemellenzős, és nem hajlandó látni a tényeket, azzal nem lehet mit csinálni...

2011. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: a cigányok is utálják a magyarokat, és semmibe veszik őket, szóval nem kell a sértett mimózát játszani.
2011. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
100%

A kérdés elolvasásakor már sejtettem, hogy elő fog itt minden kerülni a cigányozástól a rasszistázásig. Utóbbinak javaslom nézzétek meg a jelentését.


Nem gondolom, hogy statisztikát kéne vezetni az elkövetők származásáról, de akkor viszont konzekvensen - törvény előtt minden ember egyenlő - a származást áldozati státuszban sem kéne felemlegetni. Ha viszont áldozatként folyton felhozzák a származást, akkor jogos az igény egy statisztikára. Sajnos a cigány származással visszaélnek, és a náci kártyát előhúzva ténylegesen alacsonyabb büntetést kapnak, vagy ha áldozatok voltak, akkor az elkövetőkre magasabbat szabnak ki. E kettős mérce pedig tovább mélyíti az amúgy sem gyenge ellentéteket, a rendőrök és bűnüldöző szervek pedig nem mernek fellépni a cigány elkövetőkkel szemben, hiszen rekordsebességgel ők is megkapják ezt a bélyeget.


Azt sem gondolom továbbá, hogy a származás predesztinálja az egyén életét, magatartását. Nyilvánvalóan van némi befolyása a dologra, de főként a nevelés az, ami kialakítja az egyén személyiségét. Sajnos a legtöbb cigány népcsoportnál hagyományosan az a gyerek számít gyereknek, amelyik a legkisebb. Ha születik egy új, akkor az idősebb - legyen akár 8 éves - automatikusan felnőtt státuszt kap, így a nevelés jó részéből kiesik, és saját maga alakít ki erkölcsi értékrendet az alapján, amit a többiektől lát, és sajnos - hasonló okokból kifolyólag - a többiek sem mutatnak jó példát. Mit várjunk el továbbá akkor, amikor megdicsérik a gyereket a szülei, hogy "jól van fiam, ügyesen loptál"? Amikor a börtönt egy kirándulásnak fogják, fel, egy edzőtábornak? Amikor az számít faszagyereknek, aki minél többet volt börtönben? Ezen kéne változtatni.


A kérdésre már nagyjából megadták a választ. Azok a bűnelkövetési formák, amelyek jellemzően (de nem kizárólag) cigány származású elkövetők követnek el cigánybűnözésnek nevezzük.

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a cigányok bűnözők egytől egyig. Vannak rendes, jólnevelt cigányok is, fontos lenne, hogy ők is felemeljék a szavukat a kezelhetetlen cigányok ellen, sőt nekik kéne még nagyobb büntetést kiharcolni, hogy elrettentsék a többit az ilyes fajta devianciától, hiszen az ostor vége a rendes cigányokon is csattan. Pontosan ez az oka annak kedves kérdező, hogy nem kaptál meg egy munkát, csak azért mert cigány vagy. Erre nem az a megoldás, hogy "ne általánosítsunk". Az emberek úgy is általánosítani fognak. Például te sem mész be a ketrecbe megsimogatni egy éhes oroszlánt, még annak ellenére sem, hogy téged még nem bántott egy sem. Szóval nem az "általánosítást" kéne kiirtani, hanem a magyar társadalomba nem illő viselkedési normá(latlanságo)kat. Amint minden ember ténylegesen egyenlő lenne, (törvényen, jogokban, kötelezettségekben) megszűnnének az előítéletek az egyénnel szemben.


Még valami. Attól, hogy szegény valaki nem kezd el bűnözni. Ha van belső erkölcsi tartása, akkor inkább éhenhal, mint hogy embert öljön, de azt nem tudom hogy értelmezzem, amikor némely - számomra teljesen ismeretlen(!) - cigánynak a szemébe nézve, azt látom, hogy mindjárt széjjeltép. Én gyűlöletnek nevezném, de valaki okosabb világosítson fel.

2011. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!