Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hungarista államban mi/milye...

A hungarista államban mi/milyen volt a nők szerepe?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 22:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Az biztos, hogy hogy a hungarizmus megbecsüli a nőket, az anyaság egy fontos tényezője az eszmének.

Egyebet, például a jogaikról nem tudok, de biztosan nem lennének elnyomottak.

2011. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%
Aha, megbecsülve... a fakanál mellett...
2011. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

MIkor volt hungarista állam? Én nem emlékszem ilyen államra?

Ha a háború előtt időkre gondolsz,akkor a nők nem szavazhattak, ki voltak szolgáltatva a férjüknek,apjuknak,jogaik jóformán nem voltak. Csak a jobbmódú családok lányai tanulhattak,de közölük is kevés folytatta a szakmáját,ha férjhez ment.

Sem megbecsülésük nem volt jobb,sem önállóságuk,mint most.

2011. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
A nők szerepe kimerült az anyaságban, és a nyugodt, kellemes otthon fenntartásában.
2011. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

És mi a gond azzal, ha a nő szerepe kimerül az anyasággal? Én nő vagyok és esküszöm, bármit megadnék, ha nem kéne egyetemre járnom, dolgoznom, hanem csak a családomnak élhetnék. Szerintem egy nőnek isteni ajándék a családja, nem értem, hogy ezek a modern feminista libák miért nem fogják ezt fel.


Imádok főzni, díszítgetni, de alig van rá időm, mert vagy suliban vagyok, vagy melózom. 20 éves vagyok, már gyerekem lehetne, de nincs, mert a társadalom nem ezt várja el.


Teljesen kifordult a világ.

2011. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó, és a hajadnál fogva húztak be az egyetemre? Hát menj haza, zárkózz be, ... ja! Előbb el ne felejts keríteni egy idiótát, aki gürizik, hogy eltartson.
2011. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Tudod, ez lenne a normális, több száz évig működött, nemde?
2011. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy jah, mondhatni a "hajamnál húzva", ha már ilyen alpárian fogalmazunk, kedves válaszoló. Apámnak volt mániája a továbbtanulás.

De nem kívánok veled vitát nyitni, látszik, hogy az intelligenciaszinted meglehetősen egy marék lepkééhez hasonlítható.

2011. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%

Drága 23.09.! Nem az anyasággal van a probléma nagyon szépek a gondolataid,és a vágyaid pláne egy olyan időben amikor egyre csökken a születések száma. A probléma ott van amikor a nőket "csak" anyaként tudták elképzelni. Nem volt lehetőségük választani. Ma jogod van eldönteni hogy családanya légy vagy szingli. És ez így jó. A feministák meg nem az anyaság és a család ellen harcolnak hanem azért hogy emberszámba vegyenek mint nőt, hogy ugyanolyan jogaid legyenek mint a pasiknak, azért hogy jogod legyen döntened a saját sorsodról, hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyi pénzt kapj mint a pasik, és hogy házasságon belül se légy elnyomva a párod által. Régebben ha megházasodtál akkor el kellett viselned a férjed úgy ahogy volt egy életen át mert az elvált nőt megvetették.

Azok a feministák akikre te gondolsz azoknak semmi közük az igazi feministákhoz, azoknak lila ibolyájuk nincs miért is jártatják a szájukat.A feministák is értéknek tartják a családot. De nem egy patriarchátus rendszerben hanem egy egyenlőségen alapuló rendszerben.

2011. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

A hungarizmusban a nőnek az elsődleges szerepe a gyermekek gondozása és a család fenntartása.


A hungarizmus eszméje összeegyeztethetetlen azzal az újliberális nőképpel miszerint a nőnek az a feladata hogy karrierépítésben a férfiakkal versenyezzen.És hogy a nőknek elsősorban üzletembereknek,politikusoknak,hadvezéreknek kell lenniük a gyermeknevelés és családalapítás helyett.


Mellékes ugyan de érdemes megemlíteni hogy a feminista mozgalmak vezetői általában ronda,lelkileg sérült nők.Olyanok akik jelentkező férfiak hiányában képtelenek voltak családot alapítani.Ezért bosszúból a társadalmi normák ellen fordultak.


Valamint az is érdekes tény hogy a modern feministák 3 legkiemelkedőbb alakja Gloria Steinem,Betty Friedan és Bella Abzug zsidó származású.És hogy a feminista hangadók többsége zsidó.

2011. febr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!