Olvasta valaki is az alkotmányt?
"Én elolvastam már az Alkotmányt, de én nem találtam benne semmi kivetnivalót."
Akkor mivel magyarázható, hogy stratégiai iparágainkat, energiaszolgáltatásunkat, vízszolgáltatást is sok helyen, külföldiek kezébe helyezhettünk?
Akkor mivel magyarázható, hogy a demokratikus úton megválasztott képviselők demokratikus úton vissza nem hívhatók, akármit is csináltak ellened, ellenünk, az ország érdekei ellen,
Akkor mivel magyarázható, hogy az EU-ba vagy a NATO-ba való belépésünk előtt nem kaptuk meg a felelősségteljes döntésekhez szükséges összes ismeretet, legfeljebb csak happoghat az egész ország, ha valami hülyeséget az EU-s, íróasztalnál ülő tisztviselők, agyament döntés-előkészítők számunkra kitalálnak, ld. moslékot ne! a sertéseknek, állatbarát, újabb ketreceket a tyúkoknak, vagy ha sokan úgy érzik, teljesen elveszítette az ország a függetlenségét,
akkor miért nem volt közismert, hogy az EU-s képviselő nemcsak a megválasztóitól, hanem az ORSZÁGÁTÓL is függetlenedik, ha bekerül az EU-ba?
"Nem hiszem, hogy Orbánék tudnának olyan irányelveket adni egy magyar alkotmánynak, amik hosszú éveken keresztül érlelődött a jogtudósok, bölcsészek, közgazdászok vitáiban, munkáiban."
Én sem.
De az irányelveket diktatúrákban szokás a fenti személyek által megadni. Mert az alaptételek, amelyek érvényesülése alapján fennmaradhat egy ország léte, függetlensége, és az országnép társadalmi békéje, az ennél jóval több idő alatt alakul ki.
"Bár ideális értelemben nem elképzelhetetlen, de nem tartom valószínűnek, hogy 3 hónap alatt megelőznének 100-150 év szellemi fejlődést."
Ebben viszont tök egyetértünk.
Az előző hozzászólónak válaszolva:
Fél órája szenvedek azon, hogy kimerítően válaszoljak, de rájöttem, hogy ezt pár mondatban lehetetlen, ehhez oldalak kellenek. Szóval azt ajánlom, hogy békében örüljünk annak, hogy van amiben egyetértenünk!
Az előző hozzászólónak válaszolva:
"Fél órája szenvedek azon, hogy kimerítően válaszoljak,"
nagyon sajnálom, hogy a válaszommal ezt idéztem elő.
"de rájöttem, hogy ezt pár mondatban lehetetlen,"
az én korábbi indoklásom kifejtése sem szorítható be ekkora terjedelembe.
Azt kell végiggondolnunk, hogy az 1949-ben idegen jogrenden alapuló és azóta többször módosított "alkotmány" - bár abban úgy tűnik sokaknak, Neked, "kivetnivaló" nincs - biztosította-e pl. a legelemibb jogokat: a földhöz, a vízhez, a levegőhöz és a napfényhez való közös tulajdonjogot? Lehetővé tette-e azt, hogy azt bárki magának kisajátíthassa, és pénzért árulja? Ugye, nem biztosította? Én erre hegyeztem ki a kérdéseimet, ami nyilván csak egy kis szeletke a nagy rakásból.
Az a baj, hogy azt a sajátosan magyar alkotmányt, ami a magyar nemzet évezredes történelmében, erkölcsi alapokon állva, alaptörvényekből rakódott össze, és Magyarországot a magyar nemzetet "megfogyva bár, de..." megtartotta, nos éppen ezt nem ismered.
Nem ismerheted. 65 éve "kikerült" (? dehogy! kitiltották!) a közoktatásból és a képzésekből!!!
Én is, sokan mások is, szedegetem innen-onnan a tudnivalókat.
Annyit leszűrhettem és remélem ebben is egyetértünk, hogy
több mint ezer év "eredménye" áll szemben 65 illetve 21 év eredménytelenségével szemben.
Nem gondolod, hogy meg kellene tudnunk legelőször is ennek a "titkát"?
Barátsággal.....
Itt a tervezet linkje akit érdekel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!