Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olvasta valaki is az alkotmányt?

Bumbi02 kérdése:

Olvasta valaki is az alkotmányt?

Figyelt kérdés
Vagy csak mondogatja itt mindenki a neten hogy már elavult, és javításra szorul? Pontosabban melyik részei?
2011. febr. 28. 17:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%

09:37


"kihagytad azt a részt, a kétharmados résznél, hogy ilyenkor azért nem jó, mert akkor annak a pártnak az érdekeit fogja leginkább képviselni az új alkotmány."


A pártok pedig a szavazóik érdekeit képviselik. Ha egy pártnak 2/3-a van a parlamentben, akkor az a párt a lakosság nagy részét képviseli, nem pedig csak úgy véletlenül odakerült a parlamentbe. Ezért nincs értelme annak, amit mondasz. Egyszerűen nem érted a demokráciát.

2011. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Ha egy pártnak 2/3-a van a parlamentben, akkor az a párt a lakosság nagy részét képviseli, nem pedig csak úgy véletlenül odakerült a parlamentbe.


Ez nem éppen így van. a pártnak kétharmada van a parlamentbe, viszont 52% támogatta csak őket, és ez az 52% is csak a leadott szavazatok 52%a... ergo kb 2,8 millió ember.. 10 millióan vagyunk..


amúgy meg: megnyugdhattok hogy nem a szabad mandátum miatt lesz változtatva az alkotmány, mivel magával nem fog kicseszni a Fidesz...szerintem nincsenek benne fatális hibák, és valaki irta hogy nem ilyenkor kell megváltoztatni az alkotmányt.. hanem olyankor amikor a pártnak nincs 2/3a ergo nem formálhatja saját kénye kedve szerint... mert ezt most a fidesz fogja írni... lényegében az lesz amit ők akarnak..

2011. márc. 1. 18:42
 23/37 anonim ***** válasza:
56%

Igen, a kérdező aggályával teljesen egyetértek. Egy felelősen gondolkodó, jogászi vélemény:


"A magyar történeti alkotmány törvények sorozata, így helyesebb lenne a jogfolytonosság helyreállító ill. alkotmányozási kérdésekben döntő országgyűlést, ALKOTMÁNY HELYREÁLLÍTÓ NEMZETGYŰLÉSNEK vagy GYŰLÉSNEK nevezni."

!!!!!

"Fontos szabály lenne, hogy ne az határozza meg a játékszabályt, aki a játékot játssza, mert ez ahhoz jelenleg létező magyar gyakorlathoz vezet, hogy a hatalom birtokosai alkotmányos eszközökkel szinte állandósítják hatalmukat a közjó és közérdek követelményeinek figyelmen kívül hagyásával. (Zétényi Zs.)

!!!!!!

2011. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, fontos részek kimaradnak a készülő egypárti Alkotmányból.Ilyen Pl. a 70/E §.
2011. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

tegnap 18:42


52% többség.


Aki pedig nem szavazott, az nem szavazott. Az hallgatólagosan beleegyezett abba, ahogy a szavazók döntöttek.

2011. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Aki pedig nem szavazott, az nem szavazott. Az hallgatólagosan beleegyezett abba, ahogy a szavazók döntöttek.



hidd el többen szavaznának arról hogy kell e új alkotmány mint a pártokra... a pártoknál 4 szr közül melyikre tegye az ember a voksot? persze h sokan nem szavaznak...

2011. márc. 2. 18:00
 27/37 anonim ***** válasza:

18:00


"hidd el többen szavaznának arról hogy kell e új alkotmány mint a pártokra"


Higgyem el? Miért is?


Az eddigi népszavazásokon alacsonyabb volt a részvétel, mint a parlamenti választásokon.


"a pártoknál 4 szr közül melyikre tegye az ember a voksot? persze h sokan nem szavaznak"


60-70% rendszerint elmegy szavazni.

2011. márc. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

háát közel se..


most 2010be mikor 8 év "szocialista elnyomás" volt, és azh emberek megelégelték, meg felhúzták magukat hogy most más kell, most 46% volt a részvételi arány.. amikor olyan hülyeségről kellett szavazni mint kell-e vizitdij akkor 50,5% volt.. gondold el hogyha egy ilyen piti dolog miatt mint vizit díj, elmegy az ember szavazni,akkor azér hogy kell-e új alkotmány vagy sem, akkor azér nem menne el?

2011. márc. 4. 18:32
 29/37 anonim ***** válasza:

"...azér hogy kell-e új alkotmány vagy sem,.."


Nagyon remélem, ezt a kérdést nem írják ki népszavazásra.


Népszavazásra a történelmi alkotmánynak a jelen kornak megfelelő módosításait és kiegészítésit szabad kiíratni.


És természetesen úgy, hogy előzőleg ezeket

- nem kicikizni, nevetségessé, hanem közismertté kell tenni, hogy tudjon mindenki értelmes, saját érdekének megfelelő véleményt alkotni, ne legyen megvezetve, úgy, mint eddig csaknem mindig, ld. NATO-tagság, EU-belépés,...

- az alkotmánymódosító eljárásban résztvevőket pedig kötelezni kellene, hogy ismerjék , tanulják meg először, és majd csak azután adják a véleményeiket.

- a pártokat, vezető pártpolitikusaikat, stb. ebben a folyamatban nem szabadna fetisizálni. Ők is emberek, akiknek adhattunk a szavazatainkkal EU-s, országgyűlési, önkormányzati mandátumokat, ám (e téren is) tudást, eszet nem.

2011. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Én elolvastam már az Alkotmányt, de én nem találtam benne semmi kivetnivalót. Nem hiszem, hogy Orbánék tudnának olyan irányelveket adni egy magyar alkotmánynak, amik hosszú éveken keresztül érlelődött a jogtudósok, bölcsészek, közgazdászok vitáiban, munkáiban. Bár ideális értelemben nem elképzelhetetlen, de nem tartom valószínűnek, hogy 3 hónap alatt megelőznének 100-150 év szellemi fejlődést.
2011. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!