Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 120 ezerrel lehetne csökkenten...

120 ezerrel lehetne csökkenteni a munkanélküliek számát?

Figyelt kérdés

Tegnap azt mondták a TV-ben, hogy több mint 60.000 köztisztviselő van Magyarországon. Gondolom a legnagyobb része főállásban. Köztudott, hogy ők az adófizetők pénzéből kapják fizetésüket. Egy csomó munkanélküli sokkal tanultabb, jobban képzett náluk. Ezeket lehetne helyettük felvenni, félállásába (2 újat 1 régi helyére). Így nem kellene nekik segélyeket fizetni. A régi közalkalmazottak meg eleget éltek már az adófizetők pénzén, próbáljanak szerencsét a versenyszférában.


Úgyis mindig azt mondják, hogy azért akarják őket indoklás nélkül elküldeni, mert a Fidesz embereinek kell a helyük, ezzel mintegy bevallva, hogy ők a szocik emberei. Elég volt már belőlük.


2011. febr. 16. 15:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 A kérdező kommentje:

51%-os, még hármat találgathatsz.

Az 51%-odat te biztos állat kategóriában szedted össze.

Nézd meg azt is, hogy kitől tanulsz, nehogy úgy járj, mint Doboszoli.

2011. márc. 2. 07:44
 72/75 anonim ***** válasza:
87%

Én értem, h miről beszél a kérdező és maximálisan egyetértek vele... Politikai nézetem: magyar, nemzeti.

Konkrét példa, amiről beszélünk: Okmányiroda (kirúgtak a versenyszférából leépítés miatt, kényszervállalkozó lettem) egyéni vállalkozói igazolvány legyártás - mondta egy ismerős, h regisztráljak ügyfélkapun, úgy gyorsabb. Regisztráltam. Okmányirodába 1. biztonsági őr (adófizetők forintjából) 2. nyugdíjaskorú hölgy, aki megmondja, h milyen sorszámot kell húzni (ki van ám írva mellé) - adófizetők forintjából ez az ő munkája...

Kb 3 perc várakozás (tehát a hölgynek semmi dolga nem volt, aki behívott - jaaa, van ügyfélkapum, akkor azt érvényesíti, és indítsam el ott a vállalkozást. Kérdezem, ha már itt vagyok, nem lehetne? Nem, akinek van ügyfélkapuja, annak nem lehet... Megsemmisítve battyogtam haza, több órás szenvedés után sikerült elindítani... Hiánypótlás, mert egy rubrikát elfelejtettem kitölteni +1 nap - + pár óra, h honnan tudom előszedni... Oké, másnap megjön az e-mail, h kész... Mivel nincs nekem nyomtatóm, előző nap megbeszéltem az okmányirodással, h ő kinyomtatja nekem, ha kész lesz, és majd felhív telefonon... Na, megjött az e-mail, oké, menjünk be... Ismét 3 perc várakozás (tehát senki nem volt) - Jónapot, jöttem a papírért... - Dehát mondtam, h telefonálok, ha kész lesz!!! - Megkaptam az e-mailt, h megvan, nekem ez sürgős lenne, gondoltam azért nem hív - a főtenácsos asszony (vagyki) elfoglalt, most is, nem tudja aláírni - ????? - Foglaljon helyet kint, majd kiviszem.

A Nyanyedli (mert én ezeket csak így hívom) kb. 2 percen belül kihozta a papírt aláírva!!!!

Csak kérdezem én: hány napot vártam volna még a telefonjára???? Mi dolga volt??? Hiszen 2x is úgy voltam nála, h nem volt előttem senki (bp-i okmányiroda). Mi az, h a főtanácsos asszony nem ér rá???? Én Bankban dolgoztam, ott is kettős aláírás volt, a fiókvezető ha bent recskázott az irodájában vagy az Atyaúristennel tárgyalt, akkor is be lehetett menni (be kellett menni) hozzá aláírásért, h az én ügyfelem ne várakozzon.

Na, ez a különbség a versenyszféra és a közszféra között.

És a másik az Önkormányzat. Heti 3x2 óra ügyfélfogadás van kb. Kérdem én... A többi időben mi a fa***t csinálnak, ha mindenre 30-60 napot kell várni???? Ki lehet találni...

És olyan szinten lekezelően bánnak az emberrel, h én kérek elnézést... De még a portás is!!!

Na, de eljön itt a jóvilág... Kb 10 - 20 év és elmennek ezek a melegedők... és fizethetjük a többszázezres nyugdíjukat...


Munkanélküliség: megtiltanám, h a nyugdíjasok dolgozzanak, amíg ekkora a munkanélküliség... igen... És talán akkor a nyugdíjuk is több lenne... Mert jobban beindulna a gazdaság, nem csak a gyógyszeripart támogatnák a pénzükből.

2011. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 A kérdező kommentje:

Ezek szerint másnak is hasonlóak a tapasztalatai.

Egy régi munkatársam is mesélte, hogy ő is dolgozott rövid ideig egy ilyen hivatalban (persze őt is egy ismerős dugta be, de nem ez most a lényeg), hanem még neki is kifordult a gyomra, amikor meg akart válaszolni egy hivatalos levelet, de az idősebb tapasztalt kolléga rögtön rendreutasította, hogy "Várjál már azzal a levéllel, 30 nap a határidő még azt gondolnák, hogy nincs elég munkánk, hogy ilyen hamar válaszolunk."

2011. márc. 2. 14:45
 74/75 anonim ***** válasza:
54%
A nyugdijasok munkavállalásáról csak annyit : 61 éves koromban visszahivtak 3 hónapra dolgozni, mert egy nagyobb megrendelés miatt szükség volt a munkámra. Betanított munka, de egy kicsit bonyolult.Festékekkel bánni, gépeket kezelni ,kemencét üzemeltetni ennek betanitása nem 1-2- hónap,hanem évekbe lehet számítani. Határidő tegnap.Erre új embert nem fognak felvenni, pláne a tapasztalatom a fiatalak hozzáállásáról ebben a munkában az, hogy inkább ők fizetnek, de nem csinálnák ennyiért, vagy ennyiért sem. Több fiatal még a próbaidőt sem bírta ki. Az az igazság, hogy néha ugy néztünk ki,mintha a szénbányából jöttünk volna fel.Tehát a munka nem volt vonzó.Ezek után lehet irigyelni és megvetni.
2011. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 doboszoli ***** válasza:
Ööööö, hogy is jártam én?
2011. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!