Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 120 ezerrel lehetne csökkenten...

120 ezerrel lehetne csökkenteni a munkanélküliek számát?

Figyelt kérdés

Tegnap azt mondták a TV-ben, hogy több mint 60.000 köztisztviselő van Magyarországon. Gondolom a legnagyobb része főállásban. Köztudott, hogy ők az adófizetők pénzéből kapják fizetésüket. Egy csomó munkanélküli sokkal tanultabb, jobban képzett náluk. Ezeket lehetne helyettük felvenni, félállásába (2 újat 1 régi helyére). Így nem kellene nekik segélyeket fizetni. A régi közalkalmazottak meg eleget éltek már az adófizetők pénzén, próbáljanak szerencsét a versenyszférában.


Úgyis mindig azt mondják, hogy azért akarják őket indoklás nélkül elküldeni, mert a Fidesz embereinek kell a helyük, ezzel mintegy bevallva, hogy ők a szocik emberei. Elég volt már belőlük.


2011. febr. 16. 15:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 doboszoli ***** válasza:
27%

Na figyelj kisokos!

"tegnap azt mondták a tv-ben..." Melyikben? Annyi mindent mondtak már.

"gondolom, nagyobb része főállásban". Dehogyis, a nyolc óra hozzád hasonlókkal való törődés után, még elmennek főállásban követ törni.

"az adófizetők pénzéből kapják.." ők is adóznak, az öt éve befagyasztott bérükből.

"egy csomó munkanélküli..." Menj ki egyszer segélyosztáskor a Posta elé!Meglátod a nívót.

Mostanában Viktor király buzdítására nagyon népszerű a hozzád hasonlóknak szidni a közalkalmazottakat.

Gondolj bele, mi lenne nélkülük.

A többi ragyogó ötletedhez, nem fűznék semmit.

2011. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 A kérdező kommentje:

Kedves k*mcsik, megértem, hogy féltitek a jó kis állásotokat. Nem a posta előtt állókról beszéltem.


A közszférában dolgozók a fizetésüket az adófizetők pénzéből kapják. Az már csak adminisztráció, hogy a papírjukon bruttó van, ők az "adót" is az adófizetők pénzéből "fizetik". Az állam átteszi a pénzt az egyik zsebéből a másikba. A ti adótokból nem lesz több az államkasszába.

Az adatot az MTV1-en mondták az Este nevű műsorban.

Ezek csak a különböző hivatalokban, minisztériumokban, önkormányzatokban dolgozók száma. Azokról még nem is volt szó, akik állami tulajdonban lévő cégeknél dolgoznak mindenféle mondvacsinált beosztásban jó bérért.

2011. febr. 17. 08:30
 23/75 A kérdező kommentje:

tegnap 19:09-re válasz


Ha ezek az állások teljesen fölöslegesek, meg kell szüntetni, nem pedig a kiváltságosakat támogatni. Valaki írta, hogy 20 ezer ember is elég lenne a helyükre, ezzel egyetértek. De a mi most megy az mindenképpen rossz, igazából ezt még az itt állasukat féltő hozzászólók sem tudják megcáfolni ész érvekkel. Mindenképpen változtatni kell, mert itt már óriási a társadalmi igazságtalanság.

Aki a versenyszférában dolgozik állandóan megszűnik a munkahelye. Sokat tanul, legtöbbször a saját költésgén.

A köztisztviselők meg mindenféle kiváltságokat élveznek.

2011. febr. 17. 08:41
 24/75 anonim ***** válasza:
77%
Munkanélküli szakképzettet kettő helyett 1 fő, mert kvalifikáltabb! Van benne valami, de elgondolkodtattó a keresetük a privát szférában foglalkoztaTOTTAKHOZ KÉPEST.50%-os kihasználtság? Mindig is tudtam ,hogy vannak tartalékok, de ennyi? Akkor miért kellett előre bejelentkezni és csak a megfelelő napon ügyintézni ha ekkora volt a szabad kapacitás.Elgondolkodtató.
2011. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
49%
De még mindíg nem értem, most írtad hogy a felesleges munkahelyeket meg akarnád szüntetni, de akkor hogy lenne több munkahely? Hallottál már az Olasz éhezők faláról? Mindegy is, össze-vissza beszélsz. Először 60.000 állást akarsz megmenteni úgy, hogy félállásban dolgozzon 120.000, de amit nem értesz, hogy egész egyszerűen nem él meg senki annyiból. Tegyük fel, hogy van 1 okos ember a közszférában, aki mindent megtesz, és halálra gürcöli magát. Tegyük fel. Ha 2 olyan ember kerül a helyére, akik messziről lesajnálnak mindent, akkor nem lett nekünk rosszabb? Mostt az jön, hogy ki kell válogatni? Hogyan, két hétig minden percben figyeljük a munkájukat?
2011. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:

Egy válaszoló írta, hogy jóval kevesebb emberrel is el lehetne végeztetni ugyanazt a feladatot.

Ha ez így van, akkor tényleg kár ennyi pénzt pazarolni bérre.

Elismerem, hogy mindenhol vannak kulcsemberek, akik nélkül nehezen menne a munka megszervezése, bár pótolhatatlan nincs. Ahogy leszűröm a leveleidből, te annak érzed magad, hatot biztosan érsz.


Azt is megértem, hogy azoknak, akik most ilyen helyeken dolgoznak, az az érdekük, hogy fennmaradjon a jelenlegi status quo.


De ez mérhetetlenül igazságtalan, hogy egyes emberek hosszú-hosszú évekig élvezik a köztisztviselői állásuk előnyeit, úgy hogy nincs mögötte tudás és teljesítmény, azokkal szemben, akik bár megérdemelnék, nem találnak megfelelő munkát.


Az állam bevételeit elsősorban a versenyszférában dolgozók teremtik meg. A köztisztviselők viszont hatalmas pénzbe kerülnek. Igen, sokkal többe, mint akár a posták előtt sorban állók.


A versenyszféra többek között azért is haldoklik, mert óriási az adóteher rajtuk, a fenti okok miatt (pl. hogy a köztisztviselők bérét is lehessen miből fizetni).


Nem állítom, hogy az a legjobb megoldás, hogy a régiek helyére kettő újat vegyenek fel, de még mindig igazságosabb lenne, mint ami jelenleg van. Ha már olyan érzékeny szociálisan az állam, hogy fenntartja ezt a sok felesleges köztisztviselői pozíciót, akkor legalább ott lenne igazságosabb, hogy ezeken a helyeken az emberek cserélődjenek. Vagy szüntesse meg, és a felszabaduló pénzből valódi munkahelyeket teremtsen, vagy kevésbé adóztassa a meglévőket.


Fél állásból is nehéz megélni, de a hónapokig, évekig tartó semmiből még nehezebb.


És igenis nem ártana, ha megtudná nagyon sok köztisztviselő, hogy milyen álláskeresőnek lenni. Mert valószínű még sosem kellett neki, valamelyik rokona által került be a mostani pozíciójába. A kevés kivételnek külön tisztelet, de biztos ők is szívesen megszabadulnának az ilyen kollégáiktól.


Örülnék, ha lenne jobb megoldás is ennél, ha építő jellegű javaslatok érkeznének, nem csak kifogások.

2011. febr. 17. 18:27
 27/75 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, mit szólnál, kérdező, ha hirtelen beszüntetnék az oktatási intézmények állami támogatását és az utolsó krétáig mindent a családoknak kéne fizetniük... Ők is közszférában dolgozók, sokszor ilyen idióták neveletlen gyerekeit kell fegyelmezniük úgy, hogy közben ne veszítsék el az állásukat, és megvédjék a többi gyerek épségét...


És csak mellékesen közlöm, nekem aztán semmi se biztos a munka piacán, tökéletesen bizonytalan munkám van, bármikor azt mondhatják, hogy "nincs több munka, holnaptól nem kell bejönnöd, mert kevesebben is meg tudják csinálni"... Pedig igazán törekszem arra, hogy egy normális állandó munkám legyen... Addig örülj, amíg nem kell a munkanélküli léttől félned, mert az valami szörnyű...

2011. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
80%
Előttem felszólaló. Termelői munkából 50 %-os létszám leépités azokból, akiknem nem kell magas végkielégitést fizetni.Nam a hatékonyság a hozzáállás és a szakmai hozzáértés számított. A kutyát nem érdekelte a sorsunk mivel még azt sem engedték meg, hogy valamilyen érdekképviselet működjön.Pl ehhez mit szólsz.Sorsunk a rendszerváltás óta a mindenkori kormány figyelmességén mult, ami a munkáltatók felé ajánlásokban merült ki,amit b.szat meghallgatni. Ennyit a megértésről és szimpátiáról.Az országban akkora széthúzást generáltak, hogy ezt vagyok kényszerű válaszolni.Persze megértelek családi alapon.
2011. febr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:

tegnap 21:05


A témához kellene hozzászólni, ezt tedd fel egy másik kérdésben, hogy mit szólnál, kérdező, ha hirtelen beszüntetnék az oktatási intézmények állami támogatását és az utolsó krétáig mindent a családoknak kéne fizetniük...


Már korábban írtam, hogy kikről beszélek, keresd vissza, de ha az nem megy, bemásolom:


"A kérdező kommentje:

Azokra gondolok, akik a hivatalokban ülnek, akár évtizedek óta, és mindig azt mondják, hogy "nem ők az illetékesek", kapcsolgatják egymásnak a telefonálókat.


Nem azokra a közalkalmazottakra, akik nővérek, tanárok, tűzoltók. Minden tisztelet az övék.


A komment megírásának időpontja: tegnapelőtt 15:28"

2011. febr. 18. 08:37
 30/75 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, áruld el, miért említed egységesen a közszolgákat? Magánszférában talán nincsenek olyanok, akik csak ülnek a semmiért? Dehogynem... Viszont akkor sem a félállás a megoldás, félállásból nem lehet megélni, félállásért nem fizetnek annyit, amennyi elég a megélhetéshez. Vegyenek fel hatékonyabb embereket dolgozni, akik tényleg dolgoznak, de akkor persze el kéne küldeni a "csak protekciós haverokat", és talán gyakornoki meg pályakezdő programokat kéne indítani, és oda tényleg felvenni 1-1 tucatnyi lelkes fiatalt, akik még nincsenek belefásulva, akiket pontosan bele lehet alakítani 1-1 feladatba, mert fiatalon az ember könnyen tanul... stb. Lennének ötleteim, de egyelőre én is hadilábon állok a munkával, szóval mire engem meghallgatnának, nem tudom, hány évnek kéne eltelnie, hogy megfelelő befolyásos emberekhez eljussanak a gondolataim.
2011. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!