Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 120 ezerrel lehetne csökkenten...

120 ezerrel lehetne csökkenteni a munkanélküliek számát?

Figyelt kérdés

Tegnap azt mondták a TV-ben, hogy több mint 60.000 köztisztviselő van Magyarországon. Gondolom a legnagyobb része főállásban. Köztudott, hogy ők az adófizetők pénzéből kapják fizetésüket. Egy csomó munkanélküli sokkal tanultabb, jobban képzett náluk. Ezeket lehetne helyettük felvenni, félállásába (2 újat 1 régi helyére). Így nem kellene nekik segélyeket fizetni. A régi közalkalmazottak meg eleget éltek már az adófizetők pénzén, próbáljanak szerencsét a versenyszférában.


Úgyis mindig azt mondják, hogy azért akarják őket indoklás nélkül elküldeni, mert a Fidesz embereinek kell a helyük, ezzel mintegy bevallva, hogy ők a szocik emberei. Elég volt már belőlük.


2011. febr. 16. 15:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem még kocsmába is alkalmatlan.
2011. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 A kérdező kommentje:

"Te meg egy neveletlen kis k.öcsög, akit az anyja csak kiszart, aztán had nőjjön, mint a gaz."

Ezzel bevallottad, hogy egy senkiházi, hivatali patkány vagy.


Dobozoli!

Nem lehet, hogy te döglesztetted meg a szomszédaid teheneit, és azért haragszanak rád?!

2011. febr. 24. 19:31
 43/75 anonim ***** válasza:
0%
Húúú apám, te nagyon s.egg vagy. Azt a kommentet én írtam, nem a doboszoli. Nem zavar, hogy más a % is? Igaz mit várok, már bebizonyítottad, hogy nem tudsz számolni sem. :D
2011. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:
A válaszom első fel hozzád szólt, a második Doboszolihoz, te s.egg.
2011. febr. 24. 21:09
 45/75 anonim ***** válasza:
62%

Abban igazad van,hogy sokkal többen ülnek a közhivatalokban,mint amennyire valóban szükség van.

Ennek több oka is lehet:

- A sógor-koma-jóbarátnak kell egy megfelelő állás.

- Nem ért az illető a szakmájához,ezért nem tud hatékony munkát végezni.

- Nem szeret dolgozni

- vagy a LEGFŐBB probléma,hogy a munka nincs jól megszervezve.

Ebben az esetben két embernek kell azt a munkát elvégezni,amit jó szervezéssel egy is eltudna látni.

- Rossz szervezés az is,ha egy adott hivatalon belül két különböző osztály is külön-külön feldolgozza ugyanazt az adatot. Ahelyett,hogy az egyik feldolgozná,és átadná a másiknak,akinek szintén szüksége van rá.

A félállás nem jó ötlet. Nemcsak amiatt,amit már előttem megírtak.

Egy gépírónő gond nélkül átadhatja a még elvégzendő levelek írását az őt felváltónak.

De a közhivatalokban sok olyan ügy van,aminek az elbíráláshoz,elvégzéséhez nem csak szakértelem,de elmélyült elemzés,tanulmányozás is szükséges. Az ilyen munkát nem lehet átadni másik embernek. El kellene magyaráznia a másiknak,hogy meddig jutott,mit kell még megnézni stb. Ez rengeteg felesleges idő lenne,és másnap újra kezdhetik egymás tájékoztatását elölről. Több lenne a hátránya,mint a haszna.

A másik ötlet: hogy fiatalokat a régiek helyre,mert az idősebbek már elfásultak.

Lehet,hogy van aki belefásult,de a többség nem. Viszont van tapasztalatuk,gyakorlatuk.

Lehet,hogy egy fiatal lelkes,de ahhoz,hogy eltudja végezni a rábízott munkát,be kell tanítani. Hiába van esetleg diplomája,az csak egy papír és csak elméleti tudást ad. Pár év gyakorlat nélkül nem sokat ér. A betanítás pedig időt vesz el a betanítótól is (ahelyett,hogy dolgozna),és attól is,aki tanul.

Nem véletlen,hogy a privát szférában az álláshirdetésekben a szakmai követelmények mellett gyakorlatot is kérnek. Nem akarnak kezdőket tanítgatni.

Tapasztalatból írom ezeket. 40 évig dolgoztam a számvitel különböző területein.

Nekem is volt olyan friss diplomás beosztottam,aki a diploma nélküli,idősebb dolgozónak azt mondta: hogy a diploma többet ér,mint a sok évi tapasztalat.

Amikor neki kellett volna elvégezni az idősebb munkatársnő munkáját,nagyon hamar rájött arra,hogy állandóan segítséget kellett kérnie,mert nem volt tapasztalata.

Nem olyan egyszerű ezeket a kérdéseket megoldani,.mint a laikusok hiszik.



-

2011. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 doboszoli ***** válasza:
0%

Csak egy reakció "szomszéd tehenére".

Az eddig megért 50 esztendőm alatt, ha tudtam segítettem, ha nem tudtam segíteni legalábbis nem ártottam senkinek.

Ez már nem is igen fog változni.

Több mint 20 évet dolgoztam "láblógató" vezetőként, igaz, nem hivatalban, igyekeztem a beosztottaimmal korrektül viselkedni. Ha kellett "se..be rúgtam", ha kellett kiálltam mellette. Legtöbbjük a tűzbe is utánam jött volna.

Ezen okok miatt egészen kevesen haragszanak rám...

2011. febr. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
53%

Nem a köztisztviselők tehetnek arról, hogy te túl hülye vagy az álláskereséshez. Ahelyett, hogy az ő állásukra fájna a fogad gyere hozzánk szőlőt metszeni tavasszal. Napi 4500 nem rossz pénz :D


Styloo

2011. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 doboszoli ***** válasza:
27%

Ez? Metszeni? Összekeverné a metszőollót az agrárollóval.

Mennyivel egyszerűbb tudálékoskodva duzzogni.

A szőlőm közelébe sem engedném.

2011. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező. Nem kellene ennyire fröcsögnöd, mert anélkül is látjuk, hogy fideszes vagy. Esetleg annak idején a komcsik kirúgtak a tehetős állásodból és most kiélvezed magad?


Nem írod, hogy milyen megfelelő végzettséged van és egyáltalán mit dolgozol, ha dolgozol. Ezt is illett volna a nem fideszesen gondolkodók tudomására hozni, akkor téged sem bántottak volna.


Tudod az Országos Vezér ígért egy millió munkahelyet, amikor a hatalomba kapaszkodott, tíz éven belül. Ha ismered a magyarországi politikai választási rendszert, akkor tudnod kellene, hogy az négy évenként történik. Ebből is látszik, hogy Ovi hazudott, mert a nép, az isten áldott nép csak négy évre adott neki bizalmat. Te is bevetted, pedig ha gondolkozol, hamar rájöhettél, hogy átvágott.


Esetleg te már tudod, hogy diktatúra lesz és nincs többet választás? Kérdezd meg szüleidet, hogy milyen volt a rákosi-érában. Akkor látni fogod, hogy ugyanoda tart most a Fidesz is.


Végezetül annak is utána nézhetnél, hogy mind a közalkalmazott és mind a közszolgálati szférában milyen végzettségekkel lehet az állásokat betölteni. Ezeket összehasonlíthatnád a munkanélküliek végzettségeivel és máris nem írnál ilyen baromságokat.

2011. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
100%
51 % -nak, mert minden munkanélüki analfabéta ugye ? Elmondanám ,hogy a TANÁCSAKADÉMIA még a tánciskolát is helyettesítette. Most is valami hasonló van. A feleségem volt valamikor köze hozzá a mostani rendszerben is. Ahol ezt a fajta végzettséget meg lehet szerezni a minap is, a nagyon maga alatt lévő vizsgadrukkos embernek azt mondta a gondnok bácsi: aranyoskám ne izguljon,mert itt még soha nem bukott meg senki. Itt nem arról van szó, hogy az ott dolgozók képességit lebecsmérelném, hanem neked szettem volna visszadobni a kesztyűt.
2011. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!