Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán teljesen megőrült? Mi...

Orbán teljesen megőrült? Mi ez a minden gyermek utáni szavazójog?

Figyelt kérdés
Ezzel gyakorlatilag átadná a hatalmat a kisebbségnek, akik szaporák,mint a nyulak, mi magyarok meg lassan elfogyunk.
2011. febr. 16. 12:58
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Drágám elárulok neked valamit. Az APEH-nál (mostmár NAV) dolgozom. Látok, amit látok. Hacsak nem dolgozol te is ott, akkor inkább halgass. Én tudom, hogy a vállalkozók többsége hogy él, és ehhez képest mennyit vall be. Ha pl. kiszámolnád, hogy egy középkategóriájú autó megvételéhez mennyi pénzt kell kitermelni bruttóban, nagyon kikerekedne a szemed. Vannak olyan vállalkozások, ahol képtelenség akkora forgalmat csinálni.
2011. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Nem szidni kell a gazdagokat, hanem közéjük kell kerülni. Ha meg nem akarsz, akkor meg fogadd el, hogy cserébe mindig te leszel az, aki megszívja. A világ (sajnos, vagy nem sajnos) így működik és mindig is így működött! Lehet szidni, lehet követelőzni, de senkit nem fog érdekelni. Ezért kell tenni ellene a saját életedben!
2011. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Tyler913 ***** válasza:
83%

Nagyjabol vegigolvasva a kommenteket,volt,aki eleg jol megindokolta ezt a szavazojogosdit (nyugdijasok szerepenek csokkentese,kozepretegek gyermekvallalasanak tamogatasa).

En mar regota azon a velemenyen vagyok,hogy a szavazojogot szukiteni kene,meghozza cenzussal.Ne a gyerek utan jarjon szavazojog,hanem inkabb vegyuk el azoktol,akik nem erdemlik meg (munkakerulok,bunozok,lecsuszott retegek).Ideje lenne rajonni,hogy a szavazojog nem alapjog,ami alanyi jogon jar mindenkinek,a teljesen zullott alkoholistanak ugyanugy,mint az egyetemi professzornak.A szavazati jog legyen kivaltsag,azoke az embereke,akik valoban a munkajukkal,az adojukkal viszik az orszag terheit.

De ne is jarjon plusz szavazojog,ez tenyleg elegge felboritja a jatekszabalyokat.Inkabb adokedvezmenyekkel kellene a gyermekvallalast segiteni,ezzel azt is elerve,hogy csak akkor jarjon plusz juttatas a gyerek utan,ha legalabb az egyik szulo dolgozik.

2011. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:11


Nem a magam nevében vagyok felháborodva, hanem azért, mert ismerek olyan szülőket, akik nem jómódúak, viszont tisztességesen nevelik a gyerekeiket. Egyáltalán nem tartom értéktelennek a gyerekeiket. Viszont a (legtöbb) gazdag szülők h.ülyegyerekeit, akik hétvégente szétkokainozzák az agyukat, azokat viszont annak tartom.

2011. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Persze, mert ilyen a mentalitás, meg erre kényszerít/kényszerített az adórendszer. De az üzemanyaglopások meg hasonló kisemberek által elkövetett adócsalásokról megint nem szól a fáma. Az a baj a magatokfajta felfogással, hogy a nézeteitekhez kerestek érveket, és nem az érvekből alakítotok ki nézetet.

Amiatt meg ne akarj elhallgattatni, mert te kemény vagy és a NAV-nál dolgozol, és nálad a bölcsek köve, mert én meg elsőkézből, maguktól a vállalkozóktól látom, hogy hogyan élnek, abból/ahelyett mennyit adóznak és ezt miért teszik.

A szavazójogos hozzászólásra pedig: igen, én is támogatnám a cenzusos szavazást, mivel onnastól kezdve, hogy nem értek vele egyet, hogy minden ember egyenlő (engem ne tegyen egyenlővé senki a naplopó senkiházival), innestől kezdve azzal sem értek egyet, hogy azonos jogokkal rendelkezzen, mint én.

Adókedvezményekkel segítik mostmár a gyermekvállalást, hál'Istennek. Így az kap kedvezményt, aki dolgozik, és van miből kedvezményt adni :) Ebben a kontextusban egyébként, ahogy te mondod, szerintem sem kellene extra szavazójog. De addig, amíg a nagy liberalizmus következtében mindenkinek alanyi jogon jár, addig csak így lehet valami változást elérni :(

2011. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

19:19 beléd kell, hogy kössek. Egyik, hogy megintcsak nem arról volt szó, hogy fekete, vagy fehér, hanem az esélyekről. Illetve nem arról volt szó, hogy ki a jó, és ki a nemjó, hanem kinek lesz jóval nagyobb eséllyel jól fizető állása (márpedig a mai nyugdíjrendszert cak ezen befizetésekből lehet fenntartani). A gazdagabbnak, ez tény. A társadalom- illetve szociálpolitika feladata, hogy az esélyeket közelítse egymáshoz. Addig, amíg így van, ez az adórendszer a hatékonyabb szerintem.

A másik pont, hogy az én szüleim kifejezetten szegények, a víz, illetve a gáz is ki van kapcsolva odahaza, 21 évesen úgy járok egyetemre, hogy mindennap feljárok 120 km-ről, mellette rengeteg dolgozok, hogy tudjam őket is segíteni. Azonban egyáltalán nem tapasztalom ugyanezt a mentalitást a szegény családok gyermekeinél, csak a lustaságot és a züllést, mindig is jómódúak illetve gazdagok vettek körül, akik viszont lehet, hogy hétvégente előfordul, hogy drogoznak, de megnyugtatlak, hogy a szegény gyermek kannásbortól aljasodása sem jobb semmivel. Csak közben akik körülvesznek gazdagok, azok tanulnak, proaktívak és vannak céljaik és terveik, és azzal, hogy valaki hétvégente berúgik vagy elmegy drogos buliba, még nem teszi magát tönkre, és felelősségteljes ember lehet belőle.

A különbség csak az, hogy én soha nem sírtam vagy panaszkodtam a körülményeim miatt, hanem mindent megteszek azért, hogy ebből kikerüljek. Mindenkinek abból kell gazdálkodnia, amije van!

2011. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

"Amiatt meg ne akarj elhallgattatni, mert te kemény vagy és a NAV-nál dolgozol, és nálad a bölcsek köve, mert én meg elsőkézből, maguktól a vállalkozóktól látom, hogy hogyan élnek, abból/ahelyett mennyit adóznak és ezt miért teszik."


Húú de vicces vagy. Elsőkézből. Tán te töltöd ki az adóbevallásukat? És szerinted a revizor nem látja, hogy egy vállalkozó hogy él, és ehhez képest mennyit vall be? Nincs nálam a bölcsek köve, de hogy nálad sincs, az biztos.

2011. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, de nem is mondom, meg nem is akarom elhallgattatni a más véleményen lévőket, ellentétben veled.

De mondom, te csak kötekedni tudsz, egy építő jellegű kritikával nem szóltál még hozzá a témához, csak személyeskedni tudsz. Nem az én bajom :)

2011. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a te hozzászólásod, mely szerint a közép és felső rétegből született gyerekek értékesebbek és hasznosabbak a társadalom számára, annyira építő jellegű lenne.
2011. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem veszekedni akarok, ezek szerint félreértettél.

Hangsúlyozom továbbra is, hogy nem azt írtam, hogy a közép- vagy felsőközép osztály gyermekei jobbak vagy értékesebbek, hanem azt mondoam, hogy JÓVAL NAGYOBB ESÉLLYEL lesz belőlük a társadalom számára AZ ADÓ- ÉS NYUGDÍJFIZETÉS SZEMPONTJÁBÓL hasznos állampolgár. Több pénzük van a taníttatására, a képzésére, adott esetben a kapcsolataiknak köszönhetően jobb eséllyel juttatják be jól fizető állásokra. Nem arról nyilvánítottam véleményt, hogy ez jó, vagy nem jó, vagy hogy ezen kell-e, és ha igen, hogyan változtatni, hanem azt mondtam, hogy jelenleg ez a tény, és ha ez a tény, akkor ha akarunk nyugdíjat, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Ennyit mondtam.

2011. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!