Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határon túli magyaroknak...

Határon túli magyaroknak szavazójog?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak én leszek így ezzel, vagy még nagyon kevesen, de egy határon túli magyarnak miért kéne szavazó jogot adni? Ha a határon kívül él, akkor nem külföldinek számít? Egy külföldi pedig ne szavazzon a belföldön folyó ügyekért. Nekem picit nem fér össze a kettő, de természetesen elfogadom, ha rosszul látom a dolgot.

Szeretném ha leírnátok a véleményetek. Meg azt, hogy szerintetek mennyiben van közük ezekhez a dolgokhoz és még amit szeretnétek, nyugodtan bármit.


2010. máj. 12. 02:06
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

szerintem is baromság, és szerencsére nem fog megvalósulni.

egy székely nem tudja pontosan mi folyik itt, nem ide adózik, mégis ide döntene?

Én se akarom eldönteni, hogy Marosvásárhelyen a csatornát vagy az utat javítsák ki, mert nem élek ott, nem tudom melyik van rosszabb állapotban és nem az én adómból javítanák ki.

2010. máj. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Állampolgárságot akarnak adni, nem szavazó jogot. Csak az szavazhat, akinek van bejelentett lakhelye Magyarországon, de akkor ugyebár ő is itt él és teljes joggal teheti ezt meg hiába kint született.
2010. máj. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Én is csak állampolgárságot adnék, szavazati jogot nem.

Ha be sem teszi a lábát Magyarországra, akkor ne akarjon az itten ügyekről dönteni, annak ellenére sem, hogy magyar.

2010. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

Senem állampolgárságot, senem szavazójogot. Nálunk nem engednék a baloldalt hatalomra jutni, ráadásul a gazdaságot is veszélyeztetnék. Romániában él, a román kormánynak kell gondoskodnia róla. Kirekesztés, diszkrimináció éri? Költözzön más országba, vagy asszimilálódjon. "Ha Rómában vagy, tégy úgy mint a rómaiak."


Én, ha romániai magyar lennék, már régen elköltöztem volna más országba, vagy asszimiláltam volna magamat románnak.

2010. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

De miért ne ? Egy torontói magyar miben másabb mint egy romániai magyar? Vagy egy ausztráliai ?


Érdekes a románok egyből megadták a moldáviai románoknak az állampolgárságot.A horvátok is megadták a szerbiai horvátoknak automatikusan.Nincs ilyen nép a világon mint amelyik ennyire gyűlöli a sajátjait komolyan mondom


"Én, ha romániai magyar lennék, már régen elköltöztem volna más országba, vagy asszimiláltam volna magamat románnak."

Ilyen mondat után ne csodálkozz ha lehazaárulóznak.

2010. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Gratulálok. Ennyi parasztot. Attól, hogy a határon túl él, még magyar, ti bunkók. Egy igazságtalan béke miatt került oda, és olyan helyzetben kellett megőriznie magyarságát, amilyet ti elképzelni sem tudtok. Ráadásul a belföldi magyarok miben tudnának jobban dönteni? Megszavazták ezt a köcsög MSZP-t, és most padlón az ország?

Attól, hogy határon túl él, még magyar, amúgy meg nem kap szavazójogot, csak ha Magyarországon van állandó tartózkodási lakhelye.

2010. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hogy ezeknek tetszik-e, úgyis megadhatja a kormány, ha akarja. Az különösen tetszik, aki az mszp kirekesztéséről vinnyog, ők nem rekesztették ki eddig a határontúliakat? Hát, ígyjárás.. :>
2010. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
megkérdezte valaki a határontúliakat,hogy kérik-e a szavazati jogot?
2010. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
90%
Nem kérjük, a többiek nevében is bátorkodom kijelenteni!
2010. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi sem kérjük!!!!!!
2010. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!