Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, hol vannak az...

Fideszesek, hol vannak az ígért munkahelyek?

Figyelt kérdés

Én jobbikos vagyok, nem "baloldali". Azért szavaztam többek között a Jobbikra, mert a Fideszben már akkor sem bíztam nagyon. Most úgy néz ki, hogy az aggályaim 100 százalékosan beigazolódnak: nincsenek új munkahelyek, sőt még többen vannak állástalanok (én diplomás munkanélküli vagyok jelenleg), és a közbiztonság sem javult.

Szóval mi erről a vélemémyetek?


2011. febr. 11. 17:07
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
61%

"Fideszesek, hol vannak az ígért munkahelyek?"


Az én cégem 20 ember munkahelye, alvállalkozókon keresztül további 100-130 embernek ad részben munkát. És a tiéd?

2011. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 doboszoli ***** válasza:
49%

2014 KÖRNYÉKÉRE....

Ez erősen Muhaaaaa kategória.

A gyerekemnek MOST kell a vajaskenyér, cipő, stb.

Ellenzékben azt böfögték, hogy nem kell SEMMILYEN megszorítás, csupán logisztikai úton eljő a Kánaán, náluk a Bölcsek Köve.

Ehhez képest.....

2011. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy arról mindenki elfeledkezett, hogy az egymillió munkahelyet 10 éven belül valósítanák meg?

Tehát nem 2014, hanem 2020.


A másik a honnan?

Hát onnan, hogy a fidesznyikek szerint ma kb. ennyien dolgoznak feketén, tehát ki kell fehéríteni a gazdaságot. (Ti is mind feketén dolgoztok, csak passióból mondjátok, hogy nincs munka, nem igaz? :P)

Ehhez is hozzájárul, ha felülvizsgálják a rokkantnyugdíjasokat, kit lehet "visszavezetni a munka világába".

Másrészt a közmunkaprogram átalakításával: eztán lehet szemetet szedni, meg parlagfüvet irtani, nettó 30 ezerért, és közben örülni, hogy van munkád.


A valóság meg az, hogy rengeteg embert elbocsájtanak a közszférából.

De 2019.decemberében sem lehet még számonkérni, hogy hol vannak a munkahelyek, mert az MSZP elk.rta, és még nem járt le a 10 év.


Mivel egyre valószínűbb, hogy a következő választásokat elvesztik (ha egyáltalán lesznek), így mossák kezeiket, nem tehetnek arról, hogy négy évig csak romlott a helyzet, és nem szavazott nekik a nép 10 év bizalmat (ami három választási ciklus), ne is reklamáljunk, ha se munkahely, se fellendülés.


Egyéb kérdés?

2011. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
75%

"Ellenzékben azt böfögték, hogy nem kell SEMMILYEN megszorítás, csupán logisztikai úton eljő a Kánaán, náluk a Bölcsek Köve. "


Aki Kánaánra vár, az akkoris hülye, ha a Fideszre szavazott. Sokkal inkább a változás miatt szavaztak rájuk az emberek. De ha neked jó az, hogy a pofádba hazudnak, akkor tessék: van eszed.

2011. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
51%

"Tegyük fel, az elődöm 8 éve dolgozik a cégnél, engem vesznek fel a helyére. Ha még rosszabbul mennek a dolgok, mint előtte, vajon hivatkozhatok-e arra, hogy még csak fél éve, egy éve, két éve dolgozom ott, és majd meglátják, 2014-ben (vagy tíz, esetleg húsz éves távlatokban gondolkodva) már nagyon jól fog menni."


Ezek a dolgok nem összehasonlíthatóak, egy cég semmiség egy ország irányításához képest! Azért azt is meg kellene látni hogyha egy cég tönkremegy akkor különösebben nem sok minden történik mivel a cégeknek van lekötve egy bizonyos vésztartalék, viszont ha az ország csődbe megy honnan szednének elő pénzt? Azt a pénzt kell előteremteni, és pénz kell a fejlődéshez is, ti sok birkák amikor mszp kormány volt addig nem szóltatok semmit pedig épphogy nem ment csődbe az ország...

Szerinted hogyan lehetne egy rossz gazdaságból háromnegyed év alatt virágzó gazdaság? Ok ne várjatok 2014-ig, csak 1-2évet várjatok ki, és addig ne köpködjetek senkit... A maszopot érdekes módon balatonösződ után nem köpködték...


"A legnagyobb gond, hogy a Zembereknek 2014 előtt is kell számlát fizetni (nőtt a rezsi), lakáshitelt fizetni (erről ne is beszéljünk), és kaját venni (üdv a 350 forintos kenyér világában!).

Örülök én, hogy 2014-ben eljön a Kánaán, csak addig én mit csináljak???""


Tudod mit csinálnak az emberek ha nincsenek megelégedve az itteni fizetéssel és munkakörülménnyel? Mennek külföldre ugyan ott több pénzt kapnak, de a munkakörülmények még rosszabbak, ugyanis van hogy napi 14óra meló van, jah és ott minden nap kell dolgozni hétfőtől vasárnapig... Szóval lehet h itthon nem kapsz annyit, de emberségesebben bánnak veled... pl vannak ilyen ünnepnapok mint pl Aug 20 is nem dolgozol, pl külföldön még olyan munkanapokon is dolgozni kell ami annak az adott országnak ünnepnap...

Kenyeret pedig sütni is lehet, még jobb is mint a bolti, és nem kerül 350ft-ba... Csak fel kellene találnod magad nem sírni meg köpködni másokat, mert ez megy itthon mindenki köpköd mindenkit csak mert nem megy jól...


"Hihetetlen, hogy még valaki ennyi év után is beveszi, hogy már csak egy kicsit kell kibírni, jön egy kis megszorítás, de ha ezen túl lesz az ország, akkor nekünk már annyira nagyon jó lesz...

Már Hofi erről gyártotta a vicceket, és nem vicces, hogy a legtöbbje ma is pont úgy igaz. "


Mennyi év után? Tudtommal 2002ben amikor a Fidesz leköszönt, virágzó gazdaság volt tele volt az államkassza, a maszop a 8éve alatt tönkre vágott mindent... Azt nem a fidesz csinálta... Ja és majdnem csődbe vitték az országot, szóval ilyen helyzetben vagyunk, szerinted háromnegyed év alatt hogyan lehetne a sz.rból várat építeni?

A megszorítás pedig azért van mert pénzt kell szerezni valahonnan... A görögöket láttad szórták a pénzt és mi lett belőle? Most nagy megszorítások vannak ott, kaptak egy nagy csomó államadósságot a nyakukba... kellett ez nekik? kellett mivel csak szórták a pénzt...

Ja és Magyarországnak a maszop a 8éve alatt megsokszorozta az államadósságát, szóval még ezt is csökkenteni kell, az államadósság is ki miatt volt? Igen jól tudod a maszop elődje miatt...

2011. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 bumbi02 ***** válasza:
69%

Amúgy arról mindenki elfeledkezett, hogy az egymillió munkahelyet 10 éven belül valósítanák meg?


ebből 1 év eltelt már... hogyha 10 év alatt akarják létrehozni az azt jelenti hogy átlag évente 100 ezer munkahelyet kell teremteni.. mivel az előző 1 évbe nem teremtettek, most ebben az évben 200 000 munkahelyet kell teremteni..


amúgy meg, eddig én csak munkahely csökkenést láttam.. pl most fog bezárni 7 mnyp.. "egykét" ember munkanélkül marad...

2011. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
32%

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:44


Nagyon sok dologban nincs igazad, többek közt abban sem, hogy mszp-snek neveztél. :D Kérlek, ne sértegess, én se mondtam rád ilyet.

Ezért tartunk itt: vagy Fidesz, vagy MSZP, ebből lehet válogatni. Órási tévedés, ez csak az ő érdekük, nem az ország érdeke!


Nekik 8 éven át minden nap volt egy jobb ötletük, mindent jobban tudtak, volt legalább 4 évük, hogy felkészüljenek a kormányzásra, tehát ezt fejvesztett ötletelést semmi sem indokolja.


Nem vagyok pék, nem érdekel, hogy fél kiló kenyeret itthon mennyibe jön ki kisütni. Én annyit akarok keresni, hogy ki tudjam fizetni a rezsit, az albérletet, enni tudjak, és tudjak gyereket vállalni.

Te meg leoltasz, hogy ne követelőzzek annyit?


Igazad van, egy afrikai meztelen ember fogja magát, felhúz a faluban egy házat sárból meg ágakból, eszi, amit talál, és amit levadászik.

Én meg földet veszek, építési engedélyt kérek, fizetem a tervezőt, a földhivatalt, a fityfenét, aztán meg az ingatlanadót, mert már annyira gazdag lettem, hogy van hol laknom: csináltam házat a banknak. Mellé még azt se ehetem, amit lövök, mert leültetnek orvvadászatért, vagy orvhalászatért.

Milyen kár, hogy nem olyan állapotok uralkodnak az országban, mint a legsötétebb, legelmaradottabb országokban...! De igazad van: bízok a Fideszben, hogy megcsinálja!

:P


Az is komoly tévedés, hogy az emberek változásra vágytak. Tévedés, mert az emberek azért szavaztak rájuk, mert valami JOBBAT akartak. Az, hogy most egyre rosszabb, gondolom nem pont az, amit szerettek volna.

Ez nem így van, hogy ha benő a körme, akkor levágja a lábát, mert legalább nem fáj a benőtt körme...


Te még cuclizd be újabb 50 évig, hogy még egy kicsit megszorítunk, de aztán már nagyon jó lesz.

Ennyit tudsz.

Visszaszavaztátok magatoknak a szocreált, annak minden hátrányával, de az előnyei (fix, bőséges munkahely, olcsó megélhetés, stb.) nélkül.

2011. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
56%
Bumbi lelkem, te olyan sötét vagy, hogy csak nézek. Mondta valaki, hogy egyenletesen jönnek azok a munkahelyek? Ha kicsit is értenél a dolgokhoz, akkor tudnád, hogy a munkahelyek külföldi befektetők által jönnek majd, ahhoz pedig mi kell? Hát erős gazdaság. Lepontozhattok megint 0%-ig, de akkor is leírom még egyszer: végtelenül naív, aki azt hitte, hogy egyik napról a másikra megoldódik minden. Szerintetek akkor az MSZP nem tette volna meg ugyanazt? Szerintetek a Jobbik tényleg elhozta volna a kánaánt? Ha ezt hiszitek, akkor miben különböztök a narancsosoktól?
2011. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
52%

Lehet mellébeszélni, és védeni a Fideszt, de!


10 év alatt, egy millió új munkahely. Ezt mondták. Ezt ígérték.


Az évi 100 ezer munkahely, ha átlagot számolunk. Eddig valahogy nem úgy tűnik, hogy meg lesz az évi 100 ezer.


Vagy tán úgy értette a Fidesz, hogy a tizedik év végén lesz meg egyszerre az a egymillió új munkahely?


Száz szónak is egy a vége, munkahelyeket ígértek, és persze ezt sem tartották be. Mint ahogy mást sem tartottak be, és csak hazudoznak, és folyamatosan nyomorítják meg egyre jobban az embereket.


De nem baj, még mindig sokan állnak a Fidesz oldalán. Csak tudnám mikor ébredtek már fel végre. Ha semmink se marad? Vagy akkor se?

2011. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 bumbi02 ***** válasza:
58%

Bumbi lelkem, te olyan sötét vagy, hogy csak nézek. Mondta valaki, hogy egyenletesen jönnek azok a munkahelyek?


Nem gondolom, ez csak egy feltételezés... csak akkor 2014be lesz 400 000 új munkahely? kicsit meglepödnék.

2011. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!