Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországot...

Szerintetek Magyarországot még meglehet menteni vagy pedig már teljesen felesleges erőltetni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 21:23
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 04:05


Ott a pont !

Ha eltűnnének akkor nem omlana össze semmi. Nálunk a környéken minden nagyobb űzlet megvolt, csak most multik üzemeltetik. + Épült még 10 + Tesco + Auchan + Pláza...

De ingatlan nem lett annyival több.

Épült pár sorház, pár villa, mondjuk nagyvonaluan ez + 3000 ember. Akkor a régi Skálából ami most kinai lenne megint élelmiszer és kész.

Inkább mi emberek változunk, szeretjük a Pláza érzést, turkálunk, megvesszük az olcsó giccset.

Operába nem járunk, ez a szórakozás.

A szakszervezetet ledaráltuk, önszerveződés nincs, kamarai tagság nincs, azt tesznek velünk amit megérdemlünk.

Minden országnak olyan a vezetése és a berendezkedése amit megérdemel.

Nézzetek észak Afrikára, ha megunták akkor elkergetik, de 30 évig ők is bírták. Van még 10 év, addig ezek még begyűjtenek pár milliárdot, oszt szevasz.

Ha politikailag nem lett volna, és van most is megtámogatva a multik térnyerése akkor nem ez lenne.

Hogy mi lenne ? Más. Mit tudom én, kisebb adósság, több munkahely, egészségesebb mezőgazdaság...

Ajánlom : http://www.youtube.com/watch?v=MR3_FH0i5JY&feature=player_em..

2011. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 07:34


Nem az a baj ha nettó 200at keresne mindenki.

Az a baj, hogy ezért nem minőségi munkát végzünk.

A magam példája:

Itthon megelégedésre dolgoztam, dicsértek. Miért nem mész külföldre ? Kérdezték.

Elmentem, kaptam munkát. Itthoni mentalitás szerint dolgoztam és nem voltak elégedettek.

-Mi van ? Így dolgoztam eddig otthon és jó volt.

-Otthon nálad is ?? Hát nem ott körültekintőbben...

-Na látod. Dolgozz úgy mintha a magadnak dolgoznál! Ne az órát nézd, hanem a munkád minőségét.

Ezután szégyelltem magam, mentalitást váltottam és minden OK.

Ha így építenénk utat, hidat, házat... nem kellene 3 év múlva újra milliárdokért átépíteni.

Itt az irodai szervezés is 0, nincs kommunikáció, egyeztetés, de a főnőkség zsonglőrködik a papírokkal, nekik bejön a nagy lé, aki a cső végén van az meg szívhat :(

2011. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
Hát,...ha hozzácsapnák valamelyik szomszéd országhoz,-és nem kellene szégyelni magyarságunkat.
2011. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésben kifejtettem. A 200.000-es minimálbérhez 200.000+Járulékok fölötti hasznot kellene termelnie a munkavállalónak, amit nem termel meg meg, ezért...
2011. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Jason Becker válasza:

Tesco? Az amerikai nem?

A bankok? Azok zsidó-tulajdonúak vagy nem?

A svájci frank erősödött, nem?

Amerika mindig is Izrael-párti volt, ugye? (Közel-Kelet, bla-bla...)


Rakjátok már össze a képet, legyetek szívesek!


A gyengébbek kedvéért részletezem majd a véleményem, ha gondoljátok! ...hátha elvisz majd a fekete autó...

2011. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Teszkó kifelé"


Mi meg éhen halunk, mert csak az olcsó multis kajákra telik...

2011. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Meglehet menteni, de legalább meg kell próbálni.
2011. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

Nem kell járni a tescoba akinek nem tetszik. Én sem járok.

A saját fos termékeiken kívül minden más termék majd ugyanolyan áron van mint más boltokban.Kivétel ha valami vevőcsábító akciójuk van.Azért nem fogok elkocsikázni 3 liter benzint hogy a tescoban vehessem meg a 8 forinttal olcsóbb zsemlét,vagy 100 forinttal olcsóbb kenyeret.

Egyébként az a gond a tescoval hogy nagyon kevés a Magyar beszállítója. Szlovákoktól hordják be a javát,és az volt a terv hogy a napi friss élelmiszereken kívül minden mást onnan fognak.Nem tudom ebből mi jött össze.

2011. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A TESCO angol és nem amerikai... Az angolok szeretik, mert ott csakis minőségi angol termékeket árulnak és nem olcsó sz@rokat. Működése szerteágazó, még pénzügyi része is fan neki (TESCO finance) :D:D:D


A itt nem a kormánytól kell várni a megváltást. Nem ő visz minket a süllyesztőbe, hanem az emberek. Nem látják be ésszel, hogyha magyar termelőtől vesznek, akkor Magyarországot és a magyar embereket támogatják. Nem... inkább megveszi a spanyol paradicsomot, mert annak kilója 10 Ft-tal olcsóbb (ráadásul épp ezért 2x annyit vesz, mint amire szüksége van) és 45 éves korában rákos lesz tőle. Természetesen a szegény ember mindig arra hivatkozik, hogy nem bírja megvenni a magyart, de cigarettára azért mindig futja. Itt nem a TESCO a hibás, mert ha az emberek tudatosan vásárolnak, akkor a tesco "tudatos" élelmiszereket fog árulni... nem olcsó külföldi vackokat. Persze lehet ujjal mutogatni, meg engem lehülyézni, de attól nem lesz jobb. Az emberek a hülyék és ezt az is bizonyítja, hogy a multik adóztatásáért sírtak (jogosan, én is), csak nem értem miért hőbörögtek, hogy akkor árat fog emelni. (A magyar kis- és nagytermelők már régóta adóztatva vannak, azért drágábbak)


Styloo

2011. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jason Becker, mi lenne, ha élnéd az életed és élveznéd ahelyett, hogy minden hülyeség mögött kapcsolatokat és összeesküvéseket látsz? Nevetséges.


Ja és a Tesco angol, nem amerikai.

2011. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!