Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországot...

Szerintetek Magyarországot még meglehet menteni vagy pedig már teljesen felesleges erőltetni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 21:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
70%
A teszkó az ország egyik legnagyobb munkáltatója szal ha kimenne több tízezer ember kerülne utcára... az aztán csodás lenne... think before you say something stupid...
2011. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
61%

22:02-es válaszra reagálva:


Igazad van, bár szerintem Orbánnak (2001-2002-es költségvetés) és Medgyesinek (100 napos program) is volt szerepe a rossz helyzet kialakulásában.

2011. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%
Meg lehetne menteni az országot, csak az emberek nem érdemlik meg.
2011. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

"A teszkó az ország egyik legnagyobb munkáltatója"



Azért kell mielőbb és minél távolabbra kihajtani.

2011. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
68%

Nem, azért nem, mert az emberek mentalitását nem lehet megváltoztatni.


1) A "munkás" aki 200 ezres minimálbért akar, és nem látja be, hogy miért annyit keres, amennyit.

2) Az alanyi jogon minden jár rendszere (túlzottan gondoskodó állam)

3) A kényelemből munkanélküli emberek (Itt gyk-n is volt egy kérdező, aki nem volt hajlandó napi 1 órát utazni a 60ezres munkáért, mert ott volt neki a szoc. segély)

4) Amíg valamit csak azért be akarunk zárni, mert sikeres (lsd Tesco). Elég lenne szabályozni a működését, de nem, mi ledózerolnánk és a helyét behintenénk sóval.

2011. febr. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

ma 00:32


Akikről beszélsz, azok a kommunisták és kádárista nyuggerek, meg néhány életképtelen balfácán.


Nem ők vannak többségben (a gyk-n esetleg, de az országban nem), és idővel egyre kevesebben lesznek.

2011. febr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
73%
Olyan emberből, aki nem dolgozik, pedig tudna, de kihasználja a szociális háló adta lehetőségeket, sajnos elég sok van.
2011. febr. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
48%

Amint a teszkót sikerül kihajtani, minden rendbejön:


http://www.youtube.com/watch?v=MR3_FH0i5JY&feature=player_em..

2011. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:

Én sem gondolom, hogy a teszkót, és társait ki kéne hajtani, de könyörgök ne rettegjünk már ennyire magas fokozaton a multi nélküli világ víziójától. Ahogy látom sokan azt hiszik, hogy a multik nélkül összeomlana a gazdaságunk, munkanélkülivé válna mindenki, és az isten adta népet a totális elszegényedés mélysötét gödrébe zuhanna.


Meg kéne vizsgálni több szemszögből is a dolgokat. Ha a multik egyik pillanatról a másikra eliminálódnának, akkor valóban keletkezne egy űr. Ez az űr egy igény, mely rövidesen generálna kínálatot. A jelenlegi rendszerben ha megszűnnének a multik, akkor a kisebb boltok nem tudnák kiszolgálni a lakosságot, tehát a kis boltokat fejleszteni kellene, ami rövid, és hosszú távon is új munkahelyeket teremtene, és nagyon hamar eljutnánk arra a szintre, hogy a sok-sok kisebb boltból közepes, esetleg nagyobb bolt lenne, akik - könnyen elképzelhető, hogy - összességében még több embert foglalkoztatnának, mint a multinacionális vállalatok.

Ennek egy másik jótékony hatása is lehetne. Ezek a közepes méretű cégek nem nőnének túl nagyra, nem tudnak monopolhelyzetbe kerülni, így a vásárlók, és a munkavállalók érdeke is jobban érvényesülhetne. A jelenlegi helyzet kritikusan rossz, gyakorlatilag a multik ott, és akkor tojnak mindenki fejére, amikor úri kedvük azt tartja.

Másik oldalról a nagyobb vállalatok valóban olcsóbban tudnak működni, így az árakat is lentebb tudnák tartani. Ha a multikat rendesen szabályoznák, akkor nem lenne semmi probléma, de be kell azt is látni, hogy minél nagyobb egy cég, annál nagyobb hatalma, és befolyása (lobbiereje) van, akár a törvényalkotás szintjén is! Persze, hogy az ellenőrzéseknél mindent rendben találnak, egy ekkora cég simán el tud sikálni gyakorlatilag bármit, így minimális esély sincsen a változásra.


Szóval szép dolog ez a multi, nem tartom rossz ötletnek, megvalósíthatatlannak sem, de jelenleg a munkavállaló örül, hogy dolgozhat, (már-már ott tartunk, hogy a munkavállaló fizet, hogy dolgozhasson) a vásárló, hogy vásárolhat, és a minőség prioritása - és ebből kifolyólag értéke - közelít a nullához, ez pedig - akár egészségügyi szempontból is - veszélyes.


A kérdező kérdésére válaszolva: Igen, meg lehetne menteni, de nem fogják, ugyanis az (igazi) hatalmon lévőknek ez nem érdeke, sőt azzal ellentétes.

2011. febr. 11. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:

Leppurd-tól kérdezném:


Kérlek fejtsd ki bővebben, hogy szerinted miért baj az, ha az ember 200 ezres minimálbért szeretne? Nem igazán értettem ezt a pontot a felsoroltakban. Miért ne akarjon az ember 200 ezret keresni, ha a folyamatos áremelések, és a forint romlása miatt a a havi kiadása ennél az összegnél még több is lehet, de a fizetése csak fele, vagy harmada? Akkor szerintem teljesen logikus, hogy többet akar keresni valaki. És a felsoroltak nem a "munkásember" hibájából fakadnak, ő csak szeretne megélni ebben a világban, és esetleg, Uram bocsáss, gyereket is nevelni. Mond meg miért keresnek egyesek havi szinten mondjuk 1 milliót, vagy akár 500 ezret, mások, meg 70 ezret. Te tényleg azt hiszed, hogy egyik ember ennyivel jobb a másiknál? Vagy az ő munkája ennyivel fontosabb? Mert én nem gondolom. Nekem három szakmám van, mindegyiket felsőfokú végzettséggel szereztem. Mégis a fizetésem, még a 100 ezret sem éri el, a hitelem meg egyre több. Hogy miért van hitelem? Mert enélkül nem mehettem volna egyetemre, mert a fizetésem egész eddigi életemben olyan kevés volt, hogy félretenni nem lehet belőle, így ha előrébb akarom vinni az életem, például, hogy otthonom legyen, hitelt kell felvennem. A fizetésem viszont nem változik. Szóval nem mondhatni, hogy szartam a világba, hogy majdcsak lesz valahogy. Tanultam, nem keveset. Mégsem gondolod, hogy megérdemelném a 200ezres fizetést? Akár én, akár bárki más, hasonló helyzetben?

2011. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!