Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, ami a legkevésbé...

Mi az, ami a legkevésbé tetszett a Fidesz elmúlt 9 hónapos politikájában?

Figyelt kérdés
Ha többet is akartok írni, akkor rakjátok őket sorrendbe! Előre kerüljön az, amelyik a legkevésbé tetszik
2011. jan. 31. 14:22
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Blacksword:


Szerintem, ha az állam ezt lehetőségként a kezedbe adta, ugyanolyan joggal vonhatja vissza, itt nem lehet lopásról beszélni. Ha te pénztári tag szeretnél lenni, akkor legyél, de az állam a nyugdíjadat már nem fogja finanszírozni. Az egész sz@r onnan ered, hogy töküres nyugdíjkasszát hagytak ránk az előző rendszerből.

2011. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

52

Oké, ne finanszírozza, de akkor a teljes befizetett nyugdíj menjen annak a manyupnak, akit választok. Nehogy már fizessek a semmiért.

2011. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

10:52 - Bogárkám, jól figyelj most:

1. állambácsi azt a 24%-ot, amit a munkáltató fizet minden dolgozó megnövelt (valós) bruttója után, átnevezte, és az átnevezés következtében elvileg nem jár utána semmiféle ellenszolgáltatás (tehát az állami nyugdíjrendszerben lévőknek sem)

2. ha mégis jár a 24% után szolgáltatás az állami nyugdíjrendszerben lévőknek, de a magánrendszerben lévőknek nem, akkor:

2.1 a magánpénztárban lévőktől ne vonják le és ne rakják bele az állami kasszába

2.2 a magánpénztárban lévőknek fizessék ezt a részt is a magánkasszákba

2011. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 BlackSword ***** válasza:

Nem vagyok a bogárkád!!! OK???


Ok: Legyen 2.2. Én elfogadom... Legyen így, és hagyuk meg mindenkinek a döntési szabadságát...


De azt azért Te sem állíthatod teljes meggyőződéssel, komolyan, hogy a magyar állam jelenleg biztonságosabb garanciákat ad, mint egy pénz alapú pénzintézet... Ők azért mégsem termelnek hiányt, a mi pici államunkkal szemben...

2011. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
14:38 - Nem neked szólt! Másrészt én MARADTAM MAGÁNPÉNZTÁRI TAG! És felháborít, amit az állam csinál.
2011. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Kicsit frissíteném a memóriátokat. A 2009-es gazdasági világválság alatt egy olyan nagyméretű és megbízható bank ment tönkre, ami szinte az egész japán nyugdíjmegtakarításokat kezelte. Egy állam mindig biztosabb forrás, mint egy pénzügyi intézmény (ezért van az, hogy minden cég az állami megbízásokért küzd, mert az likvidebb). Senkit nem akarok meggyőzni melyik a jobb.

Mellesleg hozzátenném, hogy általában magyar államkötvényből szoktak bevásárolni a nyugdíjmegtakarításból, szóval ha tönkremegy Magyarország, akkor így is úgy is buksz. Ne legyél okosabb, dolgoztam ilyen helyen.

2011. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
15:33 - Én is hadd hívjam fel a figyelmedet valamire: Egy olyan állam, amit korrupt vezetők irányítanak, megbízhatatlan, kiszámíthatatlan, minden téren! Magyarország, a 7 vezér forog a sírjaikban...
2011. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Minden ország vezetője korrupt, nem csak Magyarországé :D Nagybátyám Németgországban él 10 éve és ő is tud érdekességeket mondani végkielégítésekről és nem millió HUF-ban, hanem EUR-ban :D:D
2011. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
17:34 - De ott legalább az ember megél, ha dolgozik...
2011. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Ott sem fenékig tejfel az élet. Iszonyatos árak vannak kint (átszámítva 60 ezer forint egy telefonszámla). Annyival jobb, hogy nincs az az állandó mocskolódás, mint itthon. Teljesen más mentalitásúak és nem oda sz@rnak, ahol esznek.
2011. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!