Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki kormányoz szerinted a...

Ki kormányoz szerinted a fidesz után? Maradnak ők?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 01:58
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
12%
Egyértelműen a Nagy Bartos Cs. István fog hatalomra kerüli négy év múlva.
2011. jan. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem maradnak.
2011. jan. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem nem maradnak.

Egyrészt azért, mert elveszítik a népszerűségüket:

1.: hosszútávon elhibázott a gazdaságpolitikájuk, amit a gazdagabb rétegek felismernek

2.: rövidtávon csak a gazdagoknak kedvez a gazdaságpolitikájuk, amit a szegények megtapasztalnak

3.: jogállam-, demokrácia-, alapjogellenes a politikájuk, amit az értelmiség elutasít

4.: autokratikus és fenyegetésre építő a politikájuk, amit a szabadságjogokat tisztelő emberek mindegyike elutasít

Másrészt azért, mert lesz alternatívájuk:

1.: a politikai botrányokon felkapaszkodó LMP

2.: a politikai botrányokon felháborodó értelmiség alkotta szövetség

3.: a szegénység kétségbeejtő helyzetét kihasználó baloldal

A ciklus végére a Fidesz már annyi bűnt el fog követni, hogy a fent nevezett erők vígan szövetségre fognak lépni ellene, és a Jobbik ellen.

Harmadrészt azért, mert az alternatívák minden (legyen az anyagi, szellemi vagy akár erkölcsi) támogatást meg fognak kapni a külföldtől és az értelmiségtől, annak érdekében, hogy véget vessenek a Fidesz ámokfutásának.


Az LMP, egy vagy több baloldali párt és egy nemzeti-liberális-értelmiségi párt fog kormányozni koalícióban.

Két dologban hatalmas konszenzus és együttműködés lesz közöttük:

1.: visszaállítani az alapjogokat, a jogállamiságot és a demokráciát

2.: könyörtelenül elszámoltatni és örökre eltávolítani az előző rezsimet (hagy ne kelljen kifejtenem, hogy ez mit jelent...)


Borzasztó agresszív, félelmetes és véres lesz ez az átmenet, de a Fidesz és a KDNP ezt csak magának köszönheti.


Mi lesz a Jobbikkal? Ez csak rajtuk múlik. Ha támogatni fogják a Fidesz ámokfutását, akkor ők is mennek a levesbe, a jobbikosok vezér nélkül maradnak. Ha csak elhatárolódnak a hatalomtól, akkor a Jobbik egy gyenge 6-7%-os párt lesz. Ha határozottan szembehelyezkednek a hatalommal, és ők is kiállnak az emberi jogok mellett, akkor egy nagyon erős ellenzéki erőként fognak bejutni a Parlamentbe.


Én kb. egy ilyen összetételű országgyűlésre számítok:

- baloldali erők (30%)

- LMP (15%)

- értelmiségiek (15%)

- Jobbik (20%)

- Fidesz-KDNP (20%)


Természetesen a Fidesz-KDNP-frakció képviselői rohamtempóban le fognak cserélődni, mert az előző országgyűlés tagjai közül az összes be lesz börtönözve, vagy ki lesz végezve.


FONTOS: EZ CSAK AZ ÉN ELKÉPZELÉSEM A KÖZELJÖVŐRŐL, NEM SZENTÍRÁS!

2011. jan. 31. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a Jobbik.
2011. jan. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Marad a Fidesz
2011. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%
nem tudom
2011. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha a mai állapotból indulunk ki, amikor is a Fidesz fő kihívója az MSZP, azaz Gyurcsány, akkor valószínűsíthető, hogy marad a Fidesz.


Ha az ellenzék fő erői kicserélődnek, pl. eltűnik az MSZP és a helyére kerül egy új baloldali párt, akkor változik meg gyökeresen a helyzet, és ez a párt esélyes is lehet.

2011. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
Ha egyátalán le lehet majd váltani a fideszt, és nem rendel el a köztársaság leggyorabb töltőtolla ( régi nevén köztársasági elnök) szükségállapotot, akkor...akkor..Akkor nem tudom. Ebből még bármi lehet.
2011. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
dubiis libertas, tőled értelmesebb válaszokhoz szoktam -.-
2011. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

Sven

Oké, komolyabban megfogalmazva:

1: Azt is kétlem, hogy lesznek új választások, mert simán elrendelhetnek szükségállapotot.

2: Ha esetleg mégis lesz, a legvalószínűbb forgatókönyvek, fentről lefelé

- Feles fidesz uralom: a korábbi fidesz szavazók apolitikusak maradnak.

- Mint fentebb, de az mszp-re szavaznak át, következményei a fidesz lassú gyengülése, a kétpártrendszer bebetonozódása.

- mint fentebb, de a jobbikra szavaznak át. Következmény: az mszp 2018-ig megszűnik, vagy apró, 5 százalék körül mozgó pártokra esik, illetve a közvélemény és a közbeszéd radikalizálódik, extrém esetben végleg elszakadunk a nyugattól.

- lmp-mszp koalicó, szűk többséggel Az lmp megszűnik önálló párt lenni, a kdnp sorsára jut.

- Az mszp nyer, feles többséggel. A kétpártrendszer megmarad.



Innentől kezdve jönnek az 1 százalék alatti esélyű variációk


- mszp-lmp-jobbik koalició. Ehhez a fidesznek nagyon komolyan kell hibáznia, de egy ilyen formáció életképtelen lenne, így előrehozott választások lennének 3 éven belül.

- Egy új politikai erő önállóan/valakivel szövetségre lépve hatalomra jut.

- A jobbik kormányra kerül, következményei a párt tervei és retorikája alapján beláthatatlanok.

- az lmp hatalomra kerül: következményei a párt tervei és retorikája alapján beláthatatlanok.



Na, tessék. Csak reggel van, nem ettem még, és volt a francnak kedve ilyen hosszan írni. :)

2011. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!