Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi fog történni, ha a "magyaro...

Yuda kérdése:

Mi fog történni, ha a "magyarok" lesznek kisebbségben a romákkal szemben?

Figyelt kérdés

Annyira szaporodnak a romák,hogy reálisan el lehet képzelni,hogy már csak pár év és a romák lesznek többségben a "magyarokkal" szemben,akkor mi leszünk a kisebbség.

Komoly aggodalmat kelthet,hogy ez a kérdés itt lóg a fejünk felett,hogy van egy nemzetiség,akiknél sikertelenek voltak az eddigi szocializációs kisérletek és még nincs megoldás.Ha így folytatódik,még pár év és a mi fiaink--szó szerint értsétek-a mi fiaink kisebbségben lesznek.


2009. febr. 6. 09:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem, hogy jön ide az általánosítás? Ugyan már nézzenek szét az emberek, 10-ből 9 cigány ezt csinálja. Beleértve a gyerkeiket is, akik a magyar gyerekek uzsonnáit, telefonját, és egyéb dolgait veszik el. Ha szólnak érte, összehívják a rokonságot...Nekem ne mondja senki, hogy nem igaz, mert egy presszóban dolgozom, és nem egy ilyen esetet láttam. Milyen dolog, hogy 1 magyarra 6 cigány támad, csak azért, mert az egyiknek 2 percet kellett volna várni???
2009. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: azért, mert Mo-n le vannak fizetve a cigány-kisebbségi jogvédők meg az ombudsman, hogy a cigányok jogairól meg a rasszista kijelentések megtorlása mellett ágáljanak. állítom, ezek kétszínű majmok ugyanúgy utálják az egész csürhét, mint a nagy átlag. A másik, meghogy Olaszo. megérett arra, hogy felismerje a romaveszélyt, és ne söpörje a szőnyeg alá.
2009. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%
Remélem minnél hamarabb bekövetkezik.
2009. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért ne lehetne általánosítani? Az általános azt jelenti, hogy nagy többségben, leggyakrabban előforduló a vizsgált halmazon belül, ami jelen esetben a cigány népesség. Ezesetben mivel a legtöbb ilyen pesze akad 1-2% kivétel kijelenthető hogy a cigányok nagy általánosságban segélyből 6 gyerekből lopásból stb élnek.
2009. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
7%

:) Én voltam az általánosítás ellenzője. Aki tudja, hogy van kivétel, és ezt az uszítások elkerülése miatt le is írja, az nem általánosít, a feljebb szólók sem.

Annak a pár százaléknak meg kell adni az esélyt- mint mindenkinek, aki ki akar törni, akármilyen nemzetiségű.

2009. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Mitol ne lenne magyar ,aki roma?Sok ember van aki lop,csal es nagycsalados.Koztuk vannak romak is.Talan ha kirekesztesuk nem kezdodne meg mar kisiskolas korban, mondjuk ha a tanitok beszelnek a gyerek nyelvet, lenne viz a hazaikban, magasabb tarsadalmi es gazdasagi szintre juthatnanak. A nem roma munkanelkulieknek mi a saruk?Vagy ok a gazdasagi szar aldozatai?ok mitol inkabb? Bar Magyarorszag a Vilag kozepe, azert mashol emberibben kezelik a kerdest.pl itt Franciaorszagban tobb romat ismerek,akik iskola igazgatok vagy tanarkepzo foiskolan pszichologia tanarok.Van olyan is ,aki segelybol el.Es raadasul vannak arabok is,meg feketek es magyarok!Ez a legnagyobb baj, pont egy ilyen bunko magyar kulfoldi van meg az allamfoi poszton is!Hova es ki elol kell kivonulni?Es ha csak egyszeruen emberkent kezelnenk mindenkit?Hulye otlet?
2009. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Őket nem lehet emberként kezelni, aki úgy viselkedik, mint egy állat, azt semmi nem különbözteti meg az állattól. Aki képes leszúrni kirabolni valakit az a szememben egy állat, egy olyan állat, aki halált érdemelne. Nem értem, miért egyenlőbbek a cigányok, mint bárki más, nem értem, miért kapnak több lehetőséget, támogatást, az, hogy nem élnek ezzel, az is mutatja, hogy mennyire tudatlan barmok. Nem értem, miért nem léphet fel ellenük a rendőrség radikálisabban, miért kell egy rendőrnek rettegnie, ha egy cigányt igazoltatnia kell, nem tudom, miért nem lőheti le azt, aki az életére tör és életveszélyesen megfenyegeti. Forradalom kell, önbíráskodás, mert a mai politikai elit semmit nem tesz, és ha ezt hagyjuk, az ország csak szegényebb lesz, nemzetközi megítélése romlani fog, a magyar lakosság el fog menekülni saját országából.

Üdv.: Egy értelmiségi (sajnálom, hogy pacifistaként ezt az egyetlen utat látom, ez az egyetlen megoldás. De ahogyan Babits írta:

"...Jöjjön a barbárság! jöjjön legalább az igazság

annyi hazugság és elmulatások után!

Jöjjön a lázálom, mely minden bűnt kibeszél majd:

egynek mondja: "Jogok gyáva barátja, remegj!"..."

2009. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A cigány éppen úgy utálja a magyart, mint a magyar a cigányt! S ugyan miért dolgozna, ha a magyar törvények lehetővé teszik, hogy munka nélkül is megéljen. Még a putri előtt a rengeteg csikket sem takarítja el, olyan fáradt - az éjszakai altesti munkától -, ezt látja a gyerek, mert azt nem küldi iskolába, meg van az utánpótlás!
2009. febr. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!