Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok, hogy rengeteg...

Mit szoltok, hogy rengeteg magyar orvos hagyja el Magyarországot? Teljesen megértem őket.

Figyelt kérdés

Én teljesen egyetértek velük. Miért ne menne el, ha kint 8X többet kapnak, mint itthon, mikor kint megbecsülik a munkáját és kint jobbak a munkakörülmények. De ez nem csak rájuk igaz hanem szinte a legtöbb munkakörre.

Itthon tényleg vicc a fizetések. Nekem is van ismerősöm kint és ők is látják s különbséget. Be kell látni, hogy nem éri meg itthon élni.

AZ orvosok nem azért tanul 22-24 évet (8 ált., 4 közép/gim. és még 10-12 év orvosi), hogy ilyen fizetéssel süssék ki a szemét. Meg azért van eléggé nagy felelősségük is.

Az egyik nő megmondta, hogy kint 1 hétvége alatt keres annyit, mint itthon 1 hónapban.

És én is halottam már ilyet ismerősömtől.


Addig senki sem csodálkozzon, hogy miért mennek el, míg nem adják meg azt a fizetést és munkakörülményt, amit nyugaton.

Az orvoslásból nem lehet megélni. Egy kezdő orvos fizetése 90E!!!

Teljesen megértem és egyetértek azokkal a fiatalokkal, aki elmennek. Egyetem után én is el akarok menni. Abban az esetben nem mennék el, ha megadnák azt a fizetést és megbecsülést, mint nyugaton.

Itthon az én szakmám (jövőbeli) nem olyan rossz fizetésű, de kérem, az ember melyiket válassza? Ahol x fizetést kap vagy ahol 4-5X fizetést kap.

Akkor lenne reális, ha az árak is többszöröse lenne kint, mint itt. De nem az. Van, ami annyi, mint itthon, van, ami olcsóbb és van, ami 20% drágább. Nem 200%-al.



És a riport végén volt egy jó kérdés. Melyiket válassza a nővér (ha jól tudom az volt): heti 80 óra 120E itthon vagy 36 óra 600E-ért (és kifizetik a túlórát) külföldön (Hollandia)?


És az ország majd magára vethet, hogy nincs aki ellátása a betegeket. Lehet, előbb kellet volna gondolkodniuk.


És az a megoldás, hogy aki államin tanult az ne mehessen el meg azért találták ki, hogy kényszerrel itt tartsák az orvosokat. Nem, nem az lenne a megoldás, hogy olyan fizetést adunk, amivel lehetne versenyezni a külföldiekkel, hanem, hogy rákényszerítem, hogy itt maradjon azért a fizetésért, amit itt adnak.


Ha az a lehetőség lenne, hogy aki itt tanult az fizesse vissza pl. 10 év alatt a tandíját, sem segítene mert kinti fizetés mellet röhögve visszafizeti. De ezt nem engednék, mert akkor megmaradna az eredeti probléma.


[link]


2011. jan. 24. 11:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

a kevés fizetés mellett


mikor a bunkó cigányok betámolyognak részegen a rendelőbe és randalíroznak és néha még meg is fenyegetik verik az orvost hát én se szívesen rendelnék itt

2011. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

New York az Usa egy drágább része.


"A budapesti árak a New York-i szint 78 százaléka körül vannak, míg a bérek csupán a negyedére rúgnak."



"Budapestet a kelet-közép-európai térség hat fővárosa is megelőzi az átlagos életszínvonal tekintetében – derül ki az UBS most kiadott elemzéséből. Míg az árszínvonal a jelentésben vizsgált térségbeli városok közül csak Moszkvában, Varsóban és Tallinnban (illetve a lakbéreket figyelmen kívül hagyva Ljubljanában) magasabb, mint Budapesten, addig a nettó jövedelmeket alapul véve Prága és Pozsony is megelőz bennünket. Ennek köszönhetően a két mutatót összegző életszínvonal-rangsorban csak a tizenkét térségbeli város alsó középmezőnyébe fért be Budapest."


[link]


"A bérek tekintetében Budapest jelentősen elmarad New Yorktól, ha az amerikai városban 100 százaléknak tekintjük a fizetéseket, Budapesten annak 20 százalékát sem érik el a fizetések. Ebben a tekintetben Bukarest még mögöttünk kullog. Pozsonyt éppen megelőzzük, de a New Yorktól való eltézéssel számítva csak 0,1 százalékponttal."


[link]

2011. jan. 24. 12:52
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Itthon ülő kifele siránkozó gyerekekkel nem érdemes vitába szállni.

Eddig 9 évet dolgoztam külföldön.

Ausztria , Német, Francia, Angol, Holland.

Konyhai kisegítőtől a logisztikusig, targoncáztam, raktáros voltam, betonoztam, gyárba gépbeállító voltam, újságot hordtam, fuvaroztam, kertészkedtem, lakatos voltam, ácsként dolgoztam.

Ne nekem magyarázd meg, hogy kint hogy fizetnek és hogyan lehet megélni belőle. Ti meg csak siránkozzatok itthon mert csak olvastok róla.

Ismétlem minden szakmát jobban fizetnek meg nyugaton.

Az orvos hivatást választ...

2011. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Az orvos hivatást választ..."

De nem csak azért akarja csinálni, mert jó hobbi, hanem meg is akar belőle élni.

2011. jan. 24. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!