Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy semmit nem...

Miért van az, hogy semmit nem ér a magyar egészség ügy? Miért van az, hogy minden orvos mást diagnosztizál?

Figyelt kérdés
Az orvosok olyan megbízhatatlanok,mint a politikusok...Értem én,hogy a jobb orvosok külföldre mennek.De akik itthon vannak miért kapták meg a diplomájukat,ha nem is értik a dolgukat?Vagy csak szarnak az emberre?Pénz beszél?Tényleg idáig jutottunk?Ha leordítom a főorvost,akkor rögtön tud intézkedni eredményes kezelés érdekében...Miért van ez?Megérdemlik a hálapénzt???
2011. júl. 10. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert nem fizetik meg őket. Egy magánorvos bezzeg mindent megtesz a jó sok pénzért.
2011. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De akkor minek tanultak orvosnak?
2011. júl. 10. 12:23
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze kivételek vannak, de én is már találkoztam olyannal -.-. Egy orvoshoz kell bizalom, ők meg simán lerombolják. Egyszerűen jobban meg kéne fizetni őket, és akkor nem lennének ilyenek, senki se szeret kevés pénzért nagyon sokat dolgozni.
2011. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze,én értem,de itt emberi életekről van szó.A nagyim pl egy felelőtlen nővér miatt halt meg,mert fekve etette (előttem),mama félrenyelt és megfulladt.Kizavartak,amikor próbálták újraéleszteni,de ott maradtam hallgatózni,és mondta az egyik nővér a másiknak,hogy a 75%-át félre nyelte.Értesítették a főorvost,akire több,mint 20 percet vártunk,mert hogy neki ebéd szünete volt...Ja és a boncolás eredménye tüdőgyulladás...Ez mi? És rengeteg hasonló orvosi mulasztások.....szép tapasztalataim vannak.
2011. júl. 10. 12:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Én speciel 1 hétig jártam vizsgálatról vizsgálatra 40 fokos lázzal mire egy olyan orvoshoz kerültem, aki tudta mi bajom van.
2011. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én most végig jártam mindent,minden eddig elvégzett vizsgálataim eredménye jó,egészséges vagyok,de nagyon hullik a hajam,és csak írkálják a szteroidokat...amit nem váltok ki,mert az első sem használt...
2011. júl. 10. 12:53
 7/15 anonim ***** válasza:

Mert rengeteg beteg jut egy orvosra. Nincs idejük egyszerűen. Meg erejük sem, mondjuk egy 72 órás ügyelet után. Persze, hogy hibáznak, ha túl vannak hajszolva. Ráadásul nevetséges a fizetés. És nem, nem azért tanultak orvosnak, hogy aztán 90-100 ezer forintért egész nap dolgozzanak.

Normális munkaidő és fizetés sokat segítene a helyzeten. Persze akkor is lennének szar meg felelőtlen orvosok, de jóval kevesebb.

2011. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Túl vannak hajszolva,lehet,hogy kevés a pénz,de a boritékos pénz meg elég szép...Egy műtétnél 10-20-30...ezrek mennek a zsebbe...napi 2 műtét rosszabb esetbe is + 20.000-et hoz.Annyira nem panaszkodnék ebben az esetben.Csak az az undorító,hogy ha az embernek nincs semmi baja,akkor is műteni akarják,pont a hála pénz miatt.(Saját tapasztalat)
2011. júl. 10. 14:45
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért azt is tudomásul kellene venni, hogy a hálapénz az orvosok 10%ánál landol. Pont azok nem kérnek általában semmit, akiknek fontos a beteg egészsége és gyógyulása. Akik meg alapból kiégtek, elegük van mindenből, le sem szarják az embert, azok tartják a markukat.

De nem kellene mindenkit az alapján a 10% alapján megítélni.

Emiatt a baromi nagy közutálat miatt már minden orvosra úgy néznek az emberek, mint egy darab szarra. Szar az eü a politika miatt, és az orvosokon (és minden eü dolgozón) csattan az ostor. Amíg az emberek így állnak az orvosokhoz, nem is nagyon kell javulást várni. És addig sem, míg nem normalizálják a fizetéseket, mert ez így szánalmas.

2011. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerinted hogy kéne állnom az orvosokhoz,amikor engem is számtalanszor félrediagnosztizáltak,a családomban szint úgy,és a mamámnak is egy eü-s dolgozó felelőtlensége miatt kellett meghalnia? Csak annyit tudnak,hogy írogatják ki a hülye gyógyszereiket...tudom,hogy ez a feladatuk,nem puszira járnak hozzájuk a gyógyszerügynökök.Nagyon nagyon kevés az az orvos aki nem fogadja el a hálapénzt...És nem egynél jártam,aki elmondta,hogy tud segíteni,de ára van...akkor??????
2011. júl. 10. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!