Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok, hogy rengeteg...

Mit szoltok, hogy rengeteg magyar orvos hagyja el Magyarországot? Teljesen megértem őket.

Figyelt kérdés

Én teljesen egyetértek velük. Miért ne menne el, ha kint 8X többet kapnak, mint itthon, mikor kint megbecsülik a munkáját és kint jobbak a munkakörülmények. De ez nem csak rájuk igaz hanem szinte a legtöbb munkakörre.

Itthon tényleg vicc a fizetések. Nekem is van ismerősöm kint és ők is látják s különbséget. Be kell látni, hogy nem éri meg itthon élni.

AZ orvosok nem azért tanul 22-24 évet (8 ált., 4 közép/gim. és még 10-12 év orvosi), hogy ilyen fizetéssel süssék ki a szemét. Meg azért van eléggé nagy felelősségük is.

Az egyik nő megmondta, hogy kint 1 hétvége alatt keres annyit, mint itthon 1 hónapban.

És én is halottam már ilyet ismerősömtől.


Addig senki sem csodálkozzon, hogy miért mennek el, míg nem adják meg azt a fizetést és munkakörülményt, amit nyugaton.

Az orvoslásból nem lehet megélni. Egy kezdő orvos fizetése 90E!!!

Teljesen megértem és egyetértek azokkal a fiatalokkal, aki elmennek. Egyetem után én is el akarok menni. Abban az esetben nem mennék el, ha megadnák azt a fizetést és megbecsülést, mint nyugaton.

Itthon az én szakmám (jövőbeli) nem olyan rossz fizetésű, de kérem, az ember melyiket válassza? Ahol x fizetést kap vagy ahol 4-5X fizetést kap.

Akkor lenne reális, ha az árak is többszöröse lenne kint, mint itt. De nem az. Van, ami annyi, mint itthon, van, ami olcsóbb és van, ami 20% drágább. Nem 200%-al.



És a riport végén volt egy jó kérdés. Melyiket válassza a nővér (ha jól tudom az volt): heti 80 óra 120E itthon vagy 36 óra 600E-ért (és kifizetik a túlórát) külföldön (Hollandia)?


És az ország majd magára vethet, hogy nincs aki ellátása a betegeket. Lehet, előbb kellet volna gondolkodniuk.


És az a megoldás, hogy aki államin tanult az ne mehessen el meg azért találták ki, hogy kényszerrel itt tartsák az orvosokat. Nem, nem az lenne a megoldás, hogy olyan fizetést adunk, amivel lehetne versenyezni a külföldiekkel, hanem, hogy rákényszerítem, hogy itt maradjon azért a fizetésért, amit itt adnak.


Ha az a lehetőség lenne, hogy aki itt tanult az fizesse vissza pl. 10 év alatt a tandíját, sem segítene mert kinti fizetés mellet röhögve visszafizeti. De ezt nem engednék, mert akkor megmaradna az eredeti probléma.


[link]


2011. jan. 24. 11:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ott tartunk, hogy ha valaki elmegy orvosnak azt csak hobbi. Családot nem lehet belőle eltartani.
2011. jan. 24. 11:51
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Egy kutyát se lehet lassan eltartani semmilyen fizetésből, ha nincsenek politikus haverjai az embernek. Welcome to Hungary (for a while)!


Nem örülök neki, hogy ennyi (jó) orvos vándorol külföldre, de sajnos megértem őket.

Viszont ha egy mód lenne rá, akkor mielőtt odaadnám nekik a diplomájukat, aláíratnék velük egy szerződést, hogy aki államilag finanszírozottan csinálta az orvosit, vagy fogorvosit, tök mindegy, az szépen ledolgozza itthon a diplomáját és nem megy ki.

Ezzel egyidejűleg persze biztosítanám (akár csendőrrel, tarkólövéssel, tökmindegy), hogy ne támadhassanak rá a férges retkek az orvosokra.

2011. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

Az első és legfontosabb válasz, hogy fogjátok már fel minden szakmát jobban megfizetnek nyugaton, nem csak az orvost.

Egy orvos ne azért menjen orvosnak mert gazdag akar lenni, ez egy hivatás, amit azért csinál valaki mert szereti.

A tűzoltó, a rendőr jól keres? Akkor az a megoldás, hogy égjen le a házad mert külföldön többet adnak azért hogy eloltsam???????? Vagy rohadj bele a kocsidba baleset után???

Kapjunk már a fejünkhöz!!!

Az orvosi nem 10-12 év!!! 10 -12 félév ha szakosítod magad!!

Saját döntése ha el akar menni. Menjen! De tudomásom szerint egy orvos képzése 8-10 millió az adózóknak! (lehet több kevesebb) Ha ki akar menni akkor fizesse vissza.

Nagyon nehéz megcsinálni az orvosit ez nem vita, de ha nem MO-ra fordítja a tudását akkor fizessen.

Elképesztő mennyire csak az orvosokkal foglalkoznak. Az orvosok nem 90 000 keresnek. Egy kisvárosi orvos átlag 2-300 000 ft visz haza nettó. Ha szakosítva van akkor ez 4-500 000ft jelent. A mai Magyarországi keresetekhez mérve ez kb ugyan annyival több mint kint. Azért kint többe kerül az élet, és most nem a kenyérre gondolok. Angliában egy albérlet vagy egy lakás árát nézzétek meg, és annak a fenntartását. S


Sok oldalról vizsgálható ez a kérdés, de a lényeg mindig is az marad, minden szakmára elmondható többet lehet keresni nyugaton. De többe kerül az élet is.

A Napló meg mostanában nagyon elferdíti a tényeket, és nagyon egyoldalúan mutatja be a dolgokat...

2011. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

"Az első és legfontosabb válasz, hogy fogjátok már fel minden szakmát jobban megfizetnek nyugaton, nem csak az orvost."


Soha ne hazudj! Árt az imidzsednek.

2011. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"szépen ledolgozza itthon a diplomáját és nem megy ki. "

És azzal mi a baj ha kint dolgozza le és szépen részletenként visszafizeti.

Ezzel már megint azt érnénk el, hogy rákényszerítjük az embereket az itt maradásra.

Ha itt akarják őket tartani akkor fizessék meg őket, hogy ne legyen csábító nyugat. Csak, hogy ezt nem tudják megvalósítani akkor még nehogy nekik álljon följebb.

2011. jan. 24. 12:14
 6/14 A kérdező kommentje:

""Az első és legfontosabb válasz, hogy fogjátok már fel minden szakmát jobban megfizetnek nyugaton, nem csak az orvost."


Soha ne hazudj! Árt az imidzsednek."

Szerinted csak véletlen, hogy nem csak orvosok hadgyák el az országot.

Mondj valamit amiben itthon jobban fizetnek? (politikus nem ér)

Be kell látni, hogy Magyarország szar megélhetés szempontjából. És ez tény.

2011. jan. 24. 12:16
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha teheti és úgy érzi neki ott jobb lesz: menyjen. De hoznék olyan törvényt, hogy bármely államilag finanszírozott szakon diplomát szerző embernek az első 10 munkával töltött évében legalább 5 évet Magyarországon kell ledolgoznia, különben a költségtérítés összegét köteles megfizetni 5 éven belül, akár törlesztve is. Ezzel kizártam azt is, ha valamiért több évig nem talál munkát.
2011. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Az orvosok nem 90 000 keresnek. Egy kisvárosi orvos átlag 2-300 000 ft visz haza nettó. "

Azért az jó lenne. Egy kezdő orvos 95E-t keres.


"Németország nyugati részén, forintban számolva nettó 640 ezer forintot kapnak kezdetben az orvosok, de ennél több is lehet, adókategóriától függően. Magyarországon ugyanezért a pozícióért havi 97 ezer forint jár, vagyis több mint hatszoros a szorzó"

"A magyar rezidensi fizetésemnek most a tízszeresét keresem, de a három otthoni állásomból, heti 70-80 óra munkával megkeresett pénznek is hazaviszem a négy-ötszörösét" - mondta az [origo]-nak egy két hónapja egy angol nagyvárosban dolgozó orvos. Jelenleg 2700 fontos (931 ezer forint) alapfizetése - mely kiegészülhet a 40 órán felül teljesített túlórák kimondottan magas díjával - helyi összehasonlításban egyáltalán nem számít magasnak, szerinte csak a külföldiek érzik annak. "



[link]


"Sok oldalról vizsgálható ez a kérdés, de a lényeg mindig is az marad, minden szakmára elmondható többet lehet keresni nyugaton. De többe kerül az élet is.

"

A gond, hogy nem teljesen igaz.

Ha a lakhatást kivesszük akkor már nem kerülnek olyan sokba. (30%-kal több)

De ha pesten kapsz egy lakást 100E-ért míg londonban 3-4E-ért az tényleg több. De a fizetést is meg kell nézni. Vajon melyikből lehet jobban kijönni.

De ez a megélhetés dolog, nem olyan, hogy lehet vitázni. Van róla statisztika és mi nem állunk oylan jól.


"A Napló meg mostanában nagyon elferdíti a tényeket, és nagyon egyoldalúan mutatja be a dolgokat...

"

És hogy mutassa be? Nem lehet azt adni, hogy MO.-on jobb az élet, mert akkor lenne ferdítés.


Nekem is van ismerősöm külföldön (anglia) mosogatással meg tud élni. Itthon mikor tudnál ezzel megélni? A takarítónő magasabb beosztás, de még azzal sem.

Másik rokonom meg programozó. Szerinted melyik a jobb Itthon 500E vagy Amerikában 2M ? És ugyanannyiba kerülnek a dolgok mint itthon. A lkás se olyan őrítő. 200E-ért már kapsz normálisat.

És ez Miami.

2011. jan. 24. 12:28
 9/14 A kérdező kommentje:

"hogy bármely államilag finanszírozott szakon diplomát szerző embernek az első 10 munkával töltött évében legalább 5 évet Magyarországon kell ledolgoznia, különben a költségtérítés összegét köteles megfizetni 5 éven belül, akár törlesztve is."

Ez az én szakmámban a képzés díja lebontva 5 évre havi szinten 16E forint. Ezt mennyiből tart kint kifizetni? Még egy év alatt is menne.

2011. jan. 24. 12:31
 10/14 A kérdező kommentje:

És akkor lehetne választani.

Melyik a jobb fizetek Mo.-nak havi 16E. forintottt és tudok félrerakni? Vagy nem fizetek és nem tudok félrerakni vagy ha igen minimálisat?

Ezt az 5 évet úgy lehetne módosítani, hogy annyi idő alatt kell visszafizetni amennyi idő volt a képzés. Tehát fél évente be kell fizetni fél havi képzési díjjat.

2011. jan. 24. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!