Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó vagyok biológiából és...

Jó vagyok biológiából és kémiából, viszont a magyar és a történelem csak hármasra megy. Lehetek így orvos?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogyha lesz elég pontom (duplázással meg is lesz valószínűleg), akkor fel fognak venni, én inkább arra lennék kíváncsi, hogy nem ciki-e, hogy nem vagyok kitűnő? Elég lusta vagyok és jobban szeretem az energiámat a biológiába és a kémiába fektetni (nekem ez hobbi is).
2010. szept. 20. 18:07
 1/5 anonim válasza:
76%
Senki se fogja az egyetemen megkérdezni, hogy kitűnő voltál-e, senkit sem érdekel.Másrészt az orvosin irodalomra nem is lesz szükséged.Szóval miért ne lehetnél?
2010. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vannak olyanok, akik szerint ha az ember nem képes kitűnőre elsajátítani az egész középiskolai anyagot, akkor nem fogja megállni a helyét az egyetemen, sőt szégyellje is magát, mert semmi keresnivalója nincs orvosin.
2010. szept. 20. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
harmadéves orvostanhallgató vagyok, és még csak megse közelítettem a kitűnőt középiskolába. Matekból kettes voltam, magyar 4es, töri 3as, angol 4es... viszont biológia kémia 5ös mindvégig. És felvettek, és semmi okom panaszra, nagyon jók az eredményeim, egy percig sem gondoltam h kibukhatok. Csoporttársaim közül is nagyon sokan kerültek be 2-3as átlaggal, viszont a természettudományi tudásuk meghaladta az átlagot.
2010. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Ez baromság:) Bár azért szerintem nem árt, ha egy orvos tud helyesen írni és normálisan fogalmazni:D De tényleg senkit nem fog érdekelni, hogy milyenek voltak a jegyeid.
2010. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért orvosin többnyire az a jellemző, hogy jeles/kitűnő tanulók jönnek a gimiből. Amúgy van aki full kitűnő volt gimiben, mégis megbukott, míg egy 4-es tanuló simán átment mindenből. De én még nem láttam olyat, hogy valakinek 3-asa (vagy rosszabb) jegye lett volna valamelyik érettségitárgyból...

Valóban vannak olyanok, akik csak azt tanulják, ami őket érdekli (pl. ismerek olyan embert, aki egy adott területből TDK-zik és már cikket is írt, míg más tárgyakból 2-es), míg a többi tárgyból csak azt tanulják, ami a "minimum" szint (azaz, hogy ne bukjon meg).


Amúgy orvosin is vannak magolós tárgyak ( A 3 leginkább "telefonkönyv" tárgy: anatómia, gyógyszertan, mikrobiológia, sőt bizonyos szempontból szinte az összes tárgy: pl. minden betegségnek meg kell tanulni a diagnosztikus kritériumait, gyógyszerezését, azok dozírozását stb.)


A bökkenő ott kezdődik, hogy ha valaki később úgy dönt, hogy a betegellátásban és nem a kutatásban helyezkedik el, akkor bármikor jöhet egy olyan sürgős eset, ami nem kifejezetten az ő szakterülete, de nincs idő/lehetőség telefonálni egy kompetensebb kollégának és ekkor csak arra a tudására hagyatkozhat, ami abból a "lesz@rom, csak legyen meg a kettes" tárgyból származik. Utána pedig magyarázkodhat a bíróságon, ha nem jönnek össze a dolgok.


Megtörtént eset: frissen végzett orvos, aki nőgyógyásznak készült, egy nyáron egy falusi rendelőbe "keveredett", amiben az adott nap ő volt az egyetlen orvos (kórház 30km-es körzetben nincs). És ezen a napon behoztak egy férfit növényvédő mérgezéssel. Ha akkor nem tudta volna, hogy miből mennyit kell adni (pedig az ő munkájához ez a tudás nem kellett), akkor ma nem lenne szakorvos...

2010. szept. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!