Melyik a nehezebb emelt szintű érettségi? Magyar vagy történelem?

Figyelt kérdés
Valamelyiket meg kellene csinálnom májusban, és nem tudom eldönteni, melyik legyen. Melyikre kell többet tanulni, melyik a nehezebb?
2011. szept. 27. 11:11
 1/4 MarySue ***** válasza:
100%

Hát ez elég jó kérdés, mert szerintem nagyon kevés az olyan ember, aki mindkettőt megcsinálta emelt szinten (de ne nekem legyen igazam :D)

Én magyarból megcsináltam először az emeltet, az hármas lett, rohadt nehéz volt. Rájöttem, hogy középszinten simán meglett volna az ötös is, és akkor felvételi pontban is jobban járok, ezért tavaly megcsináltam középszinten is (és büszkén mondhatom el, hogy 90%-os lett :P)

Azt, hogy a történelem milyen, nem tudhatom, de biztos, hogy az emelt nagyon húzós. Én a magyarnál nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz, pedig világ életemben ötös voltam nyelvtanból is, meg irodalomból is, de megszívtam vele rendesen :/

Bár nem kérted, egy tanácsot mégis adnék: tök mindegy, melyiket csinálod, de mérlegeld a helyzetet! Csak akkor menj az emeltre, ha biztos vagy benne, hogy a kisujjadban van az egész tanulnivaló, máskülönben nem jársz jól, és verheted a fejed a falba, hogy "jajjjj, középszinten ment volna 100%-ra is, és akkor jobban jártam volna..."

Bocsi, hogy hosszú lett, és remélem nem veszed kioktatásnak, csak én már átestem ezen, nem is olyan régen.

22/L

2011. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
78%
Véleményem szerint a történelem könnyebb, de ez relatív, kinek hogy.
2011. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mpviky válasza:
78%
szerintem az irodalom nehezebb, de ez emberfüggő!
2011. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Már van középszintű mindkettőből, leérettségiztem, csak a továbbtanulás miatt kéne még plusz pont, és ha meglenne a 30%, akkor jövőre még több pontot kapnék érte, úgy tudom. A közepek meg 65 és 75 százalékosak, szóval nem sokat veszíthetek elméletileg.:D Egy emelt németem már van (76%), de középszintű nyelvvizsgám is.

2011. szept. 29. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!