Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz az emeltszintű...

Nagyon nehéz az emeltszintű magyar érettségi? Egyáltalán megéri emelt szinten éretségizni magyarból?

Figyelt kérdés
Ma a magyar tanárommal beszéltünk erről órán, hogy ki mi akar lenni és,hogy miből szeretne érettségizni.Én azt feleltem a kérdésére, hogy magyarból szeretnék emelt szinten érettségizni. De ő le akar erről beszélni, mert szerinte nem megyek vele sokra. Meg nem tudnám végig csinálni, de én egyébként kitűnő tanuló vagyok és ha én nem tudom meg csinálni akkor ki tudja? És nem tudom, hogy akkor most mit csináljak? Ugyanis a jogi pályán szeretnék elindulni, és ott nagyon fontos a magyar és a történelem.
2010. máj. 28. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, mert rohadtul szubjektív. Ha nem tetszik a javítótanárnak amit írtál, húzhatod le a wc-n az egészet. Jogi pálya meg... Hát te tudod, de annyi jogászpalánta végez évente, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Másrészről meg hova kell a jogi pályára emelt magyar? Max a pont miatt, amúgy meg semmi értelme. Akkor már inkább az emelt töri.

Én még gondolkoznék egy keveset ezen a dolgon, hogy megéri-e...

2010. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha jó tanuló vagy megtudod csinálni.Ilyen hülyeséget hogy lebeszél róla..ha akarod csináld meg főleg ha jó képességű vagy.Jogászból való igaz hogy sok van de én azt mondom mindenki döntse el hova meg aztán úgyis kiedrül mi lesz belőle.
2010. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
hova megy aztán úgyis kiderül*
2010. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem azért akar lebeszélni, mert ügyetlennek tart, hanme mert nagyon szubjektív. vmit pl dícsérsz, vagy bírálsz és nem ért veled egyet a javítótanár, akkor máris ugrik a pont... a töri ennél sokkal objektívebb, és több kar van-a jogon kívül-ami elfogadja. ezt gondold át.
2010. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az emelt szintu magyar a legnehezebb,ha az osszehasonlitast nezzuk..sztem ne probalkozz vele.az meg,h kituno vagy,nem jelent semmit. az emelt magyarhoz rengeteget kell olvasni,plusz a hatterismeretek miatt egy kis tori sem art..nem javaslom.
2012. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

az emelt magyar érettsegihez a helyesírás nélkülözhetetlen.Ez (amennyire látom)neked nem igazán megy. pl nem meg csinálni,hanem megcsinálni..


az,h kitűnő vagy,nem feltétlenül jelenti azt,h tényleg jó is vagy.Na meg az sem mindegy,hogy milyen erőssègű iskolába jársz,ugyanis gimi és gimi között is hatalmas különbségek vannak..

2012. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!