Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! A kormány eddigi...

Bumbi02 kérdése:

Fideszesek! A kormány eddigi munkájában mit találtok jónak?

Figyelt kérdés
Mivel tegnap olyan sok Fideszes volt, és még büszkélkedtek vele mennyien vannak, kiváncsi lennék az ő véleményükre, miszerint a kormány eddigi törvényei, lépései, tervei közt mit tartanak pozitivnak és miért. És csak a kérdésre válaszoljatok.
2011. jan. 5. 17:25
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

de akkor hozták volna be törvénybe azt h aki akar átléphet államiba, nem kell ehhez zsarolni az embert, ha nem lenne ez a zsarolás h 14 hónapig az állam elveszi az ember pénzét, akkor elhiheted hogy anyám se lépett volna ki.


Olyan kevés embert talán mégsem érint, ha akkora "lyukat" tud "ütni".


kb 400-500 ezer embert..(csak mivel ezek minimum 5 millió t keresnek, ezért kijön a 300 milliárd, számold ki hogy átlag 7,5 milliót keresnek, mer vna aki épp 5öt, de van aki mondjuk 20at is...) ez a 10 millióhoz képest nem olyan sok.. főleg ahhoz a 3 millió mnyp-shez képest kevés akiknek a pénzéből lesz ez finanszirozva.


igen, néhány olyan jelentéktelen újság mint a New York Times, a FInancial Times, Reuters és társaik írtak csak rólunk (csak h a nagyobbakat emlitsem), plusz a németek, franciák, luxemburgiak,csehek kritizáltak, valamint maga Brüsszel, tehát lényegében az Eu.. igen, csak tipikus ballib szokás szerint mielőtt áldoztam volna Feri oltárán még kicsit hazudtam is.... ezért irtma hogy a kérdésre válaszoljatok, ne pedig személyeskedjetek, nekem is menne,...

2011. jan. 5. 18:39
 22/51 anonim ***** válasza:
88%

Mindent!


Láttál te már olyan Fradi-drukkert, aki szerint a Fradi bármikor is rosszul focizott?!?

2011. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
64%

Fideszesek,nekem is lenne egy kérdésem!!Orbán apátok mikorra tűzte ki a koronázási ceremóniát?És vajon saját magát koronázza királlyá,vagy valamelyik se..nyalója teszi a fejére a koronát?

Ja,és írjátok már meg,hogy a parlamentbe pontosan hol ültök!!Mert ezzel a politikával csak az ért egyet,aki nyalja a zsírosbödönt,nem pedig az,aki viszi bele az anyagot...

Pl miért csökkentik az adójóváírást 12.000 ft-ra?Miért nem csökkentik az üzemanyag adóját?2008-ban pont ők mondták,hogy csökkenteni kell...És még sorolhatnám...Ez a médiatörvény mire jó?Milyen jogon veszik el az emberek évek óta gyűjtögetett pénzét,amit a magánnyugdíjba fizetett?

2011. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Láttál te már olyan Fradi-drukkert, aki szerint a Fradi bármikor is rosszul focizott?!?


Nem vagyok Fradi drukker, de ha én szurkolok egy csapatnak elismerem ha szarul játszott... :)

2011. jan. 5. 18:49
 25/51 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező

Az amerikai meg angol sajtó pont nem érdekel mert a az ott élő emberek 90%-a azt sem tudja hol van Magyarország. (A liverpooliak tavaly a Debrecent román kiscsapatnak nevezték a Liverpool Times vagy valami ilyesmi újságban). És egyébként ez a mi országunk és ne más mondja meg hogy mit csinálhatunk. Felőlem írhatnak minden szépet úgysem jó soha semmi mindenkinek. Az amit meg írtál hogy a 16%-os szja az évi 5 milliós fizetés fölött jár csak az hülyeség. Nővérem 220 ezret keres (vagy is annyit kap meg alapból úgy 320 ezer a fizetése) és ő is jól jön ki ebből. Ha kiszámolod ez sehol sincs 5 millió ft.

2011. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

félreértettél, a 16%os adókulcs azoknak kedvez akik 5 millió felett kerestek (tehát a 32%os adókulcsba estek) ...számold ki kb fél millióan keresnek 5 millió felett. számoljunk akkor csak 5 millióvla, de ez eléggé minimalizált számolás


évente 5 milliót keres 500 000 ember és 32%ot adóznak..

5 000 000 x 500 000 x 0,32= 800 000 000 000 ha jól számolom.

mostantól nem 32%ot hanem a felét fogják adózni, ergo 400 milliárd hiány keletkezik.. pedig még csak ugy számoltam h csak 5 milliót keres mindenki aki 32%ot adózott eddig, de valljuk be tudunk olyanokról is h havonta keresnek 2 milliót...

2011. jan. 5. 18:58
 27/51 anonim ***** válasza:
76%

Nos, én nem vagyok Fideszes, de elmondanám a véleményem a kormány eddigi munkájáról. Az a kormányunk nagy baja, hogy bár vannak jó ötleteik, megkontrázzák valami butasággal, és így negatív lesz a megítélés. Mondok néhány példát:

-Vegyük a közoktatási törvénytervezetet. A természettudományos érettségivel egyetértek, mert nevetséges, hogy le lehet érettségizni konkrét természettudományos tudás nélkül, és, hogy 3 humán és 1 reál a kötelező érettségi. Van pár természettudományos tantárgy, a legtöbből vicc a középszintű érettségi. Viszont megfejelték ezzel a "két emeltes" badarsággal. Tavasszal érettségiztem, most orvosira járok, és bevallom, tavasszal nem tudtam volna lerakni két emeltet, mert nem álltam olyan szintén kémiából, egy bőven elég volt. A 60 órás közmunka csak hab a tortán.

- Vagy a magánnyugdíjpénztár. Megszüntették, hogy kötelező legyen, ez pozitív, de gyakorlatilag megfélemlítik az embereket, hogy lépjenek át.

- Megadta a kettős állampolgárságot, ami szintén jó, és ideje volt már, erre lerontják az összképet ezzel a médiatörvénnyel (ami munkahely elvesztéssel jár a közmédiumoknál dolgozó emberek 2/3-ának, de erről persze nem beszélnek).

Szóval, ami pozitívumot elérnének, rögtön lerontják. Valamint rontja a kormányzat összképét, hogy nagyon arrogánsan viselkednek. Aki nézi a parlamenti közvetítéseket, az tudja, hogy ha valamelyik ellenzéki párt kritizálja a kormányt (itt most a nem kötekedő kritikáról beszélek, hanem az építőről), nagyon arrogánsan szólnak vissza. Rendben, hogy a parlamenti helyek kétharmadát ők foglalják el, de attól még nem kell lekezelni az ellenzéki pártokat.

2011. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

na végre jött normális válasz is.


én a természettudományival se értek igazán egyet, mert kémia,biosz,fizika, mind olyan tantárgy hogy valaki vagy érti, vagy sose fogja megérteni.. ( a biosznak a biokémia része az ien többi része magolható) tehát nem magolható tantárgyak, fizika annak rémálom aki már matekból se jó..

a kettős állampolgárság is olyan dolog hogy szép dolog, csak nem akkor kellett volna eröltetni, hanem megvárták volna a kormányváltást, a kampányidöszak végét - akkor msot nem lenne ilyen törvény hogy a szlovákiai magyarok elvesztik ottani állampolgárságukat - és akkor hozzák meg.. ahhoz képest hogy válságban vagyunk, az első intézkedések mind ilyenek voltak. trianon emléknap,kettős állampolgárság és hasonlóak.. válságban amikor beköszön egy új kormány szerintem egyből rendet kell rakni.. nem pedig fél évig semmi..meg jó lenne a kettős állampolgárság is, h ha nem adna szavazati jogot, mert mért szavazzon olyan az én sorsomról aki itt se lakik?

2011. jan. 5. 19:12
 29/51 anonim ***** válasza:
50%
Igazság szerint eddig is szavazhatott az a magyar, aki nem itt lakik, hanem mondjuk Amerikában, Angliában stb., tehát szerintem ez már nem oszt, nem szoroz, más kérdés, hogy az egész rendszer mennyire jó (mármint, hogy külföldön élő szavazhat), mert az megkérdőjelezhető. A természettudományos érettségihez még annyit fűznék hozzá, hogy ott a földrajz, ami középszinten az egyik legkönnyebb érettségi, ráadásul csak két éves tantárgy. A biokémia tényleg talán a legnehezebb biológiában, bár középszinten nagyon alap szinten kérdező, szóval megtanulható, ha valaki akarja. Nálunk nagy probléma volt, hogy csak ketten érettségiztünk természettudományos tárgyból, és szét voltak verve az órák, mert senkit sem érdekelt, hisz nem érettségi tantárgy. Talán ezt is hivatott megakadályozni ez a törvény.
2011. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
igen nálunk is ugyanez van, nem lehet figyelni, tanitani kémián biologián fizikán mer 2-3an tanulnak belőle tovább... amugy igen, nálunk is a földrajz az alibi tantárgy, de szerintem felesleges, akkor már inkább bevezetném mindenhova a jogi és gazdasági alapismereteket, óraként,és abból kelljen, ne ugy menjen ki ember a középiskolából hogy azt se tudja mennyit és miért kell adóznia...amerikából azok szavazhattak akik magyar állampolgárok csak éppen külföldön tartózkodott.. (kiment pár hónapot dolgozni hasonlók..)
2011. jan. 5. 19:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!