Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz hozzá, hogy megszav...

Mit szólsz hozzá, hogy megszavazták, hogy a nők 40 év után nyugdíjba vonulhatnak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 16:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
98%

Mellesleg hozzáteszem, hogy igen, régen nagyrészt kapcsolatok kérdése volt, hogy ki mehetett egyetemre, de azért egy jó 15 éve már nagyon butának kell lenni ahhoz, hogy ne jusson be az ember egyetemre (= aki annyira buta, hogy még ezt a szintet sem üti meg, annak nem értem, miért járna korábban nyugdíj:).

Valószínűsíthető hogy most nem azok készülnek nyugdíjba vonulni, akik butaságuk miatt nem mentek egyetemre..Valamint még annyit tennék hozzá hogy valaki buta nem buta, 40év fizikai(és persze szellemi) munka után elfárad...nem az intelligencia szint jár a nyugdíj, hanem a ledolgozott évek után, szerencsére.

Én is irodista vagyok, tudom hogy nagy a stressz, megfájdul a szemem a számítógéptől stb. De régen iskolás koromban dolgoztam gyárban és hozzá sem hasonlítható, egy nap alatt fáj a lábad, kezed, derekad, hétvégére majd meghalsz(pedig én csak 18éves voltam!). És ez 40éven keresztül? Akikkel együtt dolgoztam általános iskolát végzett nők voltak, mégsem neveztem volna őket butának! Nem az iskolai végzettségen múlik a butaság.

2010. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
96%
Aki legálisan ledolgozott 40 évet, az megérdemli a pihenést!
2010. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Na végülis utolsónál a pont, de sajnos ma már egy csomóan úgy járnak, hogy csak feketemelóból tudnak megélni, hiába lenne meg az a 40 év
2010. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
82%

A 76 %-os, tegnap 01:19-kor válaszolónak. Számolj utána: Ha valaki 8. osztály után ment robotolni, a mostani nyugdíjrendszer szerint hány éves munkaviszonya lenne? Feltételezzük most, hogy mindenki legális, bejelentett munkavállaló. Aztán számoljuk ki, hogy egy diplomásnak ugyanannál az életkornál hány év munkaviszonya van? 8-9 évvel később kezdett el dolgozni, mint azok, akik nem rendelkeznek felsőfokú végzettséggel. Én ezért értek egyet a munkaviszony utáni nyugdíjazással. Nem mindegy, hogy valaki 14, 17, 18, esetleg 22-23 évesen kezd melózni. 65 éves korig a legelsőnek van 51 éves, az utolsónak 42-43 éves munkaviszonya. És nem mindegy, milyen munkával kereste a kenyerét. Mert azért valljuk be, hogy aki diplomásként megy nyugdíjba, magasabb összegre számíthat, mint a többiek. Félreértés ne essék, nem irigylem senkitől, hiszen tanult érte, de ez a fizetésén is látszott. Nem irigylek senkitől egy fillért sem, de a 40 évvel mindenki jobban jár, mint a 65 éves korhatárral.

És igenis a férfiaknak is számolják ledolgozott évek alapján.

2010. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen ledolgozott éves legyen, mert "alkotói szabadság", személyi pihenő; 5 év alatt szerzi meg a BSc-t, 30 éves koráig tanul stb.. okok miatt kihasználható a rendszer.


Munkaévek alapján legyen!

2010. dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 01:35

Egyik rokonomnak sincs mega 40év munkaviszony,mert neki nem számít bele valami.Nem tudm mi,mert annyira nem érdekelt,hogy megjegyezzem,de a szolgálati ideje több mint 41,5 év,a munkaviszonya pedig nincs meg a 40év.Még nincs pontsan kiszámolva,de ~fél év kell még a nyugdíjig neki.

2010. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!