Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz már Euró Magyarorsz...

Mikor lesz már Euró Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én cikinek tartom hogy a szlovákok hamarabb bevezették pedig jobban elvoltak maradva az elején mint mi.
2010. dec. 15. 18:08
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
67%
Baracsi Attila.: Nem vagyok olyan biztos abban,hogy ha nálunk is bevezetnék az euro-t, akkor itt is annyit keresnénk,mint egy átlag német,vagy osztrák,inkább ugyanannyit,mint most,csak euroban számolva!Az euroval fizető országok között is jelentősek a külömbségek a fizetések-nyugdíjak tekintetében,szerintem az euro talán csak a nemzetközi kereskedelemnek tehetne jót.
2010. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
31%
Az euró szerintem nagyon fontos jelképe az Európai Közösségnek.
2010. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
51%

És ha euró lenne vajon mennyire szólnának bele még jobban abba a munkába amit most az MNB birtokol?

Jó lenne az? +/-3% -os sávot tartani ha beledöglünk is...

2010. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
61%

15:37


"Magyarok is voltak olyan helyzetben mint a görögök"


A közelében se voltunk egy olyan helyzetnek. Egyszerűen nem tudod, mi megy Görögországban és milyenek a középtávú kilátásaik.


"Nem állandó és ez nem jó."


Ez értelmetlenség.


"Mikor nemrég folyamatosan elkezdett erősödni a frank azt mondták hogy majd a svájci állam gyengíteni fogja mert árt az exportjuknak hát azóta sem változott sokat ,mert nekik így is jó."


Nagyon sokáig gyengítették, aztán felhagytak vele, mert nem csinálhatják a végtelenségig.


"A svájciak jól csinálták sosem szóltak bele semmibe"


Ezt is rosszul tudod.


"nem csatlakoztak semmibe és ezért ilyen stabil most"


Most egy jót ellentmondtál magadnak.

2010. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Olvassátok végig ,egy kicsit hosszúra sikerült.


Ne idéz tőlem ,és elemezd ki ,mert ez egy baromság!Így nem az a lényeg jön le belőle amit akartam mondani ,ez olyan mint ,ha azt írnám ,hogy pl ha egy gyógyszerről beszélek "A legveszélyesebb anyag az emberi szervezetben, de szerencsére csak a rák keltő anyagokra" Te meg ki idézed "A legveszélyesebb anyag az emberi szervezetben" ,és utána odaírod pl Ez egy nagyon veszélyes gyógyszer !

A magyarok voltak a görögök cipőjében ,nem tudom hol voltál ,még a CNN is kijött ,mikor Magyarország államcsőd közelébe került ,és hitelt vett fel.Az angol rokonaim ugyan úgy hallották mint mi a görögökről ,és az írekről ,és ne legyünk annyira elképedve és fikázuk az Uniót,ha ott gondok vannak ,itt is az volt ,sőt ,ha nem segítetek volna még mindig az lenne .Egy hasonlat van két szervezet az egyik gyenge a másik erős .Jön egy vírus a gyenge egyből elkapja és ki is jön rajta az erős is elkapja de valamennyire leküzdi de fokozatosan gyengíti a vírus elment, A gyenge szervezet gyógyszert kap és meg gyógyul de még maradtak utóhatások a gyenge szervezeten pl köhögés az erős ami az volt ,gyenge lett ,és kijött rajta a betegség keki is adnak gyógyszert és ő is lefogja küzdeni ,és ismét olyan erős lesz mint volt ,és van egy harmadik szervezet ahol a vírus végzet pusztítást ugyan ,de nem gyengítette úgy le !(Remélem értitek hogy mi mit szimbolizál).

Azt írtam ,hogy a svájciak jól csinálták ,mert a legelejétől kezedbe nem is csatlakoztak semmibe ,és stabil a helyzetük jó a megítélésük ,de aki nem kockáztat sosem nyerhet d,e igaz sosem bukhat semmin sokat .Mi sok rossz döntést hoztunk mindig rossz oldalhoz csatlakoztunk(történelem ami elmúlt és tanulni kell belőle).Nem véletlenül vannak minimum követelmények amiket el kell érni mielőtt csatlakozhatnánk az Eurózónához ,hogy nehogy többet ártson a gazdaságnak mint amennyit használ!Lehet ,hogy ha euró lesz,nem lesz a magyar fizetés egy német fizetéssel egyenlő de ha Magyarország teljesíti a követelményeket jobb lesz az ország megítélése az Európai Unióban és esetleg egyenlő rangúként fognak minket is kezelni és nem úgy mint egy olyan országot aki mindig kullog a sor végén ,és Magyarország azért nem vezette be még az eurót ,mert nem tudta ,mert a követelmények túl magasak számunkra ellenben Anglia betudná, de ha őszinte akarok lenni akkor csak azért nem mert konzervatívak. Ha egy ország fizető értéke magas ,és stabil ,az nem baj ,sőt az jó ,ha viszonylag alacsony, de stabil az sem gond ,viszont ,ha van egy pénz ami naponta az euróhoz képest 5-10 forinttal változik naponta az egyáltalán nem jó m,ert az azt jelenti hogy instabil magas az infláció!Én emlékszem amikor 100 forint még jó pénz volt és 10 forintért vettem egy 10 kg-os görögdinnyét még fiatal koromban ,alig tudtam haza vinni .Ma 10 forint mire elég?!(ere aki mindig szeret kielemezni az most nyugodton válaszolhat rá)Nem tudom mitől romlott le a pénz ennyire ,mert nem is érdekkelt ,most igen tehát ha valaki tudja az leírhatja részletesen.Az igazság nekem még az sem lenne olyan nagy baj ha nem lenne Euró de én nagyon sajnálom hogy így értéktelenedik a pénz ,és hogy nagyon nagy a differencia napról napra a valuta érfolyamain ,és úgy gondolom ,ha esetleg euró lenne az jót tenne miután az európai unió összekapta magát és ismét stabillá válik.

2010. dec. 17. 16:36
 26/46 anonim ***** válasza:
68%

16:36


"A magyarok voltak a görögök cipőjében ,nem tudom hol voltál ,még a CNN is kijött"


Nem az a kérdés, hogy kijött-e a szíenen, hanem az a kérdés, hogy mennyi a külső adósság, mennyi a ktgvetés adóssága, mennyi a kötvények hozama, mik a növekedési kilátások, mennyi az áht hiánya, meg pl. hogy mekkora a lakosság teherbírása, tud-e az ország független monetáris pol.t folytatni és így tovább. Magyarország nincs a görögökéhez hasonló helyzetben. Mert nem az a lényeg, hogy hova megy ki a szíenen, hanem a számok a lényegesek. Neked valószínűleg fogalmad sincs a számokról, nem is tudod, mi a jelentésük. De nem baj, legalább nem vagy döntési pozícióban, nem árthatsz :))


"ha van egy pénz ami naponta az euróhoz képest 5-10 forinttal változik naponta az egyáltalán nem jó"


Meséld el az amerikaiaknak, az angoloknak, svájciaknak stb., hogy most nekik valójában nem jó :))))


"m,ert az azt jelenti hogy instabil magas az infláció!"


Marad a jó tanácsom: tessék utánanézni a témának, amiről észt próbálsz osztani. Tessék elmenni egy könyvesboltba vagy könyvtárba, kivenni egy bevezető tankönyvet, aztán művelődni.

2010. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

52 százalékos te tényleg hülye vagy!:D

megmondtam hogy ne részleteket emelj ki, van nem tudom ,nem tudsz olvasni és nyugodtan elmehetnél ellenzéknek nyugodtan mert olyan dolgokat tudsz írni aminek semmi köze sincsen a dolgokhoz de csak azért is mondod a magadét ráadásul pont az ellentétét és ráadásul f@szságokat.

Az ilyen hülyék miatt akik nem tudnak semmit csak okoskodni tudnak de semmi konkrétat nem tud mondani van ilyen állapotba az ország ahonnan a 14 éves lányom el akar menni mert reménytelenek tartja és már lassan én is így gondolom!

2010. dec. 17. 17:33
 28/46 zanatkornel ***** válasza:
37%

Nos végigolvasva a vitát ismét írnék. Én nem fogok idézgetni, egyenesen sorról sorra fogom elemezni, amit írtál kedves kérdező. Szerintem most rosszabb a helyzet, mint a Gyurcsány-Bajnai időszakban (nem mintha szimpatizálnék velük, és nem vagyok szakmai elemző sem, sőt számokat se láttam), mivel munkahely egy darabbal se lett több, az államadósság még mindig hatalmas (bár fél év alatt senki nem tesz csodát) nincsen egyszerűen terv rá, hogy mit fogunk termelni, hanem csak annyi az állam forrása, hogy nyesi a multikat, a polgárokat. Leminősítették kicsiny országunkat, amivel hamarosan a sírba visz minket a globalista világ. Az eu szerencse, hogy ugrott erre a Magyar válság témára, mert azért legyünk őszinték miből élne az Unió, ha nem az ilyen helyzetek kihasználásából? Szépen vedd fel a hitelt, majd 10× annyit fizetsz vissza. Szóval nem kell elhinni, hogy az EU a jótündér, az Unió ugyanolyan globalista szervezet, ami a kis országok hitelezéséből, valamint az eurózónából él. Mert ha Budapest helyett Párizs, Berlin, vagy Brüsszel bocsátja ki a hivatalos hazai fizetőeszközt, akkor abból nem kis nyereség származik. Svájc: szerintem elvetette a sulykot az, aki pont európa bankbirodalmát hozta példának. Mikor volt Svájc háborúba, mikor lépett katonai vagy gazdasági szervezetbe? Svájc azért lett alapítva, hogy ott őrizhesse minden multimilliomos a pénzét (le lehet hörögni engem, hogy Svájc nem Izrael idején alakult, hanem jóval hamarabb, de minden korszakba voltak rettentő pénzes emberek). Szerintem egy országot a gazdasági térségben tartózkodó riválisaival kéne összehasonlítani, nem Németországgal vagy a franciákkal. A lengyelek, szlovákok, csehek, szlovének, sőt egyre jobban hiszem, hogy a románok is a mi gazdasági térségünkbe tartoznak. Mind-mind lehagytak minket exportba, pedig egy ország nem főként a belkereskedelemből élt. Kedves vitapartner szerintem Fideszes politikusnak megállnád a helyed annyira fényezed az országot, amikor igenis ki kell mondani nem csak volt azon a soron hazánk gazdasága, mint a görögöké, hanem SZINTE most is ez lenne a helyzet. Pótcselekvést csinál a kormány nem pedig intézkedéseket nekem ez olyannak tűnik, mintha egy csónakkal a vadvizeken lennénk, és ahelyett, hogy a part felé vennénk az irányt céltalanul kapálózunk a vadvízről a simába. Itt nem változik semmi mindenki jobb, ha az eszébe vési, mert ilyen üres intézkedésekkel, mint a kereskedelmi és távközlési szféra megadóztatása nem leszünk kint a sárból. Ugye mindenki rasszistázta a Jobbikot, nem azt mondom, hogy mindenben egyet értek, mert függetlenül írok. De azért hadd nyissam fel a szemeket ez nem egyenlő az "adóztassuk meg a multikat" című rettegett jobbikos javaslattal? ja igen és szeretnék még egy kételyt eloszlatni attól, hogy van 0,1%-os GDP növekedés (nem pontos adat lehet okosítani, ha 52%-os ennyire nagy szaki a számokba) attól nem lehet minősíteni jónak a kormányt, mert azt a nyereséget vagy az Audi létszámnövelése okozza, vagy egyéb multik jobb negyedéve. És az audis létszámnövelés se a kormány műve (szerintem) de majd a nagy Narancsfanok megmondják.

ui: Nem akarok senkinek okosítani, ez személyes vélemény, és 52%-os ne idézgess tőlem légyszíves, hanem ilyen formába írd meg a véleményed hozzáfűzésemről, bár nekem aztán mindegy

Bocs, hogy hosszú voltam, remélem kielégítő volt válaszom!

2010. dec. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
37%

jaja, ezek az idézgetősek nekem is a kedvenceim, kiragadnak egy mondatot, és annak az ellenkezőjét megmagyarázzák:)

én is jártam már így (most függetlenül a kérdéstől ...)

2010. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
37%

Az idézgetés jó módszer. Ált nincs infótorzulás vele ha jól csinálod.


Az MNB munkájába így beleszólnak minden fronton, hát még ha az MNB Eurót nyomtatna...

2010. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!