Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz már Euró Magyarorsz...

Mikor lesz már Euró Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én cikinek tartom hogy a szlovákok hamarabb bevezették pedig jobban elvoltak maradva az elején mint mi.
2010. dec. 15. 18:08
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
79%
isten ments --- tudod te mi lenne itt???
2010. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Anglia azért nem cseréli le a fizető eszközét ,mert a font erősebb mint az euró.A többi felsorolt ország fizető eszköze meg elég stabil.Ne hozzuk fel példának az Angolok fontját a mi forintunkkal szemben ,mert nekünk igen is jól jönne!Az Euró még mindig sokkal stabilabb mint a Forint.És nekem nem tök mindegy ,hogy forintunk ,vagy eurónk van e ,mert sokat szoktam menni Németországba és Franciaországban is, és nem mindegy hogy ,az egyik nap 1 euró 270 ,de másik nap meg 285 ,a harmadik nap 282 ,a negyedik nap 287- A családommal Devizában vagyunk eladósodva ,akkor vetünk fel a svájci frank alapú hitelt mikor 150 forint volt kb egy frank, ha Euró lett volna nekünk akkor is rosszabbul jártunk volna csak nem ekkora mértékben.Szlovákiában azért tudták előbb bevezetni az eurót ,mert tejesítetek az összes feltételt ami dicsérendő ,és én tudom hogy befogják az eurót vezetni itthon is, mert a magyar gazdaság nem elég ellátó nézzük meg a boltokban a megvesszük a szlovák tejet mert olcsóbb 30 forinttal ,de még Románia ,Csehország,és Lengyelország is hamarabb be fogják vezetni mint mi, de én reménykedem hogy nem így lesz ,és már 2014-2015 be lesz vezetve.
2010. dec. 15. 19:22
 13/46 anonim ***** válasza:
41%
lesz abból 2050 is, na meg most ugye az USA dolláron gondolkodnak, és sztem is több ráció van benne
2010. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
51%

Remélem soha, az euró egy marhaság. A németek előbb-utóbb visszahozzák a márkát, akkor aztán fuccs az eurónak.


"Én cikinek tartom hogy a szlovákok hamarabb bevezették pedig jobban elvoltak maradva az elején mint mi."


Rá is b*sztak rendesen! Nem kell irigyelni őket, nincs miért. El vannak most is maradva mögöttünk. Mese a tátrai tigrisről.

2010. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
69%
bizony! mire mi oda jutnánk, az euro értelmesebb országai már mind kiszállnak !!
2010. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
87%

az egyik szlovák forgatókönyv szerint lehet visszatérnek a koronához

Koszovóban és Montenegróban is euró van-lehet én vagyok a nemnormális hogy nem irigylem őket?

2010. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 zanatkornel ***** válasza:
100%

A Szlovákok most visszavezetik a koronát, hatalmas gazdasági visszaesésüknek köszönhető. Magyarország alá sorolták, pedig azt hittem, hogy alattunk már nincs lépcsőfok. Rettentő hamar bedől egy olyan valuta, melyet több ország alkot, főleg olyanok, mint Görögország, Írország ahol köztudottan nem gyártásból/termelésből élnek, hanem bankokból (lásd Írek) valamint unió támogatásokból kezdeményezett építkezésből (lásd Görögök). És ugye Szlovákia is ebbe a sorba tartozik, viszont náluk folyik gyártás, csak eléggé instabil iparágba. Igaz az autóiparból hatalmas országgá lehet kinőni magunkat (lásd Németország, Japán), de egy válságnál drasztikusan csökken az autóvásárlás, és hiába a szlovákok hatalmas vágtatása, az euróval való "villogása" most visszacsapódtak, és ők lesznek azok, akik már nem kapnak uniós mentőövet zónatagságuk ellenére...

Magyarországra semmiképpen nem kell euró, mivel instabil fizetőeszköz, ráadásul ha mégis bevezetnék, mindennek emelkedne az ára, és csökkenne fizetésünk reál értéke.

2010. dec. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
61%

19:22


"Anglia azért nem cseréli le a fizető eszközét ,mert a font erősebb mint az euró."


Pont fordítva. Az angoloknak nagy szerencséjük van, hogy a válság idején a font rengeteget gyengülhetett az euróhoz képest. Görögország és Spanyolország abban megy tönkre, hogy nem tehették meg ugyanezt, mert nincs saját valutájuk, amit gyengíthettek volna az euróhoz képest, helyreállítva a versenyképességüket. Egyszerűen pont az ellenkezőjét mondod a tényeknek. 2006 végén egy font 1,5 eurót ért, 2009 elejére a font 1,05 euróig zuhant be.


"Ne hozzuk fel példának az Angolok fontját a mi forintunkkal szemben ,mert nekünk igen is jól jönne!"


Valóban jól jönne az exportunknak, hiszen a font rengeteget gyengült a forinthoz képest a válság idején. Magyarország sajnos a devizahitelesek miatt nem teheti meg, hogy hagyja leértékelődni a forintot, pedig az lehet, hogy jól jönne.


"És nekem nem tök mindegy ,hogy forintunk ,vagy eurónk van e,mert sokat szoktam menni Németországba és Franciaországban is, és nem mindegy hogy ,az egyik nap 1 euró 270 ,de másik nap meg 285 ,a harmadik nap 282 ,a negyedik nap 287-"


Csakhogy a te turistaútjaidnál fontosabb, hogy pl. versenyképes legyen a magyar export. Hogy ne kerüljünk olyan bajba, mint a görögök.


"A családommal Devizában vagyunk eladósodva ,akkor vetünk fel a svájci frank alapú hitelt mikor 150 forint volt kb egy frank, ha Euró lett volna nekünk akkor is rosszabbul jártunk volna csak nem ekkora mértékben."


Attól függ, mikorhoz képest. Az elmúlt években sok időszak volt, amikor erősebb volt a forint a mostaninál, meg sok időszak, amikor gyengébb. Egyszerűen értelmetlen azt állítani, hogy a forint gyengébb és kész. Mikor milyen.


"én tudom hogy befogják az eurót vezetni itthon is"


2020-2024. Addigra remélhetőleg széthullik az eurozóna.


"mert a magyar gazdaság nem elég ellátó"


Mi van?


Arról van szó, hogy te megtanultad az újságból, hogy az euró az valamiért nagyon menő dolog, és most ehhez keresed az érveket. A legalapvetőbb gazdasági összefüggéseket és tényeket viszont nem ismered.

2010. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
84%
Addig örülj, amig nincs € Magyarorszagon! De ha azt szeretned, hogy egyharmadara csökkenjen a bankban levö penzed erteke - akkor varj egy kicsit. Remeljük, hamarosan összeomlik az egesz euros penzrendszer!
2010. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Magyarok is voltak olyan helyzetben mint a görögök a válság legelején mikor államcsődél riogtak minket, és ugyan úgy globális hír volt pont úgy mint a görögök.Az tény hogy vannak mellék hatásai az eurónak,A másik az utolsó előtti írt olyan hogy nem mindig volt gyenge a forint volt olyan amikor erősebb volt meg olyan amikor gyengébb hát ez a baj! Nem állandó és ez nem jó.Mikor nemrég folyamatosan elkezdett erősödni a frank azt mondták hogy majd a svájci állam gyengíteni fogja mert árt az exportjuknak hát azóta sem változott sokat ,mert nekik így is jó.A svájciak jól csinálták sosem szóltak bele semmibe nem csatlakoztak semmibe és ezért ilyen stabil most de mi sajnos nem így csináltuk és nincs ilyen hátterünk sajnos.
2010. dec. 16. 15:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!