Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki úgy véli, hogy az LMP az...

Aki úgy véli, hogy az LMP az SZDSZ ből alakult meg, mire alapozza ezt a feltételezését?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 21:59
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Nyílván nincs meg hozzá az értelmi szinted másképp nem védenél egy olyan ,,izmust" ami több fővel csökkentette a magyarságot mint amennyi áldozata volt a kommunizmusnak...


Miért nőtt meg az öngyilkosok, kivándorlók, gyermektelen családok száma? Erre adj egy normális választ te gyökér!

2010. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

"Nyílván nincs meg hozzá az értelmi szinted másképp nem védenél egy olyan ,,izmust" ami több fővel csökkentette a magyarságot mint amennyi áldozata volt a kommunizmusnak...


Miért nőtt meg az öngyilkosok, kivándorlók, gyermektelen családok száma? Erre adj egy normális választ te gyökér!"


Szerintem a te értelmi szinteddel van probléma te kis hülye. Azt gondolod, hogy mert naponta meglátogatod a kuruc.infot mindjárt jártas vagy szakpolitikai kérdésekben, de tévedsz. Pont arról volt szó , hogy az LMP nem liberális párt, egyébként meg ezek a demagóg sz@rságok öcsém nagyon szánalmasak. Menj inkább kukákat borogatni az andrássyra ahhoz legalább értesz. :D

Egyébként meg b@szkikám húzz a vérbe ha nem tudsz normálisan beszélni gyökér.

2010. dec. 11. 21:24
 23/44 anonim ***** válasza:

20:30


"Egyébként meg biztos vagyok benne, hogy a jobbikra is szavaztak volt szdsz, illetve volt mszp szimpatizánsok"


A Jobbik-szavazóbázisának kb. 2/3-át kiábrándult szocik teszik ki. SZDSZ-esek valószínűleg kisebb arányban szavaztak át a Jobbikra, ők az LMP felé léptek tovább.


"egy pártot nem a szavazóbázisa képezi le, hanem a programjuk"


Ez majdnem akkora politológiai tévedés, mintha leszögeznéd, hogy márpedig a tárgyak fölfelé esnek, meg van örökmozgó.


"De gondolom te egyet értesz azzal, hogy a fidesznek pl abszolút nem volt kidolgozott programja, minek is neki, egyrészt nehogy már számon lehessen kérni, másrészt meg úgyis tudjuk, hogy mit csinált 1998 és 2002 között."


A Fidesznek volt programja, egy ugyanolyan hangzatos, üres, unalmas szöveg, mint a többi pártprogram. Egy jól megírt programból egyébként mindig annyira hiányoznak a konkrétumok, hogy nem lehet számon kérni. Az pedig tény, hogy a Fidesz vonzereje főleg az 1998-2002-es kormányzati teljesítményre épült.


"Hát itt az eredménye....."


Értem, hogy utálod a kormányt, de ez nem érv, hanem egyéni lelki probléma.


A politika egy objektív téma, sajátos logikája van, lehetséges vele kapcsolatban az érvelés. Csak ha ezt a logikát nem érted, akkor marad a sóhajtozás meg a lelkizés.

2010. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Látom nem mersz választ adni...így mész te szavazni? Tisztában vagy egyáltalán a dolgokkal?
2010. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

Látom nem mersz választ adni...így mész te szavazni? Tisztában vagy egyáltalán a dolgokkal?

Gondolhatod, hogy nem csak veled foglalkozom.


"egy pártot nem a szavazóbázisa képezi le, hanem a programjuk, illetve az, vagy azok a politikai ideológiák aminek a mentén mozognak."

Talán ha végigolvasnád, és nem csak kiragadnál részleteket, akkor valszeg lenne értelme.


Nagyon is hibás az a feltételezés miszerint a szavazóbázis képezi le a pártot. Szerintem pont fordítva van. A párt vonzza azokat az embereket, akik az adott párt ideológiájával, szemléletével azonosulni tudnak. Nem a nyúl viszi a puskát.

Nem értek egyet azzal, hogy egy program akkor jó , hogyha nem tartalmaz részleteket, illetve nincs kidolgozva. Szerintem pont ezzel a hagyománnyal kellene szakítani. Magyarországon azért eladhatók ezek az olcsó propagandák, és ez az iszonyatos populizmus, mert nincs politikai kultúra. Negyven év szocializmus eléggé betett ennek a dolognak.

Egyébként meg merek válaszolni, és a konzekvencia az, hogy te éppen fordítva gondolkodsz mint kellene. Ha egy párt azt tartja szem előtt, hogy a potenciális szavazóbázisuk mire ugrik, mit szeretne hallani azt nevezik populizmusnak. Ez hazánkban már már hagyománnyá vált, de normális helyzetben ennek nem így kéne lennie.

2010. dec. 12. 14:12
 26/44 anonim ***** válasza:
Jó látom megint nem a kérdésre válaszoltál, inkább nem erőltetem. :)
2010. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Nem igazán volt kérdés se.
2010. dec. 12. 14:51
 28/44 anonim ***** válasza:

14:12


"Nagyon is hibás az a feltételezés miszerint a szavazóbázis képezi le a pártot."


Nem is "leképezi". Leképezni a fényképezőgép szokta az előtte lévő látványt. Vagy a fénymásológép "képez le" egy szöveget. A politika nem mechanikusan működik.


"A párt vonzza azokat az embereket, akik az adott párt ideológiájával, szemléletével azonosulni tudnak."


Így volt ez valamikor a 19. században, de jó lenne megérteni, hogy most a 21. században élünk, most néppártok vannak, melyek konglomerátumjellegűek. Minden nagyobb párt érdekcsoportok összetett együttese, a szavazótáboruk pedig több rétegből tevődik össze. Különféle indítékai vannak az egyes csoportoknak, hogy miért egy bizonyos párt mellett állnak. Ezért egy nagy pártnak nincs egy ideológiája vagy egy programja, ami vonzerőt gyakorolna.


De ennél is fontosabb, hogy Magyarországon a politikában két ún. "oldal" van, melyek nem ideológiai, hanem törzsi alapon szerveződtek. A törzsi pártoknak egyáltalán nem kell ideológia, mert a törzsi szerveződés történeti alapú.


"Nem értek egyet azzal, hogy egy program akkor jó , hogyha nem tartalmaz részleteket, illetve nincs kidolgozva."


Lehet egyet nem érteni, de attól még ez a szabály. Magyarországon nem létezik értelmiség, illetve ami van helyette, az kritikán aluli. Nem tudnak értelmesen beszélni semmiről, csak a fikázást és a seggnyalást ismerik, e két üzemmód között ingadoznak. Ha egy pártnak konkrét programja lenne, azt ízekre "kritizálnák" (fikáznák). Ezért alap, hogy senkinek ne legyen konkrét programja, és akkor nem fogják fikázni a retardált magyar értelmiségiek a minősíthetetlen magyar sajtóban.


"Magyarországon azért eladhatók ezek az olcsó propagandák, és ez az iszonyatos populizmus, mert nincs politikai kultúra."


Az olcsó populizmus mindenhol eladható, mert ilyen az emberi természet. Olvass egy kis Le Bont. Vagy akár Arisztotelészt.


"Ha egy párt azt tartja szem előtt, hogy a potenciális szavazóbázisuk mire ugrik, mit szeretne hallani azt nevezik populizmusnak."


Nem, a populizmus jelentése teljesen más. A jelenség, amiről beszélsz, a demokrácia normális működésmódja az 1945 utáni korszakban.


Csak azért tűnik újdonságnak vagy abnormitásnak sokak számára, mert az emberek valami rettenetes mértékben nem olvasnak. Amikre itt te panaszkodsz, azokat már a 60-as, 70-es években rég leírták nyugaton.


"normális helyzetben ennek nem így kéne lennie"


Nem lehet normális helyzetnek nevezni azt, amire sehol sincs példa. Egyszerűen utópista módon gondolkodsz amiatt, hogy kb. 50-100 évvel le van maradva a demokráciáról alkotott felfogásod a valóságtól. Gondolom, ez is a szocializmus öröksége.

2010. dec. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Én nem éltem a 60-as 70-es években nyugaton. :D De sehol máshol sem. Még a 80-as években sem....
2010. dec. 13. 16:29
 30/44 A kérdező kommentje:
Najó a nyolcvanas évek végén már igen, csak nem nyugaton.
2010. dec. 13. 16:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!