Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki úgy véli, hogy az LMP az...

Aki úgy véli, hogy az LMP az SZDSZ ből alakult meg, mire alapozza ezt a feltételezését?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 21:59
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Az szdsz szabadpiac hívő volt. Mindig is a neoliberális gazdaságpolitikát tartotta kívánatosnak. Ha felmész a honlapjukra, vagy megnézel egy kettő parlamenti felszólalást, akkor majd észreveszed te is. Az emberi jogi értelemben vett liberális hozzáállás, illetve az osztogató, segélyező politika nem ugyanaz. Nyilván nem olvastad a roma kiáltványukat, amiben leszögezik nem egyszer, hogy a segély a munkától, illetve a gyermekek iskolába járásától függ. Politikai elemzők mondták nem én, hogy nemcsak az szdsz-ből, de az mdf-ből, sőt a kiábrándult mszp szimpatizánsok közül is kerültek kerültek ki lmp szavazók. Tehát nyilván jobb , illetve baloldali beállítottságú emberek is szavaztak az LMP-re. Én úgy gondolom, az LMP politikailag nem az szdsz alternatívája. A parlamenti felszólalásaik alapján is ez a konzekvencia. Pl. meglehetősen rossznak tartják a tőkefedezeti rendszert, nem egyszer szólaltak fel a vidékfejlesztés ügyében, a helyi termelőket támogatnák, aztán ott van a közösségi közlekedés, a multik helyzetének szabályozása, a spekulációs adó ötlete. (Ami véleményem szerint sokkal célravezetőbb mint a jelenlegi bankadó stb...)

Persze mindez csak elméletben igaz, de a kommunikációjuk, illetve a programjuk nem arra enged következtetni, hogy bármiféle ideológiai öröklésmenet lenne az szdsz-szel. Az LMP egy európai értelemben vett zöldpárt, ami Magyarországon még nem volt sose, ezért nem húzható rá egyetlen séma sem az elmúlt 20 év pártjai közül.

2010. dec. 11. 11:20
 12/44 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a kérdezővel!
2010. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Végre valaki egyetért.:D
2010. dec. 11. 11:36
 14/44 anonim ***** válasza:
90%

TE IDIÓTA..


A HÍRTV MUTATTA BE HOGY KARÁCSONY GERGELY AZ SZDSZ SAJTÓFŐNÖKE VOLT ÉS EZT MAGA K.G IS BEVALOTTA..

2010. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

"A HÍRTV MUTATTA BE HOGY KARÁCSONY GERGELY AZ SZDSZ SAJTÓFŐNÖKE VOLT ÉS EZT MAGA K.G IS BEVALOTTA.."

remek! Morvai Krisztina meg az MSZP kormánynak szakértett :)

na és?

2010. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
88%
Mindig is foglalkoztatott hogy miért is olyan jók a korrupt és gyenge liberális rendszerek. Látom itt sok olyan LMP-s (Magyar Liberalista Párt) válaszoló van aki tudna válaszolni...Bár akkor sme kaptam egyértelmű és értelmes választ mikor SZDSZ-est kérdeztem...
2010. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

"LMP-s (Magyar Liberalista Párt)"

ha már hülyeséget irkálsz legalább írd le rendesen -.-

2010. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

"Mindig is foglalkoztatott hogy miért is olyan jók a korrupt és gyenge liberális rendszerek. Látom itt sok olyan LMP-s (Magyar Liberalista Párt) válaszoló van aki tudna válaszolni...Bár akkor sme kaptam egyértelmű és értelmes választ mikor SZDSZ-est kérdeztem..."


Ezt úgy ahogy van nem tudom értelmezni. :D

2010. dec. 11. 16:30
 19/44 anonim ***** válasza:

11:20


"Az szdsz szabadpiac hívő volt. Mindig is a neoliberális gazdaságpolitikát tartotta kívánatosnak."


1) Az SZDSZ egyik irányzata tartotta SZAVAKBAN kívánatosnak a neolib gazdpolt, de TETTEKBEN sohasem képviselték.


2) Nem volt az egész szdsz "szabadpiac-hívő". Egy kisebb csoport volt az a párton belül. Nem ismered a pártot, de azért beszélsz róla... szép dolog.


"Ha felmész a honlapjukra, vagy megnézel egy kettő parlamenti felszólalást, akkor majd észreveszed te is."


Ne szórakozz már. Te minden propagandának bedőlsz?


"Az emberi jogi értelemben vett liberális hozzáállás, illetve az osztogató, segélyező politika nem ugyanaz."


Nem, mert osztogatni uszítás és gyűlölet nélkül is lehet.


"Nyilván nem olvastad a roma kiáltványukat, amiben leszögezik nem egyszer, hogy a segély a munkától, illetve a gyermekek iskolába járásától függ."


1994-98-ban még erőteljesen az alanyi jogok mellett kardoskodtak. Aztán 2006 után lett hirtelen fontos nekik a "hatékonyság", ahogy a párton belüli erőviszonyok változtak.


"Politikai elemzők mondták nem én, hogy nemcsak az szdsz-ből, de az mdf-ből, sőt a kiábrándult mszp szimpatizánsok közül is kerültek kerültek ki lmp szavazók."


Igen, csak éppen az MDF ekkor már jó ideje az MSZP-SZDSZ egyik kihelyezett tagozata volt, az MSZP-nek pedig voltak liberális szavazói, akiktől nem állt távol az SZDSZ. A legtöbben pedig a volt SZDSZ-esek szavaztak az LMP-re. Elég ennek bizonyításához megnézni a térképeket: ahol az SZDSZ erős volt, ott lett erős az LMP is. Pl. Budapest belső kerületeiben és Óbudán.


"Tehát nyilván jobb , illetve baloldali beállítottságú emberek is szavaztak az LMP-re."


Igen, minden három balosra juthatott kezdetben egy jobbos. Ma már tisztább a kép, csak a baloldaliak maradtak, az LMP egyértelműen balliberális párt.


"Én úgy gondolom, az LMP politikailag nem az szdsz alternatívája."


Hát nem is alternatívája, mert a politikai térképen ugyanazt a helyet foglalja, szóval helyettesítője, nem alternatívája :))


"a kommunikációjuk, illetve a programjuk nem arra enged következtetni, hogy bármiféle ideológiai öröklésmenet lenne az szdsz-szel"


A programból "következtetsz"? Meg a kommunikációból? A Télapóban és a fogtündérben is hiszel?

2010. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

"Nyilván nem olvastad a roma kiáltványukat, amiben leszögezik nem egyszer, hogy a segély a munkától, illetve a gyermekek iskolába járásától függ." Ezt az LMP re írtam.

Egyébként meg biztos vagyok benne, hogy a jobbikra is szavaztak volt szdsz, illetve volt mszp szimpatizánsok, mint ahogy a fideszre is voksoltak korábbi szoci szavazók ergo egy pártot nem a szavazóbázisa képezi le, hanem a programjuk, illetve az, vagy azok a politikai ideológiák aminek a mentén mozognak.

Egyébként meg a programból lehet, és kell következtetni egy pártnál,mert azt lehet SZÁMON KÉRNI, ez nem hiszékenységre, vagy naivitásra utal, hanem jelenleg ebből lehet kiindulni. De gondolom te egyet értesz azzal, hogy a fidesznek pl abszolút nem volt kidolgozott programja, minek is neki, egyrészt nehogy már számon lehessen kérni, másrészt meg úgyis tudjuk, hogy mit csinált 1998 és 2002 között. Hát itt az eredménye.....

2010. dec. 11. 20:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!