Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki emlékszik még erre? EU...

Ki emlékszik még erre? EU csatlakozás?

Figyelt kérdés

Jól emlékszem. Nagypapám még élt, sehol nem volt még az Unió és nagyon jól emlékszem, hogy, mint földműves gazdálkodónak megvolt mindene. Gépek, föld, temérdek háziállat, terülj terülj asztalkám. Semmi anyagi vagy termelési gondja nem volt az öregnek, független volt, mindene megvolt és az unokáinak is adni tudott mindig, mert dolgozott és munkájának gyümölcse is volt. Akkor még szó volt elméletben a csatlakozásról, pedzegették páran, hogy fel fogják vetni a témát. Aztán eljött a nap, amikor a média mindenhol(csak) szponzorálta a szabadság és válaszhatóság nevében az EU csatlakozást. Egyetlen józan vitaműsor a fő adókon nem volt arról, ami korrekten elmondta volna, hogy pro és kontra, tulajdonképpen mire szavazunk?!


Egyetlen eldugott kis műsort láttam, ahol meghívtak egy öreget és tőle hallottam elöször, hogy a csatlakozás után mi fog bekövetkezni a magyar gazdaságban, minek mi lesz a menete és, hogy tönkremegy a mezőgazdaság. Elmondta a lépéseket és a miérteket is. Aki tájékozódik, még emlékezhet is arra, hogy ki mondta meg azt, ami jelenleg van. Rengeteg más videoanyagban többen is elmondták, mondják ma is. Érdekes, hogy fő műsor időben soha egyetlen szó nem esik mindezekről, melyekkel talán emlékeztetni lehetne a honatyákat arra, hogy anno kit is hü..éztek le (elnézést), hogy butaságokat beszél az illető,tehát, hogy akkor Ők mit favorizáltak és ma kinek is lett igaza? Talán elő kellene venni ezeket a videoanyagokat és egy egy eldugott műsor anyagot és szembesíteni a politikusokat az utólagosan bebizonyosodott valóságról. Persze őket nem érdekli és a népet sem, hogy bekajálták a hazugságokat. Nevet csak azért nem írok, mert előítélet lenne belőle, így meg lehet józanul mérlegelni, emlékezni. Tény, hogy teljesen jó is lehetne az EU, ha valóban betartanák azt, amiről az elején szó volt és nem volna ilyen manipulatív, pazarló a működésének mechanizmusa. VAgy nem generálhatnának ilyen vállságokat, hogy aztán meg mi szívjunk az Ő jólétük miatt. MA üresek az ólak, egy tyúk sincs már a faluban és kihalt az udvar. Talán valami gond van a látásommal? És a Tv mondja az igazat? VAgy más a helyzet a falvakban és a nagyvárosokban? Mit gondoltok a témáról? Ki mire emlékszik? De most komolyan.


2010. dec. 2. 07:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Már a csatlakozás előtt lerohasztották a mezőgazdaságot!
2010. dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

http://www.youtube.com/watch?v=qbNHvRrYYl0


Nem őt láttad a TV-ben?


Ő Rácz Sándor, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnöke.


Rendes nagyon az öreg, én ismerem is őt. Néha elbeszélgetek vele a Magyarok Házában, ahol gyakran megtalálható.

2010. dec. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Én arra emlékszem, hogy drágább volt a kenyér, a a zöldség, a hús, a tej. Arra emlékszem, hogy útlevél és hosszú várakozás kellett ahhoz, hogy átmehessek Ausztriába. Arra emlékszem, hogy gyakorlatilag lehetetlen volt elmenni Angliába dolgozni. És arra is emlékszem, hogy a MIÉP hevesen ellenezte a csatlakozást, és ez minden nap benne volt a TV-ben. Én jól jártam. Bocsi!
2010. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

"Én arra emlékszem, hogy drágább volt a kenyér, a a zöldség, a hús, a tej."

Nem emlekszem arra,hogy dragabb lett volna a kenyer meg a hus,de arra igen,hogy memvolt ennyi ehetetlen szemet aru a polcokon,nemvolt ennyi lehetetlen betarthatatlan,csak horribilis raforditassal elerheto EU szab szabvany!

2010. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A mezőgazdaság a 90-es évek elején volt mélyponton, a te személyes emlékeidtől függetlenül.
2010. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2004-ben csatlakoztunk, emlekeim szerint.
2010. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
74%

Fiatalon a nagypapámmal együtt trágyáztunk, szántottam, vetettem, arattam, kapáltam a szőlőt, szalonnát sütöttem a tanyán. Emlékszem, hogy olyan sok és jóminőségű étel volt az asztalon, hogy csak na! Rendszeresen ettünk hízott kacsamályat......

Már 31 éve "városi" vagyok, de jól tudom mi a falusi munka. Hihetetlen, hogy mindig vannak a neten olyan emberek, aki olyan témában szólnak hozzá, akiknek fogalmuk sem lehet arról, amit írnak. Ismerem a falusi és városi életet is. És régebben kb 15 éve is még! messze jobb volt az életszínvonal. Átéltem, ott volta, ültem a lovon, kergettem a tyúkot az udvaron, meg a kacsát, meg a libát, meg itattam a teheneket, figyeltem a tej fejését a tehénből. Ettől nem tartom magamat hősnek, de olyanról van fogalmam, amiről a most születőknek és tizenéveseknek összehasonlítási alapja sem lehet. Nagyon be vagyunk csapva és nem hiszem el, hogy ilyen "előnyökkel" kellene, hogy járjon csak az Unió. Félreértés ne essék! Az Unionak is vannak, lehetnének jobb előnyei is, de nem így. Olyan érzésem van egy minden lehetőségekkel megáldott földön, hogy valami, valaki nem akarja, hogy az lehessen az ország, amire meg vannak a lehetőségeink. És ez több mint bosszantó.

Itt lakom Kaposváron és az egyetlen magyar cukorgyár szagát még szagolhatom. Az ott dolgozók meséltek ezt azt, hogy mire is lennénk képesek, ha az Unio nem szabályozta volna le a cukorgyártást és a többi. Gyerekek. A csatlakozás előtt nem erről volt szó, nem így, nem ezt ígérték.

2010. dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
kacsamájat. bocs elírás!
2010. dec. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
figyeltem a tehén fejését. :-)) Ha találtok még ilyet bocs, a tartalomra figyeljetek. :-))))
2010. dec. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az EU Gondolata szép volt!A lényege az Európai országok összefogása ,és egy erős uniót alkotnak együtt ,ami szembeszállhat a többi nagyhatalmakkal szemben ,és a tagállamok segítenek egymásnak a fejlődésben, és az előre haladásban(ez egy szép gondolat),az Eu az elején nem volt több mint egy apró kis szövetség ,ami azt a célt szolgálta hogy a majdani Unió alapító tagállama közötti kereskedelmi kedvezmények.Azt kellet volna hogy amint megalapult az unió nem egyből a terjeszkedés lett volna a cél hanem a nagymértékű közös fejlesztések stb majd apránként felvenni az új tagállamokat azért ,hogy az unió tagállamai közösen fejlesszék az új tagállamokat, hogy felhozták az Unió szintjére (ha így lett volna nem lenének ekkora különbségek a mai unió tagállami között) ,és így tovább felvenni a tagállamokat.Kezdetben az Unió két ötletet vetetek fel, a francia oldalról ,egy laza unió a német oldalról ,egy olyan unió ami egyesíti egész európát, a mai unó szerintem a kettő közötti.Ha jól csinálták volna akkor a válság is másképpen hatott volna az EU-ra.Még egy dolog az hogy a polcok tele vannak sok vacak külföldi áruval arról NEM az EU tehet!Mert pl Anglia is az EU tagállamai között van és én ott voltam egy évig csak azok a termékek voltak külföldiek amit Anglia földjein nem lehetett megtermelni kivétel természetesen pl francia borok,sajtok......stb a Hazai termelők meg áruk az állam feladatai.Van egy nagyon egyszerű példám van egy magyar alma és egy osztrák árban közel megegyeznek (nem is értem miért) de a magyar alma mire a kirakatok polcaira kerülnek addigra inkább almalé lesz belőle míg az osztrák alma továbbra is szép marad mert vigyáztak rá a szállításnál.Ezen csak mi magyarok tudunk változtatni és hogy a minőséget támogassuk a tömeggyártás és kontármunka között pl(útjavítás,Útépítés,a magyar vállalkozok új célja az lenne hogy hosszútávú minőséggel végzett munkával szerzet vagyon szerzet és hogy ne az legyen a cél hogy minél több pénzt minél több munkával ami a minőség rovására lesz írva majd a cég feloszlik és nem lehet őket a későbbiekben felelősségre vonni a kontár munka miatt.Sok mindent lehet az állam illetve az EU sőt a világ számlájára írni,de csak gondoljunk bele hogy ha más lett volna a magyar hétköznapi emberek hozzá állása ,és gondolkozása.Ez az én véleményem lehet lepontozni, vagy egyetértetek a lényeg hogy mindenki először a saját háza tálján nézzen körbe és ha az rendben van akkor kezdjen csak másokat szidni pl zavar ha kosz van az utcán a buszmeóálokban Ne szemetelj nyáron nyírd le a füvet ,télen lapátold el a havat ,és ne rongáld meg azt amit megcsinált más(az Máv pl vonat megálló helyek),máris tettél valamit ,hogy szebbé tedd az országot(a környezeted)!
2010. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!