Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért nem...

Az ellenzékiek miért nem értékelik, hogy a kormánypárti szavazók nehéz körülmények közt is kitartanak Orbán Viktor mellett?

Figyelt kérdés
Ezt hívják úgy, hogy hűség, kiátartás az értékrendünk mellett. Ők ezt nem ismerik, mindig hátbaszúrták egymást választások után, most is ez a szélhámos Magyar Péter körül gyülekeznek komolyabb ideológiai meggyőződés és közösségi érzés nélkül. Kb olyan ez, mint a Morrisons, ahová mindenféle embert összefúj a szél. Én büszkén kitartok a saját poltikai közösségem mellett infláció és brüsszeli lejáratókampányok ellenére is. Hajrá Orbán Viktor! Hajrá Magyarország!

okt. 24. 22:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
Azért arra kíváncsi lennék, miből áll az az értékrend, ami a fidesz kormányra kerülése óta változatlan, amihez lehet hűségesnek lenni?
okt. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

#11, neked miért nem jó, hogy mindenben elsők vagyunk? A németekre köröket verünk, még kanyarban is előzünk. Ott már egyébként sincs internet, fűtés sincs, a kisnyugdíjas virágcserépből és mécsesből csinál minikályhát, hogy fél fokkal melegebb legyen a házában, mert gáz sincs. A terrorista migránsok egyébként is már megerőszakoltak ott mindenkit, kétszer. Konkrétan ide menekülnek onnan az echte németek.


Ezeket mind bemondta a TV, úgyhogy biztos igaz!

okt. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 BécsiFehér ***** válasza:
81%

#3: "Arra a pártra kell szavazni, ami a te életedet megkönnyíti."

Néhai nagybátyám, aki disszidensként Hollandiában élte le élete nagyobb részét mondta: "Mi napi szinten nem politizálunk, úgy vesszük, hogy akik "fent" vannak, azoknak az a dolguk, hogy nekünk "lent" jó legyen. Eszerint tudjuk, kire kell szavazni, amikor eljön az ideje.

okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 BécsiFehér ***** válasza:
88%

"most is ez a szélhámos Magyar Péter körül gyülekeznek komolyabb ideológiai meggyőződés és közösségi érzés nélkül."

Akkor azt ajánlom, nézz meg egy TISZA Pártos rendezvényt, pl. az október 23.-án tartottat.

okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
Én értékelem, elismerem, hogy agyhalottak.
okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 2*Sü ***** válasza:
77%

A hűség fontos. Én is mindig hű maradok az én mozdonyomhoz, mindig azzal megyek, bárhova is megy… A hűség, kitartás valami mellett lehet erény is, meg lehet ostobaság is. Attól függ, hogy miről van szó, milyen másik erény nyilvánul meg a hűség mögött.


Vannak politikusok, akik hasonló értékrenddel, világképpel hasonló célokat tűznek ki. Hogy mindezt jobban tudják képviselni, ezek a politikusok pártokba szerveződnek. Az emberek meg eldöntik, hogy a saját értékrendjük, világképük alapján milyen célok megvalósítását látnák szívesen, és ez alapján eldöntik, hogy az melyik párt képviseli leginkább, illetve a múltban melyik párt tudott ebben lépéseket tenni, és melyik nem.


Churchillnek tulajdonítják az idézetet (bár kérdés, hogy valóban ő mondta-e): „Ha egy ember 30 éves kor alatt nem liberális, akkor nincs szíve, ha viszont 30 fölött nem konzervatív, akkor nincs esze”. Az ember fejlődik, tanul, tapasztalatot szerez, felismerésekre jut, tehát változik a világképe, értékrendje, változik a helyzete, a prioritásai, így óhatatlanul változik a politikai értékrendje is. Nem azért, mert hűtlen, hanem azért, mert élő, gondolkodó, fejlődő lény, 20 évesen nem azt gondolja a világról, mint 60 évesen, mert nem ragadt meg egy 20 éves szintjén.


A politikai pártoknak is változik idővel az értékrendjük, a célkitűzéseik, prioritásaik, már csak azért is, mert maga a világ helyzete változik. Egészen más a megítélése egy bevándorláspolitikának 2000-ben, mint napjainkban. Egészen más volt a járványügy fontossága 2000-ben, mint napjainkban. De ennél drasztikusabb változások is lehetnek, a Fidesz pl. amennyire erősen liberális pártként indult, úgy vált egy fordulattal jobboldalivá. Néhányan ki is léptek a Fideszből az idők során, mások meg beléptek. Hogy egy ilyen gyors változás mögött valóban áll-e valós értékrendi változás, valami mély belátás, azzal joggal lehetnek néhány választónak fenntartásai. Ha keresgélsz, akkor rengeteg videót találsz az interneten, ahol Orbán Viktor egy-egy konkrét kérdés kapcsán a szöges ellentétét mondja ma, mint amit 15–20 éve. Persze ez önmagában nem feltétlenül baj, de vedd észre, mást jelent az elveidhez való hűség, és mást jelent egy párthoz való hűség.


Más pártok ennyire drasztikus változáson nem mentek át, de bizonyos kérdésekben lehet gyökeres változás az álláspontok kialakításában. Megint más pártok megszűntek, holott korábban népszerűek voltak. Más pártok meg a népszerűtlenségből léptek elő és váltak többé-kevésbé népszerűvé.


Meg ahogy utalsz is rá, a politikától nem áll távol, hogy pillanatnyi érdekből állít valamit, majd kocka fordultával akár gyökeresen mást tesz, igen, akár az egyik nap hátba szúrja azt, akit előtte nap még piedesztálra emelt. Miért? Mert sokszor egy párt nem értékrendet, ideát jelenít meg, hanem pillanatnyi hatalmi érdekeket.


Mindenesetre a kettő – az embernek és a pártoknak a változásai – együtt azt okozza, hogy ha az ember valóban az értékrendje alapján, objektíven, elfogulatlanul dönti el, hogy melyik párt céljaival tud azonosulni leginkább, racionális és nem érzelmi megfontolások mentén, akkor óhatatlanul fog pártot váltani, nem ugyanarra fog szavazni 20 évesen, mint 40 évesen.


~ ~ ~


A hűség fontos erény. A hűségben az nyilvánul meg, hogy valakiért, valakikért érzünk annyi felelősséget, hogy azt fölébe emeljük a saját érdekeinknek, a pillanatnyi viszonyulásainknak, az aktuális széljárásnak. Hűségesnek lenni a hazádhoz? Nemes erény. Hűségesnek lenni a családodhoz? Emberhez méltó nagyság. Hűségesnek lenni a focicsapatodhoz? Az már kérdésesebb, mert nincs mögötte az, hogy mások életét a magadénál fontosabbá emeled és nemes áldozatot hozol érte. Hűségesnek lenni egy márkához? Nem erény. Öncélú, nem mások, hanem a te érdekedet szolgálja, nem önfeláldozás, hanem a rugalmatlanság, a megszokás talmi kényelme csak. Vagy éppen az indukálja, hogy ha váltanál azzal kénytelen lennél beismerni, hogy az eddigi választásod esetleg rossz volt, eddig nem jól döntöttél. Pedig nem biztos, hogy így van, lehet az akkori döntésed is jó volt, de változtál te is annyit, meg a döntésed tárgya is annyit, hogy annak ellenére, hogy az akkori döntésed jó volt, most már nem az a jó döntés.


Hűségesnek maradni az meggyőződésedhez, az elveidhez, az értékrendi választásaidhoz akkor, mikor a világ borul a feje tetejére? Nemes erény az is. Hűségesnek maradni egy párthoz, függetlenül attól, hogy az hogyan változtatja az elveit, értékrendi választásait? Ennek semmi értéke nincs, nem erény ez, hanem balgaság vagy éppen – elnézést a kifejezésért – birkaság.

okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
81%
Csakhogy a nehéz időket a Fidesz okozza
okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
19%

MP-ért tényleg csak azért rajonganak ennyien, mert felcsillant a remény, hogy a Fideszt legyőzheti. Semmi másért.


Az ellenzéki szavazókat meg lehet érteni, elegük van az EU-s vitákból, a Forint állandó leértékelődéséből, gazdasági problémákból, botrányokból.


Sajnos azt nem látják be, hogy a jobboldali szavazók tűzön-vízen át kitartanak a pártjuk mellett. Ha nyer legközelebb a Tisza, a nemzet megosztottsága megmarad, sőt tovább élesedhet. Még polgárháborúvá is fajulhat a helyzet.

okt. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

Politikában egy dolog iránt tanúsíthatsz hűséget, az pedig a nemzet. Ezek az emberek, akiket te hátbaszúróként írtál le, azért támogatnak más pártokat évről évre, mert keresek azt, amelyik képes az országot felemelni.


Te, mint hazaáruló ezt nem értheted, de egy normális ember a nemzet érdekeit tartja szem előtt és annak megfelelően szavaz, mivel egy nemzete van, ha rosszul dönt, akkor hatalmas károkat okozhat neki, ami minden kicsit is hazaszerető embernek fájna.


#5

"A háborút a Fidesz okozta?"

Hogy jön ide a háború? Amikor Mo.-on nagyobb infláció volt, mint Ukrajnában, vagy miközben az EU-s infláció 8% volt és nálunk 25% volt az infláció, akkor nem a háború okozta az inflációt, hanem az inkompetens vezetés.

A lakásárak, egészségügy, oktatás nem az elmúlt 2 évben lett olyan, amilyen, hanem már sokkal előtte elindult lejtmenetben az összes.


A mai gazdasági számaink alapján egyértelműen kijelenthető, hogy egy szomszéd országban zajló háborúnál a fidesz kormányzása rosszabb.

okt. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Politikai pártnak hűséget fogadni -ne haragudj meg- de a legnagyobb jobbágyság. 100%-ig sosem szabad megbízni egyik vezetőben/pártban sem. Ha megkapja valamelyik a bizalmamat, azt 4 évre kapja. Ha úgy ítélem meg, hogy előre felé vitte az országot, akkor újra bizalmat kap, ha nem akkor nem. Ez a különbség egy polgár és egy jobbágy között. A hűség ebben az esetben nem erény.
okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!